AÖL 2.EK SINAV TALEP (1DK) « 2016 »

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Jezxy
Onursal Üye

Re: AÖL 2.EK SINAV TALEP (1DK) « 2017 Son Mezun Adayları »

Mesaj gönderen Jezxy » 10 Eki 2017, 15:23

nvidia34 yazdı:Arkadaşlar talebi hem Bimer hemde 147 üzerinden ilettim. Umarım ek sınav yapılır... Geçen senenin toplamında 6 bu sene ise 4 sınavla bırakırlarsa gerçekten yazık günahtır. Ayrıca sizde fark edersiniz ki geçen senenin iş takvimine göre çok geç kaldılar bu sene... Umarım bundan kaynaklı ek sınav yapmama gibi bir düşünce içine girmezler. Üniversiteme son diploma teslim tarihim 26 Aralık.. Kredim şuan büyük ihtimal 195 civarı. Ama tek ortak dersim olan Türk edebiyatı 7' den yine geçemedim sanırım. Hayırlısı demek istiyorum hepimiz için...
Hocam Bu Ders Benimde Sıkıntılı Olduğum Ders Sonuçların Açıklanmasını Herşey Çok Bekliyorum :)

Birde Üniversite Son Diploma Teslim Tarihine Kadar Aslında Sınav Yapabilirler Vakitten Bir Kısıntıları Yok.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün Bakanlığa Dilekçe Sunmasına Bakıyor Sonra Milli Eğitim Bakanı Onayına Kalıyor.

akbulut001

Mesaj gönderen akbulut001 » 11 Eki 2017, 16:16

YENİ BİR EK SINAV YAPILMASI BAKANLIK MAKAMI ONAYINA TABİİDİR. ŞU AN EK SINAVLA İLGİLİ HERHANGİ BİR BAKANLIK MAKAM ONAYI BULUNMAMAKTADIR. HERHANGİ BİR ONAY ÇIKMASI DURUMUNDA SİZ DEĞERLİ ÖĞRENCİLERİMİZE AÖL WEB SAYFASINDAN DUYURULACAKTIR. BİLGİLERİNİZE SUNULUR.
Arkadaşlar açık lise müdürlüğü sınav için bakanlığa zaten dilekçe sunmuşlar biz 147 den veya bimerden kayıt oluşturunca değişen bişey olmayacak sınav bakanlığın onayını bekliyor onaylandığı takdirde aöl web sayfasında duyurulacak. Oluşturduğumuz kayıtlar bakanlığa gitmiyor açık lise müdürlüğü tarafından cevaplandırılıyor onlarında dilekçe sunmak dışında yapabilecekleri bişey yok

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 11 Eki 2017, 16:50

akbulut001 yazdı:
YENİ BİR EK SINAV YAPILMASI BAKANLIK MAKAMI ONAYINA TABİİDİR. ŞU AN EK SINAVLA İLGİLİ HERHANGİ BİR BAKANLIK MAKAM ONAYI BULUNMAMAKTADIR. HERHANGİ BİR ONAY ÇIKMASI DURUMUNDA SİZ DEĞERLİ ÖĞRENCİLERİMİZE AÖL WEB SAYFASINDAN DUYURULACAKTIR. BİLGİLERİNİZE SUNULUR.
Arkadaşlar açık lise müdürlüğü sınav için bakanlığa zaten dilekçe sunmuşlar biz 147 den veya bimerden kayıt oluşturunca değişen bişey olmayacak sınav bakanlığın onayını bekliyor onaylandığı takdirde aöl web sayfasında duyurulacak. Oluşturduğumuz kayıtlar bakanlığa gitmiyor açık lise müdürlüğü tarafından cevaplandırılıyor onlarında dilekçe sunmak dışında yapabilecekleri bişey yok
Bunun Kuralı Budur Hocam.

Talep İstek Çok Olduğu Zaman Milli Eğitim Bakanına Dilekçe Sunuluyor Onaylandığı Zaman SINAV İŞLERİ YAPILIYOR

HER SENE HER YIL BU BÖYLEDİR.

Ondan TALEP İSTEK OLAYINA ARALIKSIZ DEVAM EDELİM ...

TALEP , İSTEK SEÇENEKLERİ , BAŞVURU MERCEKLERİ
Resim
Resim
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİ
(MEBİM)
“ALO 147”
(7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.)
Resim
T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi
BAĞLANTI ADRESİ
BU ADRESTEN
BAŞVURU TALEP !
Resim
Resim

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 11 Eki 2017, 17:42

Bimere gönderilen talepler Açık Öğretim Müdürlüğüne iletilir direk. Eğer zaten müdürlük bir talep oluşturduysa gerisi Bakan onayına kalmış demektir. Umarım 2. Ek sınav olur. Bu yıl Alan Yok-2 sistemine geçildiği için istisnai bir durum var %99 olacak ek sınav.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 12 Eki 2017, 00:13

bakansiz yazdı:Bimere gönderilen talepler Açık Öğretim Müdürlüğüne iletilir direk. Eğer zaten müdürlük bir talep oluşturduysa gerisi Bakan onayına kalmış demektir. Umarım 2. Ek sınav olur. Bu yıl Alan Yok-2 sistemine geçildiği için istisnai bir durum var %99 olacak ek sınav.
İnşallah Hocam Çok Arkadaş Var Alan YOK-2 Sisteminden Senesi Uzuyucak.

:11: Talep İsteklere Devam Arkadaş
TALEP , İSTEK SEÇENEKLERİ , BAŞVURU MERCEKLERİ
Resim
Resim
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİ
(MEBİM)
“ALO 147”
(7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.)
Resim
T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi
BAĞLANTI ADRESİ
BU ADRESTEN
BAŞVURU TALEP !
Resim
Resim

İsmet

Mesaj gönderen İsmet » 13 Eki 2017, 19:13

Devlete para lazım döner sermayenin dönmesi lazım bu kadar aöl ögrencisi var talep olursa gözlerinde dolar işareti çıkar arkadaşların ve yaparlar :)

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 13 Eki 2017, 21:38

İsmet yazdı:Devlete para lazım döner sermayenin dönmesi lazım bu kadar aöl ögrencisi var talep olursa gözlerinde dolar işareti çıkar arkadaşların ve yaparlar :)
Hocam Hazır Üniversite Diploma Teslim Tarihine Hala Vakit Varken İkinci Bir Ek Sınav Olmaması Hiç Bir Engel Yok Sadece Talep Ve İsteklerde Yoğunlaşalım.

Temmuz
Çırak

Mesaj gönderen Temmuz » 13 Eki 2017, 22:35

Talebi bimer üzerinden gerçekleştirdim. 147 talep yoğunluğundan telefondan talep almıyor umarım ek sınav olur

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 14 Eki 2017, 00:36

Temmuz yazdı:Talebi bimer üzerinden gerçekleştirdim. 147 talep yoğunluğundan telefondan talep almıyor umarım ek sınav olur
İnşallah HOCAM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM TALEP OLUŞTURDUĞUNUZ İÇİN :gozkırkma:

emir213

Mesaj gönderen emir213 » 14 Eki 2017, 02:42

İnsanlar isyan edip duruyor her yerde ama ne olduğunu anlayamadım ben pek.0 zorunlu ders kaldı gözüküyor bende,son zorunlu dersleri bu ek sınavda vermişim.168 kredi gözüküyor,ocaktaki sınavda seçmeli derslerle birlikte mezun olabilir miyim?Ya da zorunlu ders falan mı gelecek ek olarak?
Alan yok - 2 yim bende.

Kullanıcı avatarı
lvnt
Çırak

Mesaj gönderen lvnt » 14 Eki 2017, 14:49

Moralinizi bozmak istemem ama bu saatten sonra 2. Ek sınav yapmazlar arkadaşlar. Çünkü çok geç kalındı. 1. Ek sınavı Ağustos yada Eylül ayında yapsalardı bir ihtimal 2.ek sınav olabilirdi ama artık çok geç kalındı bu saatten sonra zor bence. Siz şimdiden Ocak ayı sınavlRına çalışın derim. Ama inşallah olur ve mağdur arkadaşlarımız olmaz.

nvidia34

Mesaj gönderen nvidia34 » 14 Eki 2017, 15:35

Jezxy yazdı:
İsmet yazdı:Devlete para lazım döner sermayenin dönmesi lazım bu kadar aöl ögrencisi var talep olursa gözlerinde dolar işareti çıkar arkadaşların ve yaparlar :)
Hocam Hazır Üniversite Diploma Teslim Tarihine Hala Vakit Varken İkinci Bir Ek Sınav Olmaması Hiç Bir Engel Yok Sadece Talep Ve İsteklerde Yoğunlaşalım.
Hocam hatırlarsın beni muhabbetlerden. Hiçbir dersten muaf değilim, bütün ortak derslerimi verdim.
Ama başımın belası Türk Edebiyatından geçen sefer olduğu gibi 8 doğru ile kalakaldım...
Ek sınav olmazsa üniversite hayatım son bulucak...
Resim

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 14 Eki 2017, 16:05

nvidia34 yazdı:Hocam hatırlarsın beni muhabbetlerden. Hiçbir dersten muaf değilim, bütün ortak derslerimi verdim.
Ama başımın belası Türk Edebiyatından geçen sefer olduğu gibi 8 doğru ile kalakaldım...
Ek sınav olmazsa üniversite hayatım son bulucak...
https://image.prntscr.com/image/lwNW-Bw ... moA3-Q.png
Müdür Aynı Dert Bende de Var TÜRK EDEBİYATI - 7 :)

Bu EK SINAV VEYA DÖNEM SINAVI OLURSA BAŞARAMASAM BİLE MUAF OLUP MEZUN OLUYORUM

Vallahi Herşey Şuan Yapılıcak TALEP VE İSTEKLERE BAĞLI MÜDÜR Eğer Gerekli Talep Olursa Aralık Ayına Kadar EK SINAV YAPMAMALARI İÇİN HİÇ BİR NEDEN YOK.

nvidia34

Mesaj gönderen nvidia34 » 14 Eki 2017, 22:58

Ailemden ve arkadaşlarımdan bir kaç kişiyi arattım alınan cevap; ek sınav sonuçları resmi olarak açıklanmadığından dolayı "EK SINAV TALEBİ ALAMIYORUZ"...

akbulut001

Mesaj gönderen akbulut001 » 15 Eki 2017, 01:32

nvidia34 yazdı:Ailemden ve arkadaşlarımdan bir kaç kişiyi arattım alınan cevap; ek sınav sonuçları resmi olarak açıklanmadığından dolayı "EK SINAV TALEBİ ALAMIYORUZ"...
Israr edin sınav sonuçlarının açıklaması ile 2.ek sınavın ne alakası var diye soru yöneltin ek sınavda istediğiniz başarıyı sağlayamadığınızı bu yüzden 2.ek sınav talebinde bulunmak istediğinizi belirtin

Kilitli

“Sınavlar” sayfasına dön