Anadolu Lisesinden Açık Öğretime Geçiş

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
aölsorularım

Anadolu Lisesinden Açık Öğretime Geçiş

Mesaj gönderen aölsorularım » 08 Eyl 2016, 22:23

İyi akşamlar öncelikle, 11.sınıfta rahatsızlığımdan dolayı uzun bir süre okula gidemedim ve sonuç olarak devamsızlıktan sınıfta kaldım. Tekrardan 11.sınıfa başlamaktansa 11'i açıktan okuyayım 12. sınıfa geçtiğimde ise tekrardan eski okuluma yani örgün eğitime geçiş yapmak veya temel liseye kayıt olmak istiyorum. Ama bugün ilçe milli eğitim müdürlüğüne gittim, birkaç kişiyle konuştum eğer yapabilirsen olur dedi fakat başka biriyle konuştum onun söylediği şey ise sandığın gibi olmuyor yani şimdi sen örgün eğitimden açık öğretime geçeceksin ama örgün eğitimdeki notların açık öğretimdeki notlarla denk gelmeyebilir dedi yani şu kredi sistemi, o yüzden 11'den değilde 10. sınıftan falan başlayabilirsin dedi. Sene kaybın olur dedi yani. Bende eve geldiğimde araştırdığım kadarıyla kredimi hesapladım örgün eğitimde geçtiğim derslerin kat sayılarına göre tabi işte 108 çıktı 9. ve 10.sınıf notlarım. Bildiğim kadarıyla da 96 ve üstü 11.sınıf oluyormuş yani örgün eğitimden açık öğretime geçiş yaptığımda 11.sınıf olarak açık öğretim diliyle 5. ve 6. dönem olarak başlayabilirim değil mi ? Bir de açık öğretime geçtim 11.sınıf sınavlarına girdim ve hepsinden geçtim diyelim sonuç olarak 7. ve 8.döneme geçiyorsun yani 12. sınıfa ama ben 12.sınıfı açık öğretimde değil de örgün eğitim de okumak istiyorum veya temel lise, bildiğim kadarıyla da eğer 11.sınıfı açıktan bitirebilirsem öyle bir hakkım varmış istediğim okulun bulunduğu ilçe milli eğitime gitmem gerekiyormuş galiba boş kontenjan ve puan durumuna göre çıkabilirmiş. Bu arada açık öğretime geçiş yapmak istememin sebebi sadece 11'i tekrardan okumak değil 9. ve 10.sınıfta' da çok fazla eksiğim vardı onları tamamlamak istiyorum 12'ye geçtiğim de eksiksiz bir şekilde YGS- LYS'ye hazırlanmak istiyorum ve tabi rahatsızlığım dan dolayı aynı şeyleri tekrardan yaşamak istemiyorum öyle yani biraz uzun oldu galiba ama umarım cevaplarsınız şimdiden teşekkürler.

yurnero
Acemi

Re: Anadolu Lisesinden Açık Öğretime Geçiş

Mesaj gönderen yurnero » 09 Eyl 2016, 00:50

kardeşim bende 12. sınıfa geçtim bu sene ve aöle geçtim ben evde kendim kredimi hesapladım 150 lerde bişe çıkmıştı ama kayıttan sonra kredi bilgilerime baktım ve 202 kredi vermişler yani kredi açısından sorun çıkacağını sanmıyorum benim hesapladığımdan 50 kredi fazla çıktı.diğer konular hakkında bilgim yok

aölsorularım

Mesaj gönderen aölsorularım » 09 Eyl 2016, 01:43

Krediyi örgün eğitim de geçtiğin derslerin haftalık saatlerini 2 dönem olarak mı hesapladın yani mesela matematikten geçtin diyelim haftada 6 saat ya 1 senede 2 dönem olduğu için kredin 12 oluyor değil mi. Bir de kredim 108 çıktı demiştim ya 146 üstü falan olursa açık öğretim de 12.sınıf yani 7. ve 8 dönem oluyor ya hiç kalmamış olarak mı devam ediyorum. Sağol kardeşim bu arada :D

yurnero
Acemi

Mesaj gönderen yurnero » 09 Eyl 2016, 16:15

evet krediyi o şekilde hesaplamıştım. şuan 9 ve 10. sınıfı sorunsuz bitirdiysen 5. ve 6. dönemi okuyabilirsin 12. sınıfta örgüne geçeceksen bir sorun çıkacağını sanmıyorum çünkü örgündeki gibi yıl sonu puanın diplomana yansıyacak ve o şekilde örgüne geçeceksin. tabi benim okuduğum şekil böyleydi daha tecrübeli arkadaşlar bir bakarsa daha iyi olur forumdaki eski konulara da bir bakarsan iyi olur illa ki seninle aynı durumda olan biri olmuştur :)
kredin 146 üstü olsa bile en az 8 dönem okumak zorundasın mezun olmak için benimde mesela kredim 192 üstü ama daha 6 dönem okumuş sayıldığım için mezun olamam.

aölsorularım

Mesaj gönderen aölsorularım » 09 Eyl 2016, 17:59

9.sınıfta Dil Anlatım'da kalmıştım ama 10. sınıfa geçince sorumluluk sınavıyla verdim ve geçtim yani bir sorun yok gibi gözüküyor. Bu arada kredim 157 çıktı :D Öyle olacak galiba ama az önce halk eğitim ile konuştum 192 krediyi tamamlarsan zorunlu derslerini de verirsen bu sene mezun olursun dedi ama söylediğin de haklısın.

yurnero
Acemi

Mesaj gönderen yurnero » 09 Eyl 2016, 18:58

bende 9. sınıfta dil ve anlatımdan kalmıştım ama sorumluluktan geçtim yani ondan yana bir sıkıntı yok.11. sınıfın ilk dönemini bitirdiysen onu da sayarlar birde 17 yaşından büyükler sanırım 1 yılda 3 döneme girebiliyor öyle okumuştum sanki yani bu yıl 3 dönem girersen ve 11. sınıfın 1 . dönemini de sayarlarsa bu sene mezun olabilirsin :) bir de benim bir sorum var :) okuldan aldığın tableti iade ettin mi benim tabletim rootlu şimdi gidip iade etsem bana bir sorun çıkarırlar mı diye tereddütte kaldım ne yapmalıyım sence, bu tabletlerin iadesiyle ilgili her hangi bir kuralda yok şimdi etmezsem ne yapabilirler acaba :)

aölsorularım

Mesaj gönderen aölsorularım » 09 Eyl 2016, 23:39

İyiymiş tamam. İlk dönemi bitirdim karnem de var sıkıntı olmaz o zaman, inşallah öyle olur seneye YGS'ye girmem gerekiyor :D Bizim okula tablet dağıtmadılar ki. Ama bana soracak olursan şimdilik sesini çıkarma illaki bir sorun olursa bir çözüm yolu bulursun dert etme :)

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Mesaj gönderen Gnl » 25 Tem 2017, 14:48

ben 10. sınıfı bitirdim 10. sınıfı anadoluda okudum 11. sınıfım aölle geçeceğim buna göre aölden mezun nasıl olurum zaman uzarmı geçiş yaptığım için kredim nasıl olacak 8 dönem şartı var nasıl olacak. :23: :44: :24: :25:

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Mesaj gönderen Gnl » 26 Tem 2017, 00:52

ben 10. sınıfı bitirdim 10. sınıfı anadoluda okudum 11. sınıfım aölle geçeceğim buna göre aölden mezun nasıl olurum zaman uzarmı geçiş yaptığım için kredim nasıl olacak 8 dönem şartı var nasıl olacak

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön