Online Ödeme Sorunu Yardım Lütfen

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Kullanıcı avatarı
MertAts
Çırak

Online Ödeme Sorunu Yardım Lütfen

Mesaj gönderen MertAts » 19 Oca 2018, 15:29

Dün gece açık lisenin yenileme kitapçığında online ödemeyi görünce evim halk eğitim merkezine uzak olduğundan ve şuan hasta olduğumdan sınav ücretini online ödemek istedim. İnternet deki insanlar halk eğitim merkezine 5 tl yi ödemeye gerek yok dediği için bende sadece 30tl lik ücreti ödedim. Fakat şuan sistemden baktığımda Ücret Bilgileri bölümünde tahsilat tarihi yazıyor fakat hemen yanında İşlem Yapılmadı Kayıt Yapılmadı yazıyor. Acaba kayıt işlemim ne zaman olur? Yoksa halk eğitim merkezine gitmem mi gerekiyor?

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Re: Online Ödeme Sorunu Yardım Lütfen

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 19 Oca 2018, 15:44

dostum mesai saatleri içinde bugün aktif olur. bi çok arkadaşımız online ödeme yapıyor ve sonrasında aöl bürosuna gitmiyor. benim sana bi sorum olcak online ödeme yaparken illa ziraat kartı mı olması gerekiyor?
Resim

Kullanıcı avatarı
MertAts
Çırak

Mesaj gönderen MertAts » 19 Oca 2018, 16:38

Cevabın için teşekkür ederim dostum. Soruna gelirsek hayır Ziraat kartına gerek yok. Ben şahsen Enpara(Finansbank) kartım ile yaptım. Yakın bir arkadaşım ise yapı kredi banka kartı ile yaptı.

Kullanıcı avatarı
MertAts
Çırak

Mesaj gönderen MertAts » 20 Oca 2018, 17:31

Bu arada hala kayıt yapılmadı. Pazartesi maalesef halk eğitim merkezine gitmem gerekecek.

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 20 Oca 2018, 17:47

MertAts yazdı: 20 Oca 2018, 17:31 Bu arada hala kayıt yapılmadı. Pazartesi maalesef halk eğitim merkezine gitmem gerekecek.
dün akşam ben de internet üzerinden yatırdım parayı. hesapta para yatırdığım gözüktü ama işlem yapılmadı yazıyor. cumartesi pazar zaten işlem yapılması mümkün değil. pazartesi halk eğitim merkezine gitmeden önce işlem yapıldı mı yapılmadı mı kontrol et. büyük ihtimalle pazartesi halollucak.
Resim

ragnarjax
Çırak

Mesaj gönderen ragnarjax » 21 Oca 2018, 01:19

aynı sorun bendede var işlem yapılmadı diyor halk eğitim merkezine 5tl yi yatırmamız mı gerekiyor illa ? ozaman internet üzerinden ödemenin ne mantığı kalıyor.

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 21 Oca 2018, 03:42

ragnarjax yazdı: 21 Oca 2018, 01:19 aynı sorun bendede var işlem yapılmadı diyor halk eğitim merkezine 5tl yi yatırmamız mı gerekiyor illa ? ozaman internet üzerinden ödemenin ne mantığı kalıyor.
pazartesi mesaii saatine kadar bekleyin. sorun çözülücektir çözülmediği taktirde halk eğitime gidersiniz
Resim

sambacı
Çırak

Mesaj gönderen sambacı » 21 Oca 2018, 12:51

bende atmden ödedim halk eğitim cok uzakta. Gitmem zor nasıl halledeceğim bilmiyorum
147yi arayıp birisi bu durumu sorabilir mi acabA?

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 21 Oca 2018, 19:43

MertAts yazdı: 19 Oca 2018, 15:29 Dün gece açık lisenin yenileme kitapçığında online ödemeyi görünce evim halk eğitim merkezine uzak olduğundan ve şuan hasta olduğumdan sınav ücretini online ödemek istedim. İnternet deki insanlar halk eğitim merkezine 5 tl yi ödemeye gerek yok dediği için bende sadece 30tl lik ücreti ödedim. Fakat şuan sistemden baktığımda Ücret Bilgileri bölümünde tahsilat tarihi yazıyor fakat hemen yanında İşlem Yapılmadı Kayıt Yapılmadı yazıyor. Acaba kayıt işlemim ne zaman olur? Yoksa halk eğitim merkezine gitmem mi gerekiyor?
Dostum 5 tlyi mesleki açık lisesi okuyanlar yani yüz yüze eğitim dersi alanlar veriyor okul aile birliği parası olarak düz lise okuyorsan yüz yüze eğitim almıyorsan vermen gerekmiyor .Ayrıcada online ödemeyi bilmiyorum ancak normal atmden parayı yatırıp dekontla birlikte halk eğitime gidip işlemi yapman lazım yoksa sisteme düşmez.Hala bi sorun oluyorsa 147 ara sor olmadı halk eğitime git dekontun filan varsa.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön