2018 - 1.Dönem KAYIT YENİLEME İşlemleri 23 EKİM 2018 UZALTILMIŞTIR !!!

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Jezxy
Onursal Üye

2018 - 1.Dönem KAYIT YENİLEME İşlemleri 23 EKİM 2018 UZALTILMIŞTIR !!!

Mesaj gönderen Jezxy » 21 Eyl 2018, 02:02

Resim

Öğrencilerimiz 23 EKİM 2018 günü mesai bitimine kadar kayıt yenileme işlemlerini yapabilirler.

2018/1. Dönem

Açık Öğretim Lisesi
Mesleki Açık Öğretim Lisesi
Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi
Açık Öğretim Ortaokulu

23 EKİM 2018 TARİHİNE KADAR UZATILMIŞTIR
Öğrenciler Sınav Katılım Ücretini;
  • 20 - 21 Ekim 2018 Tarihlerinde (Cumartesi Ve Pazar Günleri) Yalnızca https://odeme.meb.gov.tr/ Adresinden Kredi Kartı İle,
  • 22 - 23 Ekim 2018 Tarihlerinde (Pazartesi Ve Salı Günleri) https://odeme.meb.gov.tr/ Veya Ziraat Bankası, Halk Bankası Ve Vakıflar Bankası ATM Lerinden Yatırılabilecektir.
Resim Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Kılavuzu İçin Tıklayınız. Resim
 ! Mesaj kısım: DİKKAT !!!
Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 92 sayılı ve 24.09.2014 tarihli kararıyla Açık Öğretim Lisesinin haftalık ders çizelgesi değiştirilmiştir. Yapılan bu değişikliğin 2015 - 2016 eğitim öğretim yılı sonuna kadar kademeli olarak öğrencilere yansıtılması istenmiştir. Ancak Genel Müdürlük Makamı’nın 03.11.2017 tarihli ve 18438720 sayılı Oluru ile kademeli geçiş, 2017 - 2018 Eğitim - Öğretim yılı sonuna kadar uygulanmamıştır.

2018 - 2019 eğitim öğretim yılı I. dönemi itibarıyla kademeli geçiş tamamlanmış olup tüm öğrencilerimiz Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın son onayladı haftalık ders programına tabi olacaklardır.

Örgün ortaöğretim kurumlarında olduğu gibi Açık Öğretim Lisesinde de "Alan" uygulaması kademeli olarak kaldırılmıştır. 2013 - 2014 eğitim öğretim yılı II. döneminden itibaren tüm öğrencilerimiz Alan Yok (Alansız) olarak eğitimlerine devam etmektedir.

yarenkv
Asistan

Re: 2018 - 1.DÖNEM KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ BAŞLADI ! - YENİ DERS ÇİZELGESİ -

Mesaj gönderen yarenkv » 21 Eyl 2018, 02:49

Müfredat mı değişti bu tablonun öncekilerden farkı ne anlamadım kısaca bi söyler misiniz

yarenkv
Asistan

Mesaj gönderen yarenkv » 21 Eyl 2018, 02:51

11 ve 12. Sınıflarda yani son 4 dönemde neden matematik vs yok gözüküyo??? Çizginin anlamı yok mu demek

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 21 Eyl 2018, 02:57

yarenkv yazdı: 21 Eyl 2018, 02:49 Müfredat mı değişti bu tablonun öncekilerden farkı ne anlamadım kısaca bi söyler misiniz
yarenkv yazdı: 21 Eyl 2018, 02:51 11 ve 12. Sınıflarda yani son 4 dönemde neden matematik vs yok gözüküyo??? Çizginin anlamı yok mu demek
BU YENİ KABUL EDİLEN DERS ÇİZELGESİ ... LAKİN BU ŞEKİLDEMİ YAYINLANICAK YOKSA AÇIK LİSE KURUMU BUNU KENDİNE GÖRE DÜZENLEME YAPICAKMI AÇIKLMA VE DUYURU BEKLİYORUZ YENİ DERS ÇİZELGESİ İÇİN

BURADAKİ DERSLER ÖĞRENCİLERİN ZORUNLU DERSLERİ OLUYOR.

ÖĞRENCİ BU DERSLERİ AÇIK LİSE HAYATI BOYUNCA GÖRMESİ GEREKEN DERSLER

ÖĞRENCİ İSTEDİĞİ TAKTİRDE DİĞER DÖNEMLER MATEMATİK DERSİNİ KENDİDE EKLEYEBİLİR

FAKAT MİLLİ EĞİTİMİN ÖĞRENCİYE ZORUNLU OLARAK SADECE LİSE 2 YE KADAR İSTİYOR MATEMATİK DERSİNİ.

ESKİ MÜFREDAT BU

https://i.hizliresim.com/5QbZzL.png

ÖZETİ İSE

TÜRK EDEBİYATI VE DİL ANLATIM DERSLERİ BİRLEŞTİRİLMİŞ VE TAMAMEN ZORUNLU DERS OLMUŞ
ESKİDEN EDEBİYAT DERSİNDEN MUAF OLUNABİLİYORDU.

İNKİLAP DERSİ SON DÖNEME AKTARILMIŞ 7 8 DÖNEM OLMUŞ
ESKİDEN 5 VE 6 DÖNEMİNE AİTTİ

BİYOLOJİ DERSİ 2 KREDİLENDİRME OLMUŞ
ESKİDEN 3 KREDİ İDİ

FELSEFE 4 DERS OMUŞ
ESKİDEN 2 DERS İDİ

YABANCI DİL DERSLERİNİN İLK 2 DERSİ 4 KREDİ OLMUŞ
ESKİDEN 6 KREDİ İDİ

SAĞLIK DERSİ 1 VE 2 DÖNEM OLMUŞ
ESKİDEN 7 8 VE AİTTİ

blk10
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen blk10 » 21 Eyl 2018, 03:28

YANİ SONUÇ HOCAM ALAN YOK 2 YE GEÇMİYECEĞİZ DERS EKLENMİYECEK DEMİ
.....Hiç Bİr Şey İçin Geç Değildir....

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 21 Eyl 2018, 03:41

blk10 yazdı: 21 Eyl 2018, 03:28 YANİ SONUÇ HOCAM ALAN YOK 2 YE GEÇMİYECEĞİZ DERS EKLENMİYECEK DEMİ
Sonuç BU ALAN - YOK 2 DİYE ADLANDIRDIĞIMIZ DERS PROGRAMININ SON HALİ ŞU ÜSTDEKİ YAYINLADIĞIM RESİM.

EĞER EK SINAVDA ESKİ DERS PROGRAMINA TÂBİ OLAN ÖĞRENCİLER MEZUN OLAMAZ İSE

VE AÇIK LİSE ŞU YUKARDAKİ DERS ÇİZELGESİNE BİR DÜZENLEME YAPMAZ İSE

2018-1 DÖNEMİ İTİBARİYLE BU YENİ DERS ÇİZELGESİNDEN SORUMLU OLACAĞIZ

BAZI YENİ DERSLER EKLENİCEK VE ÖNCEDEN BU DERSLERİ VERDİYSENİZ TEKRAR SORUMLU OLMAZSINIZ

blk10
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen blk10 » 21 Eyl 2018, 03:49

Hocam mat:3-4 kimya 3-4 fizik-3-4 biyoloji-3-4 eklenecek mi? Sanki eklenmeyecek çizelgeden anladım kadarıyla
.....Hiç Bİr Şey İçin Geç Değildir....

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 21 Eyl 2018, 03:53

blk10 yazdı: 21 Eyl 2018, 03:49 Hocam mat:3-4 kimya 3-4 fizik-3-4 biyoloji-3-4 eklenecek mi? Sanki eklenmeyecek çizelgeden anladım kadarıyla
Şimdilik Bunlar Gözüküyor ...
  • Fizik-3
  • Fizik-4
  • Kimya-3
  • Kimya-4
  • Biyoloji-3
  • Biyoloji-4
  • Matematik-3
  • Matematik-4
  • Felsefe-3
  • Felsefe-4
  • Türk Dili ve Edebiyatı 5
  • Türk Dili ve Edebiyatı 6
  • Türk Dili ve Edebiyatı 7
  • Türk Dili ve Edebiyatı 8

Lakin İşte Duyuru Yapılmasını Beklememiz Lazım ...

Çünkü Dil ve Anlatım Derslerimiz HALA DURUYOR VE AYNI ŞEKİLDE TÜRK EDEBİYATI BU DERSLERİ VEREN KİŞİLER YENİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI DERSLERİNDEN SORUMLU TUTULMAZ TUTULMAMASI GEREKİYOR. ONDAN DOLAYI BAKALIM RESMİ AÇIKLAMADA NELER OLUCAK.

yarenkv
Asistan

Mesaj gönderen yarenkv » 21 Eyl 2018, 04:49

Eskisinde de matematik son 4 dönem zorunlu değilmiş alan mantığı heralde lisede sözel seçince matematik görülmüyo sanırım o mantık kısaca alan seçtirmiyolar ama bütün alan dersleri zorunlu da olmuyo yeni öğrendim bunu 😂

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 21 Eyl 2018, 04:55

yarenkv yazdı: 21 Eyl 2018, 04:49 Eskisinde de matematik son 4 dönem zorunlu değilmiş alan mantığı heralde lisede sözel seçince matematik görülmüyo sanırım o mantık kısaca alan seçtirmiyolar ama bütün alan dersleri zorunlu da olmuyo yeni öğrendim bunu 😂
O KADAR ÇOK MÜFREDAT VE DERS ÇİZELGESİ DEĞİŞTİKİ MEB'De Emin Olun Daha Nelerle Karşılacağız :gozkırkma:

Başaran

Mesaj gönderen Başaran » 21 Eyl 2018, 06:00

Ek sınav için kayıt oldum ben, şimdi 1. dönem için kayıt yenilemem gerekiyor mu ? Ders seçme işlemini yaptım ek sınav için vs. durumum aktif gözüküyor 28 eylül 1. dönem kayıt yenileme son gün diyor ek sınav da 6 ekimde böyle saçmalık mı olur ? ben nasl ders seçicem kayıt yenilesem bile ?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 21 Eyl 2018, 06:10

Başaran yazdı: 21 Eyl 2018, 06:00 Ek sınav için kayıt oldum ben, şimdi 1. dönem için kayıt yenilemem gerekiyor mu ? Ders seçme işlemini yaptım ek sınav için vs. durumum aktif gözüküyor 28 eylül 1. dönem kayıt yenileme son gün diyor ek sınav da 6 ekimde böyle saçmalık mı olur ? ben nasl ders seçicem kayıt yenilesem bile ?
EK SINAV İÇİN Kayıt Olup Ders Seçimi Yaptıysanız ... EK SINAV İÇİN TÜM İŞLEMLERİ TAMAMLADINIZ ... !

EĞER EK SINAVDA MEZUN OLMA ŞANSINIZ YOKSA MECBUR OLARAK DÖNEM KAYDINIZIDA YENİLEMENİZ GEREKİYOR !

YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN HENÜZ DERS SEÇİMİ AÇILMADI BU ÖĞRENCİLER EK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA DERS SEÇİMİ YAPABİLİR ...

RESMİ OLARAK EK SINAVIN SONUÇLARI AÇIKLANIR SONRA KALAN DERSLER İÇİN TÜM ÖĞRENCİLERE DERS SEÇİMİ AÇILIR.

SİZ KAYIT YENİLEME ÜÇRETİNİ YATIRDIKTAN SONRA

ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP ÜÇRET BİLGİLERİ KISMINA GELİP

AÇIK ÖĞR.KUR.(LİSE-ORT.)1.DÖN.YENİ.KAY.KAYIT YEN.

"İşlem Yapıldı" & "Kayıt Yapıldı"

İfadeleri VARMI YOKMU KONTROL EDİN ! BU SÜRE ZARFINDA MAKBUZUNUZU SAKLAYIN.

betül08
Çırak

Mesaj gönderen betül08 » 21 Eyl 2018, 15:18

Merhabalar ben kendim bunu uzun zaman once arastirmistim aöle gecmeden once yeni cizelgeyi yaklasik 3-4 ay önce interjette bulmustum benimde kafaka cok takilmisti cunku ben mesela dil anlatim vr edb. Derslerini bu zamana kadar verdim fakat adi degisti turk dili ve edebiyati oldu acaba yije sorumlu olur muyum diye kimse net cevap veremedi geçişte anladimki sorumlu degilmisim cunku 10 zorunlu sinavim var galiba 5 ders oluyor 7 ve 8 . Donem diyr ayirinca ornegin ben saglik bilgisini 9 da vermistim ama trafik bilgisini 12 de verecektim aöl de su an saglik ve trafik bilgisi birleşti bir ders oldu nasil kapatacaklar ben de anlam veremedim daha bunun gibi bir çok degisiklik var eger yeni cizelgedeki dersleri vermemis sayilsam galiba zorunlu ders sayım cok fazla olurdu demek ki bir sekilde ayarliyorlar gercekten böyle bir sorun olusabilir diye cok koromustum kimse de net bilgi vermiyordu su an zprunlu derslerim hangileri bilmiyorum ad olarak bilsem daha net bilgi verirdim

urk1996recep
Çırak

Mesaj gönderen urk1996recep » 21 Eyl 2018, 15:31

Bitmeyecek bu lise arkadaş valla bitmeyecek

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 21 Eyl 2018, 16:19

betül08 yazdı: 21 Eyl 2018, 15:18 Merhabalar ben kendim bunu uzun zaman once arastirmistim aöle gecmeden once yeni cizelgeyi yaklasik 3-4 ay önce interjette bulmustum benimde kafaka cok takilmisti cunku ben mesela dil anlatim vr edb. Derslerini bu zamana kadar verdim fakat adi degisti turk dili ve edebiyati oldu acaba yije sorumlu olur muyum diye kimse net cevap veremedi geçişte anladimki sorumlu degilmisim cunku 10 zorunlu sinavim var galiba 5 ders oluyor 7 ve 8 . Donem diyr ayirinca ornegin ben saglik bilgisini 9 da vermistim ama trafik bilgisini 12 de verecektim aöl de su an saglik ve trafik bilgisi birleşti bir ders oldu nasil kapatacaklar ben de anlam veremedim daha bunun gibi bir çok degisiklik var eger yeni cizelgedeki dersleri vermemis sayilsam galiba zorunlu ders sayım cok fazla olurdu demek ki bir sekilde ayarliyorlar gercekten böyle bir sorun olusabilir diye cok koromustum kimse de net bilgi vermiyordu su an zprunlu derslerim hangileri bilmiyorum ad olarak bilsem daha net bilgi verirdim
https://i.hizliresim.com/5QbZzL.png

Sizle Konuştuğumuz Çizelge BUYDU !

İŞTE MİLLİ EĞİTİM SİSTEMİNİN EKSİKLERİ BU

SİSTEM ÖNCE ÖRGÜNDE DEĞİŞİR EN SON AÇIK LİSE KURUMLARINDA UYGULANIR

ÖĞRENCİLER YAKLAŞIK 2 3 SENEDİR

TÜRK EDEBİYATI VE DİL ANLATIMINI

TEK KİTAPTAN TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ŞEKLİNDE ÖĞRENİYOR.

BİZDE İSE DAHA GEÇEN SENE UYGULANMAYA BAŞLADI.

SİSTEM BİR ANDA DEĞİŞMİYOR MAALESEF YAVAŞ YAVAŞ ÖNCE ÖRGÜN SONRA AÇIK LİSE OLUYOR.

BİZDE SAĞLIK DERSİ

"SAĞLIK BİLGİSİ"

"SAĞLIK BİLGİSİ ve TRAFİK KÜLTÜRÜ"

"TRAFİK VE İLK YARDIM"

Adı Altında ÇOK DERS GELDİ VE İŞTE SİSTEMİN KÖTÜ OLMASI HALA DEVAM EDİYOR.

BAZI ÖĞRENCİLERDE "SAĞLIK BİLGİSİ ve TRAFİK KÜLTÜRÜ " Zorunlu Ders İken

ÇOK ESKİ KAYIT OLAN KİŞİLERDE DİĞER DERSLER SAĞLIK DERSİ ZORUNLU GÖZÜKÜYOR.

SİZİN OLAYINIZ ÖRGÜN DERS ÇİZELGESİNİ AOL DERS ÇİZELGESİ İLE PEKİŞTİRMEK OLUYOR.

OKUDUĞUNUZ DÖNEM KADARINI NOTU 45 ALTINDA OLMAYAN DERSLERİN TAMAMINI OKUMUŞ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞ KABUL EDİYOR.

Örnek : TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 1 2 3 4 5 6 7 8

SİZ LİSE HAYATINIZDA GÖRÜYORSUNUZ

BU DERS BİZDE HALA DİL VE ANLATIM İLE TÜRK EDEBİYATI 1 2 3 4 5 6 7 8 OLARAK GEÇİYOR

AMA PEKİŞTİRME YÜZÜNDEN SİZ BU DERSLERDEN BAŞARI İLE GEÇMİŞ KABUL EDİLİYORSUNUZ.

SİZE GELEN ZORUNLU DERSLERİ

" ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP > ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER (Altında) > Ders Bilgileri (Genel) > Alabileceği Derslere"

KISMI AÇILDIĞI ZAMAN ÇOK NET ŞEKİLDE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ. AMA GEÇEN SAYDIĞIM DERSLERDEN PEK DEĞİŞİK DERSLER OLACAĞINI SANNETMİYORUM.

BU DERS ÇİZELGESİNDE YENİ DERSLER VAR LAKİN KİTAPLARI YOK.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön