Açık Liseye Geçmek İstiyorum: Kafama Takılanlar

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
danger794

Açık Liseye Geçmek İstiyorum: Kafama Takılanlar

Mesaj gönderen danger794 » 22 Ara 2017, 01:24

Şu an bi Anadolu Lisesi'nde 12. sınıf öğrencisiyim. Ocak ayında yapılacak tercihlerde AÖL'e geçmek istiyorum. Fakat aklıma bi kaç soru takıldı.
Birincisi: 9 10 ve 11. sınıfta geçer not olmayan, 50'in altında olan derslerim var. Örneğin 9 10 ve 11'in tüm dönemlerinde matematik dersim 50'nin altındaydı. 10. sınıfın bi döneminde Fizik dersim. Bu dersleri karne ortalamasıyla geçtim. Fakat aldığım bi duyuma göre AÖL'e geçtiğimde bu dersler sistemde çıkacak, bu dersleri tekrar vermem gerekecek ve almam gereken kredi artacakmış.
İlk sıkıntım bu dersleri verme konusu, ikincisi bir dönem içinde alabileceğim en fazla kredi sayısı...
Sorum şu: Ben AÖL'e geçtiğimde 9 10 ve 11. sınıfta karne ortalamasıyla geçtiğim ama 50'nin altında kalmış derslerim tekrar karşıma çıkar ve bu bana ciddi anlamda sıkıntılar yaratır mı? Mesela üniversiteye gitmemi engeller, lise uzar mı?

Mrronaldo
Doktor

Re: Açık Liseye Geçmek İstiyorum: Kafama Takılanlar

Mesaj gönderen Mrronaldo » 22 Ara 2017, 17:28

danger794 yazdı:Şu an bi Anadolu Lisesi'nde 12. sınıf öğrencisiyim. Ocak ayında yapılacak tercihlerde AÖL'e geçmek istiyorum. Fakat aklıma bi kaç soru takıldı.
Birincisi: 9 10 ve 11. sınıfta geçer not olmayan, 50'in altında olan derslerim var. Örneğin 9 10 ve 11'in tüm dönemlerinde matematik dersim 50'nin altındaydı. 10. sınıfın bi döneminde Fizik dersim. Bu dersleri karne ortalamasıyla geçtim. Fakat aldığım bi duyuma göre AÖL'e geçtiğimde bu dersler sistemde çıkacak, bu dersleri tekrar vermem gerekecek ve almam gereken kredi artacakmış.
İlk sıkıntım bu dersleri verme konusu, ikincisi bir dönem içinde alabileceğim en fazla kredi sayısı...
Sorum şu: Ben AÖL'e geçtiğimde 9 10 ve 11. sınıfta karne ortalamasıyla geçtiğim ama 50'nin altında kalmış derslerim tekrar karşıma çıkar ve bu bana ciddi anlamda sıkıntılar yaratır mı? Mesela üniversiteye gitmemi engeller, lise uzar mı?
Halk eğitimle görüşmen gerek.Eğer dediğin gibi 50 altında aldıysan açık lisede karşına çıkabilir o dersler.Muaf olman için açık lisede 3 kere o dersten sınava girip muaf olursun dil ve anlatım hariç krediyi yani puanını alamazsın muaf olduğun dersten.

Kullanıcı avatarı
Fatih Sultan Mehmet
Çırak

Mesaj gönderen Fatih Sultan Mehmet » 22 Ara 2017, 19:29

danger794 yazdı:Şu an bi Anadolu Lisesi'nde 12. sınıf öğrencisiyim. Ocak ayında yapılacak tercihlerde AÖL'e geçmek istiyorum. Fakat aklıma bi kaç soru takıldı.

Dostum ortalama ile geçtiğin veya kaldığın dersten muaf oluyorsun. Ben geçtiğimde 9.sınıf fizik muaf olarak gözüküyordu. Almak zorunda değilsin eğer çalışır geçerim onu ve diploma notumu yükseltirim dersen alabilirsin.
Dünya devleti ebedi değildir.Fani cihanda hiç kimse de ölümsüz değildir.

danger794

Mesaj gönderen danger794 » 29 Ara 2017, 20:13

Mrronaldo yazdı: Halk eğitimle görüşmen gerek.Eğer dediğin gibi 50 altında aldıysan açık lisede karşına çıkabilir o dersler.Muaf olman için açık lisede 3 kere o dersten sınava girip muaf olursun dil ve anlatım hariç krediyi yani puanını alamazsın muaf olduğun dersten.
O dersler benim karşıma çıkarsa eğer bana bi sıkıntı yaratır mı? Yani okul uzar, üniversite işi sıkıntıya girer mi? Ben bunu öğrenmek istiyorum. Olay dersleri vermek değil, bi şekil çalışıp veririm ama iş bende bitmezse yani sistem bana sorun çıkartırsa o zaman sakata geliriz.

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 30 Ara 2017, 17:28

danger794 yazdı:
Mrronaldo yazdı: Halk eğitimle görüşmen gerek.Eğer dediğin gibi 50 altında aldıysan açık lisede karşına çıkabilir o dersler.Muaf olman için açık lisede 3 kere o dersten sınava girip muaf olursun dil ve anlatım hariç krediyi yani puanını alamazsın muaf olduğun dersten.
O dersler benim karşıma çıkarsa eğer bana bi sıkıntı yaratır mı? Yani okul uzar, üniversite işi sıkıntıya girer mi? Ben bunu öğrenmek istiyorum. Olay dersleri vermek değil, bi şekil çalışıp veririm ama iş bende bitmezse yani sistem bana sorun çıkartırsa o zaman sakata geliriz.
Halk eğitime gidip detaylı bilgi öğrenmelisin dostum.

danger794

Mesaj gönderen danger794 » 19 Oca 2018, 01:53

Halk eğitime gittim, o dersler karşına çıkar krediyi de etkiler dediler. Kredi hakkında bilgi verir misiniz? 9 10 11de 6 dönem matematik 2 dönem fizik dersim var kalan. Fazla yani. Sizce bana bu durum sıkıntı yaratır mı?

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön