Açık Öğretim Lisesi Diploması ve İŞ ALIMI

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
doppelganger

Açık Öğretim Lisesi Diploması ve İŞ ALIMI

Mesaj gönderen doppelganger » 14 Haz 2018, 15:10

merhabalar, diplomamı daha yeni aldım ve sormak istediğim soru:
açık lise diplomasıyla en az lise mezunu gereksinimleri taşıyan işlere başvurmak sıkıntı yaratır mı ?

mesela X mağazasında en az lise mezunu olan personel alımı yapılmakta... açık lise diplomalı biri başvursa açık liseden mezun olduğu için reddedilme şansı var mı ?

bilgisi olan varsa, lütfen yazsın...

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Re: Açık Öğretim Lisesi Diploması ve İŞ ALIMI

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 14 Haz 2018, 15:34

bazı fabrikalar meslek lisesi mezunu arayabilir onlar da meslek gerektirdiği için metal, torna tesfiye gibi. onun dışında sen lise mezunu olması* kriteri verilmiş tüm iş ilanlarına başvurabilirsin. sadece görüşmelerde sorabiliyolar neden açıktan okudun gibi. sorun çıkmaz yani :D
Resim

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 14 Haz 2018, 22:07

Bazı iş yerleri almaya biliyor kardeşim özel de ancak devlette böyle bi şey yoktur.Şunu unutma örgün veya açık fark etmez sonuçta kendin basıp almıyorsun bu diplomayı meb yolluyor .Devletin gözünde eşitiz kardeşim.Genelde lise veya dengi yazar o ilanlar ama lise yazsa bile bi çok yer alabilir işe.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 15 Haz 2018, 03:59

Resim http://emezun.meb.gov.tr/

Şu Siteyi Hocam İncelemenizi Tavsiye Ederim

Güncel İş İlanlarını Ve Nerelerde İŞ BULABİLECEKSİNİZ VEYA DİPLOMANIZLA NERELERE BAŞVURABİLECEKSİNİZ ÇOK RAHAT ANLATIMI OLAN BİR SİTE

RESMİ DEVLET SİTESİDİR BU ARADA :gozkırkma:

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön