2017 - 2018 DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Jezxy
Onursal Üye

2017 - 2018 DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI

Mesaj gönderen Jezxy » 22 Ara 2017, 08:36

Resim
Destekleme ve Yetiştirme Kursları

SIK SORULAN SORULAR

2017-2018 DYK TANITIM KİTAPÇIĞI
  1. Öğrenci Başvuruları Nasıl Yapılacaktır ?
    Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler EBA üzerinden “E-Okul Bilgileri İle Giriş Bölümü” sekmesinden kurs başvurusu yapar. Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, kurs başvurusu için halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden e-kurs şifrelerini alır. Bu şifre ile e-kurs modülüne giriş yapıp DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih ederek kurs başvurusunda bulunur.Kursiyerler, halk eğitim merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.
  2. Kurslardan Kimler Faydalanacaktır ?
    Kurslara Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları,resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecektir.
  3. Mezunlara Yönelik Kurslarla İlgili İş Ve İşlemler Nasıl Yürütülecektir ?
    Mezunlara yönelik kurslar halk eğitim merkezleri sorumluluğunda açılır. Ancak halk eğitim merkezinin bulunmadığı veya fiziki kapasitesinin uygun olmadığı hâllerde il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince uygun görülen okullarda da açılabilir. Mezunlara yönelik yaygın eğitim kurslarının örgün eğitim kurumlarında açılması halinde, kurs açma/kapatma, ders programları onay, öğretmen belirleme, öğrenci kayıt vb. iş ve işlemler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerince; kursların yürütülmesi ile ilgili iş ve işlemler ise kursun yapıldığı örgün eğitim kurumu müdürlüğünce yürütülür.
  4. Açık Öğretim Öğrencileri İçin Kurslar Nasıl Planlanacak ?
    Bu öğrencilerin kursları da örgün eğitim kurumlarında düzenlenecektir. Ancak il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinde kurulan komisyonlarca bu öğrencilerin kurslarının zorunlu eğitim çağındaki örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin kurslarından farklı bir ortamda olacak şekilde planlanması gerekmektedir.
  5. Bir Öğrenci En Fazla Kaç Farklı Dersten Kurs Alabilir ?
    Resim
  6. Öğrencilerin Kurslara Devam Etmesi Zorunlu Mudur?
    Kurslara kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunludur. Her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/10’ u kadar devam etmeyen öğrencilerin kurs kaydı silinir.
  7. Kurslara Katılacak Olan Öğrenci/kursiyerlerden Herhangi Bir Ücret Alınacak Mıdır ?
    Kurslar ücretsizdir. Bu nedenle veli ve öğrenci/kursiyerlerden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
  • DAHA FAZLA SORUNUN CEVABINI VE DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI TANITIMI HAKKINDA BİLGİ İÇİN KİTAPÇIĞA GÖZ ATABİLİRSİNİZ ...
Resim 2017-2018 DYK TANITIM KİTAPÇIĞI .PDF Resim

Kitabı Görüntüleyebilmek ve Kullanabilmek İçin Adobe Acrobat Reader Kurulu Olması Gerekiyor :!:

“Sınavlar” sayfasına dön