2011 EK SINAV KONUSU [11 EYLÜL] -- [25 EYLÜL]

Her Konuda Tartışabilirsiniz
komikadam
Doktor

2011 EK SINAV KONUSU [11 EYLÜL] -- [25 EYLÜL]

Mesaj gönderen komikadam » 23 Tem 2011, 21:48

Bu sene ek sınav isteyen arkadaşlar elimizden geleni yapalım konuyu aktif tutalım bu sene kaç arkadaş istiyor hem görmüş oluruz. Ek sınav gerekmeyen arkadaşlardanda destek bekliyoruz :)

------------------------------------------------------------------

aloegitim@meb.gov.tr

E-MAİL YOLUYLA ULAŞMAK İÇİN YUKARIDAKİ ADRESİ KULLANIN.

http://bilgiedinme.meb.gov.tr/Internet/ ... ?kurum=meb

TC KİMLİK NO İLE BİLGİ EDİNME KURUMUNA YOLLAMAK İÇİN YUKARIDAKİ ADRESİ KULLANIN.

TELEFON VE YAZIŞMA ADRESİ İÇİN AŞAĞIDAKİ BÖLÜMÜ KULLANIN.

EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
MERKEZ BİNA

Tel:
0 (312) 296 94 00
Faks:
0 (312) 223 87 36

POSTA - DİLEKÇE YAZIŞMA ADRESİ

M.E.B. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü
Konya Yolu Üzeri (Gazi Hastanesi Karşısı)
06500 Teknikokullar/Ankara

----------------------------------------------------------------------------

EK SINAV DUYURUSU

Resim

SINAV YAPILACAK ŞEHİRLER

Resim

2. EK SINAV DUYURUSU

Ek sınav Duyurusu

(25 Eylül 2011 tarihinde ek sınav yapılacaktır.)

25 Eylül 2011 Pazar günü tek Oturum olarak saat 10,00’da Ankara’da ek sınav yapılacaktır. Yapılacak sınavda öğrencilerimiz en fazla 12 kredilik ders seçebileceklerdir.

Yapılacak olan ek sınava;

· 2010-2011 Eğitim – Öğretim yılı sonu itibariyle öğrencilik durumu aktif ve donuk olan öğrencilerden,

· 8 dönem ve üzeri eğitim görmüş,

· Mezuniyeti için 12 kredi gerekenler katılabileceklerdir.

Sınava katılacak öğrencilerimiz 19-20 Eylül 2011 tarihleri arasında anlaşmalı bankalara (T.C Ziraat, T.C. Vakıflar Bankası, T.C. Halk Bankası) 20 TL’lik sınav ücreti yatırarak, sınav kaydını Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine veya Milli Eğitim Müdürlüklerince görevlendirilmiş okul müdürlüklerine yaptırıp, yine aynı tarihler arasında sınava girecekleri dersleri seçeceklerdir.

Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programlarında kayıtlı olup, yukarıdaki şartları taşıyanlar da ek sınav için müracaat edebileceklerdir.

Not: Ek sınav başvuru tarihleri arasında 19-20 Eylül 2011 tarihleri arasında Yeni Kayıt/kayıt yenileme başvuruları alınmayacaktır.
Ek sınav başvuruları İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından görevlendirilen okul müdürlükler ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri tarafından ( DERS SEÇME VE KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ menüsü altındaki EK DÖNEM KAYIT seçeneğinden) yapılacaktır.
En son komikadam tarafından 19 Ağu 2011, 19:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 13 kere düzenlendi.

Serkanmix01

Re: 2011 EK SINAV İÇİN MAİL ATALIM [HERKES İÇERİ]

Mesaj gönderen Serkanmix01 » 23 Tem 2011, 22:07

Arkadaşlar geçen yıllarda madur olanlar kurtuldu aynı hakkın bizede verilmesi gerekiyor lütfen herkes elinden geleni yapsın pazartesi günü mail yağmuru başlatalım ve sınavın erken açıklanması ve ek sınavın üni. kayıtlarına yetişmesini isteyelim...

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 24 Tem 2011, 13:08

Ek sınav için mail'den çok dilekçelere bakarlar. Ben sizin için örnek bir dilekçe hazırladım. Bu dilekçeye kendi bilgilerinizi doldurup, herkes APS ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü'ne göndermeli. (Not: Çıktısını alacağınız zaman Açık Öğretim Lisesi Müdürlü'ne ANKARA bölümü ortalanmış olmalı, burda uğraştım ama nedense başta kalmayı tercih etti :D) Altta sol kısımda, Adres ve Telefon bilgileriniz, sağ kısımda ise Tarih, ad, soyad ve İmzanız bulunmalıdır...

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ'NE,
ANKARA

Okulunuzun .................. Alanının, ...................... numaralı Aktif öğrencisiyim. 23-24 Temmuz tarihlerinde yapılan III. Dönem sınavlarına katıldım. Ve bu sınavdan sonra mezun olmam için az bir kredi eksiğim kalıyor. ÖSYM'nin gerçekleştirdiği ÖSYS sınavlarına da katılıp, bir üniversiteye yerleşebilecek kadar bir başarı elde etmiş bulunuyorum. Dolayısıyla mezun olup maddi ve manevi birçok fedakarlık yaptığım üniversite hedefime ulaşmak için geçen senelerde de yapılmış olan Ek Sınav'ın bu sene de tekrarlanmasını istiyorum.
Bu sene malumunuz III. Dönem sınavının açıklanmasının hemen ardından Ramazan Bayramı tatili başlıyor ve tatilin bitmesinin hemen ardından üniversite kayıtları başlayacak ve kısa sürede tamamlanacak. Bu yüzden benimle aynı durumda olan birçok öğrenci ile birlikte, geçen sene olduğu gibi III. Dönem sınavlarının mümkün olduğunca erken açıklanıp, mağdur olmamamız için mümkün olduğunca en erken bir tarihte ek sınav kararı alınıp, uygulamasını Türkiye'nin bütün illerinde yapılmasını istiyorum.

Gereğinin yapılmasını kurumunuzdan arz ederim.
En son emrahk tarafından 24 Tem 2011, 13:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 24 Tem 2011, 13:19

emrahk yazdı:Ek sınav için mail'den çok dilekçeler bakarlar. Ben sizin için örnek bir dilekçe hazırladım. Bu dilekçeye kendi bilgilerinizi doldurup, herkes APS ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönermeli. (Not: Çıktısını alacağınız zaman Açık Öğretim Lisesi Müdürlü'ne ANKARA bölümü ortalanmış olmalı, burda uğraştım ama nedense başta kalmayı tercih etti :D) Altta sol kısımda, Adres ve Telefon bilgileriniz, sağ kısımda ise Tarih, ad, soyad ve İmzanız bulunmalıdır...

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ'NE,
ANKARA

Okulunuzun .................. Alanının, ...................... numaralı Aktif öğrencisiyim. 23-24 Temmuz tarihlerinde yapılan III. Dönem sınavlarına katıldım. Ve bu sınavdan sonra mezun olmam için az bir kredi eksiğim kalıyor. ÖSYM'nin gerçekleştirdiği ÖSYS sınavlarına da katılıp, bir üniversiteye yerleşebilecek kadar bir başarı elde etmiş bulunuyorum. Dolayısıyla mezun olup maddi ve manevi birçok fedakarlık yaptığım üniversite hedefime ulaşmak için geçen senelerde de yapılmış olan Ek Sınav'ın bu sene de tekrarlanmasını istiyorum.
Bu sene malumunuz III. Dönem sınavının açıklanmasının hemen ardından Ramazan Bayramı tatili başlıyor ve tatilin bitmesinin hemen ardından üniversite kayıtları başlayacak ve kısa sürede tamamlanacak. Bu yüzden benimle aynı durumda olan birçok öğrenci ile birlikte, geçen sene olduğu gibi III. Dönem sınavlarının mümkün olduğunca erken açıklanıp, mağdur olmamamız için mümkün olduğunca en erken bir tarihte ek sınav kararı alınıp, uygulamasını Türkiye'nin bütün illerinde yapılmasını istiyorum.

Gereğinin yapılmasını kurumunuzdan arz ederim.
teşekkürler emrahk bu metni bütün dilekçe ve maillerimizde kullanalım.

komikadam
Doktor

Mesaj gönderen komikadam » 24 Tem 2011, 13:32

teşekkürler emrahk dilekçe için diğer arkadaşlarda hem dilekçe hemde mail olarak iletirlerse daha iyi olur...

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 24 Tem 2011, 13:42

Rica ederim arkadaşlar. Dediğim gibi mail'lerden taleplerinizi öğrenirler ama önemsemeyebilirler. Dilekçeler resmi bir nitelik taşır. Herkes dilekçe gönderirse kulak verirler..
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 24 Tem 2011, 13:43

Güzel olmuş bu örneği buraya koyman. Dilekçe göndereceklerin işleri kolaylaşır
Resim

asitanem
Uzman

Mesaj gönderen asitanem » 24 Tem 2011, 16:01

tskler arkadaslar hemen dilekce yazıp gönderecegim ins cok acil banada ek sınav lazım 5 dersim kaldı :(

serenity
Doktor

Mesaj gönderen serenity » 24 Tem 2011, 16:25

arkadaşlar mailde okul numaramızı yazmamız lazım mı? çünkü ben büyük ihtimalle mezun oldum ve mezun olmadığım halde ek sınav yapın dersem garip olur mu? not: arkadaşlar sizin için mail atmak istedim.

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 24 Tem 2011, 16:41

ben şimdi bir mail gönderdim. diğer amil hwsaplarımdanda birer tane göndereyim yarından sonra her gün bir kaç tene göndereceğim yani en az 10 tane

komikadam
Doktor

Mesaj gönderen komikadam » 24 Tem 2011, 17:29

serenity yazdı:arkadaşlar mailde okul numaramızı yazmamız lazım mı? çünkü ben büyük ihtimalle mezun oldum ve mezun olmadığım halde ek sınav yapın dersem garip olur mu? not: arkadaşlar sizin için mail atmak istedim.
Sen istersen sadece mail yoluyla yada dilekçedeki numara vs kısımlarını silerek yollayabilirsin..

Serkanmix01

Mesaj gönderen Serkanmix01 » 24 Tem 2011, 18:27

Arkadaşlar ben bugün ingilizce sınavına girdim ve 13 doğrum war ktapçığı aldım baktım ve kısmetse sınav sonu mezunum ama düne kadar benmde başımda mezun olamama gibi bir durum ve ek sınav ihtiyacım vardı o yüzden siz arkadaşlarım için bende maillerimi esirgemeyeceğim inşallah herşey gönlünüzce olur...

Kullanıcı avatarı
Cahhalne
Çırak

Mesaj gönderen Cahhalne » 25 Tem 2011, 11:15

Merhaba,
Çağrı merkezimize göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. İletmiş olduğunuz ÇAĞRI-139792100 numaralı çağrıya ait yanıt aşağıda yer almaktadır.

---------------------------------------------------------------------------------------------
Eksınav her yıl düzenlenen bir sınav değildir. Eğer bu yıl III. dönem sınavlarından sonra ek sınav düzenlenecek olur ise bu www.aol.meb.gov.tr ya da www.maol.meb.gov.tr adresinden yayınlanır. Web sitesini takip ediniz.
---------------------------------------------------------------------------------------------

Mesajınız:
-------------------------------------------------------------------------------------------

Verdiğiniz msj ı attıktan sonra bu sabah yanıtlamışlar

accursed
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen accursed » 25 Tem 2011, 11:21

http://bilgiedinme.meb.gov.tr/Internet/ ... ?kurum=meb

buradan da yazın arkadaşlar bilgi edinme kanunu ile resmi dilekçe niteliği taşıyor.

accursed
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen accursed » 25 Tem 2011, 11:49

bitmez bu askerlik
En son accursed tarafından 27 Tem 2011, 13:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kilitli

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön