Beni Hatırlayan Hatırlamayan Herkese SElammmmmm

Her Konuda Tartışabilirsiniz
ckurt
Uzman Doktor

Re: Beni Hatırlayan Hatırlamayan Herkese SElammmmmm

Mesaj gönderen ckurt » 05 Ara 2011, 22:23

umarım başarırsın :)

çarşı
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen çarşı » 06 Ara 2011, 00:21

inşallah inşallah oralara gelebilirim... :)

ckurt
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ckurt » 14 Ara 2011, 21:31

Bu yazımı okumadan önce, 2 sene önce yazmış olduğum http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic ... a56565efab bu yazıyı okumanızı istiyorum...

Evet 2 sene önce yazmış olduğum yazıdaki gibi yüksek puanlar alıp dershanede liderliği üstlenmeye devam ettim. Onur adında çok yakın bir arkadaşım vardı onunla tatlı bir rekabet içine girdik. Bazen Onur birinci oluyordu bazen ben... Bazen aynı puanları paylaşıp averaj ile birbirimizi geçiyorduk :D

Şubat 2010 gelmişti YGS'ye az bir zaman kalmıştı... Çalışmalırımıza son hız devam edıyorduk. O süreçte forumdan ayrı kalmıştım zaten. Tam anlamıyla kafayı sıyırmıştım :D Kafayı o kadar sıyırmıştım ki Onur'un beni geçmesi sinirlerimi bozmaya başlamıştı :D 9 Nisan günü dershane olarak bara gittik... Fena halde içmiştim... 10 Nisan sabahı kalktıgımda çok garip şeyler hissediyordum. Garip bir rahatlık. Sanki yarın YGS yokmuş gibi... Neyse akşamüstü sınava gireceğim okula bakmaya falan gittim, ertesi sabah da kalkıp sınava gittim. Sınavda ciddi bir olay yaşandı... Sınav görevlileri soru kitapçıklarını sıraya göre değil, kafalarına göre dağıttılar ve sınav başladı... 5 dakika sonra yaptıkları hatayı anladılar ve çözümlü soru kitapçıklarını bizden geri aldılar :D Sonra o kitapçıkları hiç silmeden aynı şekilde sıraya göre doğru bir biçimde dağıttılar... Yani benim çaprazımdakinin kitapçığı çözümlü bir şekilde bana geldi. 5 Türkçe sorusu çözülmüştü... Çaprazımda oturanda çok yakın arkadaşımdı yani kendısını çok ıyı tanıyordum bu yuzden cevapları kontrol etme geregı duydum ve ıyı kı etmısım :D Şimdi Bombaya bakın :D Dersleri pek iyi olmayan sözelci Gökhan diye bir kardeşimize de, o yıl Manavgat'ın en iyi fencisi bir arkadaştan 5 dk içinde çözülmüş 20 tane mat1 sorusu gidiyor ve hepsi doğru :D
ve Gökhan'ın Ygs 3 puanı 273 gelıyor... Yanı hiç bir işine yaramadı mat1 soruları... O 20 mat1 sorusu bana gelecekti şuan size Galatasaray Üniversitesi öğrencisi olarak yazıyordum :D Neyse sonuç olarakta benim ygs 3 puanım 370 geldi... Mayıs ayına doğru beni beni bu kez lys stresi aldı. İçip içip ders çalışıyordum falan... :D Neyse ki alkolik olmadan o sınava da girdik çıktık :D
Puanları açıkladınğında Lys puanım 420 yi gösteriyordu... 30 tercih hakkıma Galatasaray Üniversitesi de dahil olmak üzere 30 tane bölüm yazdım. (Hepsi İletişim Bilimleriyle İlgili ) Bu bölümlerin 28 tanesi İstanbul'da son 2 taneside Ankara ve Kocaeliydi.
Sonuçlar açıklandığında Marmara Üniversitesini gördüğümde garip bir şekilde hiç tepki vermedim... Beğenmedim sanırsam :D 1,5 yıl öncesinde ehliyet aldığımda daha çok sevinmiştim :D Neyse sonucu annemle paylaştıgımda mutluluktan ağladı, babam da çok mutlu oldu... Teyzeme haber verdiğimde o bile ağladı telefonda... Garip anlar geçiriyordum sonunda bir okula aittim ve herkes benimle gurur duyuyordu... AOL'den Marmarayı kazandığım için dershanede beni herkes alkışladı sonra gittiğim yerlede örnek gösterildim... 2-3 gün sonra ben de heyecanlanmaya başlamıstım... Sevinmeye başlamıştım :D Gidiyordum Ulan ! He yoooo cip cip cip cip cup cup cup hıyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa huaaaaaaaaaaaaaaaa... falandım yanı :D Ama önümde bir engel kalmıstı. O yıl müfredata eklenen Geometri sınavları... 29 Ağustos'da İstanbula gittim ev falan baktım... Emindim Olum Geometri sınavını geçeceğime :D 2 Eylül'de Mecidiyeköy'de evimi tuttum sonra direk uçağı atlayıp Ankara'ya gittim. 3 Eylül'de sınava girdim 6 Eylül günü sabah AOL hesabıma girmeye kalktım giremedim... Bir yazı çıktı Mezun olduğunuz için Hesaba giriş yetkiniz yoktur diye... Hu hu yeah oooooo falan oldum gene :D direk ziraat bankasına gitip AOL'ye son kez para verdim "Diploma Parası" oradan ayrılıp 2 saatlik bir yolculukla Ankara'nın Balıkpınar köyune geldım "AOL Merkez Binasına" dekontu verıp çıktı belgemı aldım... Sonra bir köylünün traktörune binerek köyden şehre geldim :D Sonra otobuse binip Kızılay'a gittim... Orada bir teb bankasına girip üniversite harç paramı yatırdım :D ertesı gunde sabah 9unda ucaga atlayıp Istanbula gittim... Saat 10:30 gibi Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsündeydim 2 saat sonra kaydımı oldum, kimliğimi aldım ve arkadasımın yanına gittim... Sabaha karsı yıne ucaga atlıyıp Antalya'ya geri döndum...
Geçen sene benım ıcın farklıydı yıllar sonra okul ortamına girmişim biraz değişik gelıyordu:D bu yıl 2. senem ve her sey yolunda :D umarım siz de başarırsınız gerçekten çok keyıflı.... Sizlere yazmayı özlemısım.... Hepınızı Sevıyorum... he he :D

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 14 Ara 2011, 21:42

Müthiş. gerçekten müthiş. İLham kaynağı oldun. umarım forumdan ayarılmazsın bizede yardımcı olursun

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 14 Ara 2011, 21:49

ALKOLIK OLMADAN KAZANMISSIN :D GERCEKTEN TEBRIKLER BIZEDE ISIK TUTTUN

ckurt
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ckurt » 14 Ara 2011, 22:01

Her zaman yardımcı olmaya çalısırım....

çarşı
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen çarşı » 15 Ara 2011, 01:24

SEN KAZANMA DA BEN Mİ KAZANIYIM BE ABİ :lol: AMA İLETİŞİM FAKULTESİNİ ÇOK İSTIYORUM.... GEÇEN SENE HAYATININ YILI OLMUŞ. ALLAH BİZLEREDE NASİP EDER İNŞALLAH...

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 15 Ara 2011, 11:27

İlginçmiş hikayen. Bizler de mezun olunca yazalım senin gibi de bizden sonrakilere umut olur belki de.

Yalnız bu içip içip ders çalışmak çok garip geldi bana kardeş ya. İnsanın kafası bulanır be. Öğrenci adamı bozar bence bu iş

Ders çalışırken içmek çok güzel oluyor da;
Şöyle demliycen 1 demlik çay oh sıcak sıcak insanın uykusu da dağılıyor zihni de açılıyor tavsiye ederim :D Herkese başarılar.....
Resim

çarşı
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen çarşı » 16 Ara 2011, 01:03

kripton yazdı:İlginçmiş hikayen. Bizler de mezun olunca yazalım senin gibi de bizden sonrakilere umut olur belki de.

Yalnız bu içip içip ders çalışmak çok garip geldi bana kardeş ya. İnsanın kafası bulanır be. Öğrenci adamı bozar bence bu iş

Ders çalışırken içmek çok güzel oluyor da;
Şöyle demliycen 1 demlik çay oh sıcak sıcak insanın uykusu da dağılıyor zihni de açılıyor tavsiye ederim :D Herkese başarılar.....
ders çalışasım geldi valla... :lol: :lol: :lol:

ckurt
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ckurt » 17 Ara 2011, 23:04

he he :D

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 27 Ara 2011, 11:10

Ckurt, çok güzel bir yazı, tekrar tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

ckurt
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ckurt » 09 Oca 2012, 03:47

teşekkür ederim..... :)

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön