İNGİLİZCE 6-7-8 YARDIMCI KİTAP MACERAM :)

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

İNGİLİZCE 6-7-8 YARDIMCI KİTAP MACERAM :)

Mesaj gönderen kripton » 03 Nis 2012, 20:40

Merhaba arkadaşlar, bugün ingilizce kitabımı elime alıp, yardımcı kitabını almak için kırtasiyeye girdim. Hani boşluk doldurmaları kolay yaparım bi de cümlelerin tercümesi varsa ne güzel olur diye düşünmüştüm ama 2 kırtasiyeye girdim yok dediler. nt ye git dediler.

Neyse oradan çıkıp nt ye gittim yok dediler. Bi kırtasiyeye daha girdim. Felanca 2 kırtasiyede olabilir belki dediler. Onlarda da yok. Neyse hepsinin dediği bu MEB in kitabı bizde yok. Neyse en son girdiğim yer bana sahaf da belki bulursun dedi :D

Yıllardır yaşadığım şehrin sahafını bilmiyordum. Onu da açık lise ve değişen sistem sayesinde görme şansı ve bahtiyarlığına eriştim :mrgreen:

Sonuç 0+0 elde var 0 :lol: İngilizce kitaplarımla başbaşa kaldım :lol:

Resim

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Re: İNGİLİZCE 6-7-8 YARDIMCI KİTAP MACERAM :)

Mesaj gönderen serena » 03 Nis 2012, 21:00

aynı bende ingilizce kıtapları beni bekliyo
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 03 Nis 2012, 22:11

BU INGILIZCELERI NASIL GECCEZ YA KESIN MEZUN OLMAM LAZIM :(

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 03 Nis 2012, 22:31

aynı sorun bendede var
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

Kullanıcı avatarı
muhammet38
Çırak

Mesaj gönderen muhammet38 » 04 Nis 2012, 15:12

ingilizce 5-6-7-8i kaldırmıyolar bari tek seferde muaf yapsalarda kurtulsak şunlardan bir çözüm bulmamız lazım
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
Öğrencilik Durumu : MEZUN
Toplam Kredi : 193

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 04 Nis 2012, 15:49

Başlığı görür görmez kesin bu Kripton'dur dedim :lol: İngilizceyle özdeşleştirdim artık seni :mrgreen: O kadar dolaşmışken bir Gramer kitabı alsaydın arkadaşım- gerçi bende hiç araştırmadım ama muhakkak vardır - :roll:

Bu arada ipucu olarak hiç ekmek kırıntısı bırakmıyorsun "yıllardır yaşadığım şehir" :roll: gizemli Kripton :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 04 Nis 2012, 18:54

8)
muhammet38 yazdı:ingilizce 5-6-7-8i kaldırmıyolar bari tek seferde muaf yapsalarda kurtulsak şunlardan bir çözüm bulmamız lazım
Arkadaşım bunun tek çaresi şu: Yeni kitaplar basılmaya başlamış ama bu seneye yetişmeyecekmiş. Mevcut hali ilgili yerlere iletmemiz halimizi anlatmamız lazım. Onlarında elinden gelen, soruları oldukça kolay sormak olur. Bunu yaparlarsa bize büyük iyilik yapmış olacaklar. Şu an bize yapılan haksızlık. Resmen mağdur oluyoruz.
Resim

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 04 Nis 2012, 20:46

siz en azindan 6 7 8 e kadar gelmişsiniz ben 2 den başladim muaf olmaya hatta bu dönem ing 2 3 4 ü seçtim ne kadar çabuk muaf olmaya başlarsam o kadar ii
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 04 Nis 2012, 22:56

lilas yazdı:siz en azindan 6 7 8 e kadar gelmişsiniz ben 2 den başladim muaf olmaya hatta bu dönem ing 2 3 4 ü seçtim ne kadar çabuk muaf olmaya başlarsam o kadar ii
Canım o kadar dersten muaf olmaya çalışma bence en azından ilk dönemleri geçmeye çalış hem kredilerine yazık hem zamanına :( bak şu bağlantıyı bir incele hocalar gayet anlaşılır şekilde anlatıyorlar, zaten basit cümle kurulumunu bir kere kavrarsan her halükarda ilk dönemleri geçebilirsin diye düşünüyorum... ;)

:arrow: http://www.videodershane.com/ingilizce.htm

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 05 Nis 2012, 01:08

teşekürler kardelen bakacagim umarim bana faydasi olur aslinda zorlasam belki olurda bakiyorum anlamiyorum sıkılıp kapatiyorum
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 05 Nis 2012, 01:53

heycanı kaybetmeden çalışmak gerek bende bu aralar çalıştıgım söylenemez :?
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

çağrı
Uzman

Mesaj gönderen çağrı » 29 Ağu 2012, 06:32

yaaa bu ingilizce nasıl bir baş belası oldu kabus resmen 6 kaldık bı soruyla -7 *8 cabası ya nıye bızden öncekıler sadece 5.dönemden sonra görmuyolardı bız bişeyler yapsak...ama ne yapmalı
geçemezsek mezunıyet hayal olur bı sene tek bır aptal ders yazık

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 29 Ağu 2012, 06:49

kardelen198 yazdı:
lilas yazdı:siz en azindan 6 7 8 e kadar gelmişsiniz ben 2 den başladim muaf olmaya hatta bu dönem ing 2 3 4 ü seçtim ne kadar çabuk muaf olmaya başlarsam o kadar ii
Canım o kadar dersten muaf olmaya çalışma bence en azından ilk dönemleri geçmeye çalış hem kredilerine yazık hem zamanına :( bak şu bağlantıyı bir incele hocalar gayet anlaşılır şekilde anlatıyorlar, zaten basit cümle kurulumunu bir kere kavrarsan her halükarda ilk dönemleri geçebilirsin diye düşünüyorum...

:arrow: http://www.videodershane.com/ingilizce.htm

Derdinde olmayan deveyi görmezmiş :) ne kadar kolay olsada beynimiz buna şartlanmış zor bir ders nasıl geçeriz diye dinlerken biraz anlıyor gibisin ama soru çözerken hepsi bir birine giriyor kelimelerin tekrar çalışmaya başladığın zaman ders seni boğuyor :) Ne güzel alanı değiştirip ingilizce 4 kadar görecektim ama alan degiştirmeyi kaldırmışlar mecburen alansız bölüm okuyup ingizilce 8 e kadar görmek zorundayız bu ingilizce 8 yüzünden dönem uzaması ayrı bir sıkıntı. Bence bu alanı kaldırdılar ya bize yapılan bir haksızlık olarak görüyorum en azından sınava üç degilde iki kere girip kalınca muaf yapsalar sırf inat olsun diye sınavda zil çalana kadar bekleyeceğim hoca bitmedimi diye sorarsa yardım edin de erken bitsin erkenden çıkalım diyecem yarama tuz bastınız böyle bir konu açmakla :)
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 30 Ağu 2012, 05:54

Ben size şunları söyleyeyim:

Ben tüm açık lise derslerinin kitaplarına çalıştım. Kolay bir ders bile olsa mutlaka kitabı baştan sona okudum. Zor olanları iki tur çalıştım. Ama bir derste bunu yapmadım. O da ingilizce-6 idi. Gerekçem ise şuydu:

Ya bu kitapta hiç türkçe kelime yok. Yok efendim anlamam. Yok zaman az........Ve sonuç KALDIM.

Sonraki dönem ing-6 ve 7 yi birlikte seçmek zorunda kaldım. Mezun olmak için ek sınava kalmamam lazım. Daha ing-8 var. Ve ben sayısal derslerde vs anlamasam bile çalışmamın faydasını görmüştüm.

Google translate yi açtım bir elimde de sözlük. Zaman dar ama çevirebildiğim kadar kelimeyi çevirip kitaba yazdım. Sonra da geçmiş soruları çözdüm ve onları da kelime kelime tercüme edip üzerine yazdım. Sınava yakın defalarca tekrar ettim. Sonuç:

Hem ing-6 dan hem ing-7 den hem de ing-8 den GEÇTİM.

Geçen sene biz bu konu ile alakalı dilekçe gönderdik. Aranması gereken heryeri aradık. BU dersleri mecbur okuyacağız arkadaşlar. Ama ileri dönemlerin bir şansı var o da şu: Sistem yenilendiği için bizler örgün eğitim kitapları ile çalışmak zorunda kaldık. Geçen sene açık lise için ingilizce kitap basımına başlandığını ben yetkili kişilerden öğrendim. Bize yetişmeyeceğini söyledi telefondaki kişi ama sizlere yetişir mi bilmem.

Ne olursa olsun umutsuzluk yok. Ben yapamam yok. Hiç birşey yapamıyorsanız açın google translateyi kelime kelime yazın kitaba. Mutlaka aklınızda kalıyor birşeyler.

Bir de sınavlarda geçmiş sorulardan çıkıyor. Ben temmuzda ing-8 den girdim ve geçmiş sınav soruları çok işime yaradı.
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 30 Ağu 2012, 05:56

Ben bu açık lise boyunca şunu defalarca gördüm: KİŞİ GAYRETİNİN VE ÇALIŞMASININ KARŞILIĞINI ALIYOR GAyret bizden netice Allah tan.
Resim

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön