Üniversiteye Kayıt Olacağım Ama Nasıl ? :(

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Irresistible

Üniversiteye Kayıt Olacağım Ama Nasıl ? :(

Mesaj gönderen Irresistible » 16 Ağu 2012, 00:23

Arkadaşlar merhaba. Sorularıma ancak sizden cevap alabilirim düşüncesiyle kayıt oldum.

Ben üniversite sınavına girdim. Çok şükür kazandım,hayırlısıyla bir psikolog adayı olacağım :wink: Ama şöyle bir sorunum var..

24 Ağustos'ta sınav sonuçları açıklanıyor. 3 Eylül'de ise üniversite kaydım var. Bu sürede diplomam gelmiyor haliyle. Alo 147'yi aradım,çıktı belgesi alacaksınız dediler. Ama bu çıktı belgesinin 3 Eylül'e kadar geleceğini hiç ama hiç sanmıyorum.. Ben dilekçeyi hemen sabah yollayacaktım ama gidip almak daha mantıklı geliyor,sitedende gidenler olmuş anladıgım kadarıyla.
Acaba haftasonu gitsem alabilirmiyim ? Yada 27 Ağustos Pzt. günü gitsem hemen alabilirmiyim,ne kadar sürer ? Yoksa diploma numaraları felan belirlenmiş olur mu?

Çok korkuyorum üniversiteye kayıt yaptıramayacağım diye. Desteginizi bekliyorum :cry:

emrahk
Onursal Üye

Re: Üniversiteye Kayıt Olacağım Ama Nasıl ? :(

Mesaj gönderen emrahk » 16 Ağu 2012, 00:30

Kısa ve net: Mezun olduğun gün bile Ankara'ya gitsen iki dakikada belgeni alır dönersin. Aslında 1 hafta bile süremeden dilekçe ile çıkma belgesi geliyor ama 3. dönem sınavında birçok öğrenci mezun olduğu için ve herkes yoğun olarak dilekçe yollayacağı için 1 aya kadar sarkmıştı gelmesi çıkma belgelerinin. bu yüzden sen mezun olduktan sonra ankra'dan bizzat belgeyi almaya gidersen işi garantilersin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 16 Ağu 2012, 01:15

çıkma belgesini almak için buradaki halk eğitimlerine falan gitsek yardımcı olmazlar mı ? onlarda mı ankaraya yönlnedircekler ?

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 16 Ağu 2012, 01:17

arkadasım bende seninle aynı konumdayım, su an aklımdaki tek şey bu, kayıt zamanı yaklastıkca sıkıntı yaşamak istemiyorum. ama ankara çok uzak gitcen gelcen çok iş. :( işten güçten fırsat bulamam ki ben

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 16 Ağu 2012, 01:49

srcn7 yazdı:arkadasım bende seninle aynı konumdayım, su an aklımdaki tek şey bu, kayıt zamanı yaklastıkca sıkıntı yaşamak istemiyorum. ama ankara çok uzak gitcen gelcen çok iş. :( işten güçten fırsat bulamam ki ben
3. dönem sınavı açıklandığı gin vakit kaybetmeden çıkma belgesi istek dilekçeni APS ile Ankara'ya yollarsın. AÖL belgeni bir an önce adresine yollar merak etme kayıtlara yetişir...

Ben arkadaşa imkanı varsa gitsin alsın elden diye söyledim. Yoksa dilekçe ile yollarsanız da elbet gelecektir kayıtlara kadar...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Irresistible

Mesaj gönderen Irresistible » 16 Ağu 2012, 21:27

arkadasım bende seninle aynı konumdayım, su an aklımdaki tek şey bu, kayıt zamanı yaklastıkca sıkıntı yaşamak istemiyorum. ama ankara çok uzak gitcen gelcen çok iş. işten güçten fırsat bulamam ki ben
Sanırım benimde Ankara işi yattı. Seninde dedigin gibi gidip gelmek,fırsat bulmak zor. Çok korkuyorum bende kayıt olamayacağım diye,başıma ağrılar giriyor sırf bu belge zırvalıgı yüzünden.. :cry:
3. dönem sınavı açıklandığı gin vakit kaybetmeden çıkma belgesi istek dilekçeni APS ile Ankara'ya yollarsın. AÖL belgeni bir an önce adresine yollar merak etme kayıtlara yetişir...

Ben arkadaşa imkanı varsa gitsin alsın elden diye söyledim. Yoksa dilekçe ile yollarsanız da elbet gelecektir kayıtlara kadar...
Bende açıklandıgı gün hemen sabah 9 da yollayayım diyorum. İllaki gönderirler,posta yüzünden üniversiteye kayıt yaptıramıcak olamayız diye düşünüyorum :roll:

Dilekçeyi yollarken üniversiteyi kazandıgınızı not düşün denmiş bazı yerlerde. Neresine yazıcaz ? Şu ekler 1,2 diye bir kısım var. Oraya mı yazılacak ?
Üniversiteyi kazandım. Kayıt tarihlerinden ötürü acele yollanması gerektigini arz ederim. şeklinde yazsam olur mu ?

Irresistible

Mesaj gönderen Irresistible » 16 Ağu 2012, 23:35

Arkadaşlar az önce üniversiteyi aradım. Ve geçici mezuniyet belgenizi getirmeniz yeterli dediler :) Sevinmelimiyim üzülmelimiyim bilemiyorum. Şimdi onu nasıl alıcam? Halk eğitimden veya kondüktör liselerden hemen alabilirmiyim ?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 17 Ağu 2012, 01:51

Irresistible yazdı:Arkadaşlar az önce üniversiteyi aradım. Ve geçici mezuniyet belgenizi getirmeniz yeterli dediler :) Sevinmelimiyim üzülmelimiyim bilemiyorum. Şimdi onu nasıl alıcam? Halk eğitimden veya kondüktör liselerden hemen alabilirmiyim ?
Geçici mezuniyet belgesi ve çıkma belgesi ayrı şeyler. Eğer vakıf üniversitesi ise kabul ederler geçici belgeyi. Ama büyük üniversiteler çıkma belgesi istiyorlar en azından. Geçici mezuniyet belgeni Halk Eğitim Merkezi'nden alabilirsin...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ozgur » 17 Ağu 2012, 07:01

emrah nasıl yani devlet üniversitelerinin hiç biri kabul etmiyorlar mi geçici mezuniyet belgesini ?
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

accursed
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen accursed » 17 Ağu 2012, 20:29

Genellikle çıkma belgesi istiyor, hangi üniversiteyi kazandıysanız o üniversitenin kaydolacağınız fakültesinin öğrenci işlerini alın ve detaylı bilgi isteyin. İşinizi riske atmayın hatta alabilenler çıkma belgesi alsın derim.

Irresistible

Mesaj gönderen Irresistible » 17 Ağu 2012, 23:37

Dün üniversitenin öğrenci işlerini arayıp diplomamamın gecikecegini söyledim. Sitesinde zaten geçici mezuniyet belgesi yazıyordu. Açık lise öğrencisiyim felan dedim. Geçici mezuniyet belgesi yeterli dediler. Israrla çıkma belgesinin gerekip gerekmediğini sordum,hayır denildi. Herhalde böyle diyip sonrada çıkma belgesi gerekiyor diyemezler.. 8)
Daha sonra halk eğitimi aradım. Mezuniyet belgesini bizden,kondüktör(?) liselerden alabilirsiniz dediler. Hoş,derdimi anlatana kadar canım çıktı,kendilerininde bişey bildigi yokta,neyse.. :mrgreen:
Şimdi arkadaşlar,sevindim aslında çünkü çıktı belgesi için dilekçe yollıcaktım,beklicektim bir sürü dert.. Acaba mezuniyet belgesini hemen alabilirmiyim ? 27 Ağustos Pzt. günü halk eğitime gitsem hemen elden verirler mi ? Yoksa yine dilekçe vs. gibi şeylerle uğraşmam gerekiyor mu?

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 18 Ağu 2012, 00:31

evet cevap bekliyoruz :D

Irresistible

Mesaj gönderen Irresistible » 18 Ağu 2012, 10:05

Evet,bekliyoruz lütfen :)

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 18 Ağu 2012, 11:36

Sonuçlar açıklandı. Şimdi bayram tatili dolayısıyla gönderemeyiz sanırım. Çarşamba günü ayın 22 si oluyor. O gün göndersem dilekçeyi yetişmezmi kayıtlara acaba :?:

Bayramda ankaraya gitme ihtimalim var. Bayramda alabilir miyim peki çıkma belgesini :?:
Resim

bosnian

Mesaj gönderen bosnian » 18 Ağu 2012, 23:27

arkadaşlar merhaba.
üniversiteye yerleştim, fakat kayıt yaptırmam gereken tarih, ek sınav tarihinden önce ve ben ne yapacağımı bilmiyorum.
biraz önce 147'yi aradım ve bana açıkçası pek yardımcı olmadılar. "mezun olmadığınız sürece üniversiteye kayıt yaptıramazsınız" tarzı asıl sorumun cevabını vermeyen geçiştirici cümlelerle yardımcı olmaya çalıştılar. konu hakkında bilgisi olmayan insanlar biz arayıp yardım istediğimizde bize nasıl yardımcı olacaklar anlamıyorum.

ben ek sınava girmeden, o sonuçlar açıklanmadan üni. kaydımı nasıl yaptıracağım? kredilerim tamam, fakat zorunlu derslerimden muaf olmak için ek sınava girmem gerekiyor; ancak böyle mezun olabilirim.
üniversiteye kayıt yaptırmam yine de mümkün mü?

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön