Yardıma ihtiyacım var

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
gencogrenci

Yardıma ihtiyacım var

Mesaj gönderen gencogrenci » 26 Nis 2017, 16:39

Merhabalar ben maol bilişim 10.sınıf öğrencisiyim. İnş bu dönem bitince 11 sınıf olacağım. Bazı konular hakkında hiçbir bilgim yok bilgisi olanlar yardım ederlerse çok sevinirim :08:

1-İnş maol eğitimimi tamamlarsam ve kredim mezun olmama yeterse üniversiteye 2 yıllık sınavsız geçebiliyor muyum ? 4 yıllık için ygs ve lys ye mi gireceğiz ?

2-Forumda bazı konularda gördüm halen aol yada maol öğrencisi olanlar ygs ve lys sınavlarına giriyorlar, burayı tam anlamadım yani lise bitmeden üniversiteye mi gidiyorlar ? lise bitiyor mu yani ? :ders:

Kullanıcı avatarı
burakmertkose
Yardımcı Uzman

Re: Yardıma ihtiyacım var

Mesaj gönderen burakmertkose » 26 Nis 2017, 19:49

gencogrenci yazdı:Merhabalar ben maol bilişim 10.sınıf öğrencisiyim. İnş bu dönem bitince 11 sınıf olacağım. Bazı konular hakkında hiçbir bilgim yok bilgisi olanlar yardım ederlerse çok sevinirim :08:

1-İnş maol eğitimimi tamamlarsam ve kredim mezun olmama yeterse üniversiteye 2 yıllık sınavsız geçebiliyor muyum ? 4 yıllık için ygs ve lys ye mi gireceğiz ?

2-Forumda bazı konularda gördüm halen aol yada maol öğrencisi olanlar ygs ve lys sınavlarına giriyorlar, burayı tam anlamadım yani lise bitmeden üniversiteye mi gidiyorlar ? lise bitiyor mu yani ? :ders:
Ben okulda iken sınavsız geçiş hakkı kaldırıldı diye bi duyuru duymuştum. Kaldırılmış olabilir. Araştırmanı öneririm.
Belki Bana Ulaşırsın!" ;]

Kullanıcı avatarı
burakmertkose
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen burakmertkose » 26 Nis 2017, 19:51

Yalnız bi kaç tanıdığım iki yıllığı tutturmasına rağmen gitmemişti. 2 Yıllık boşa zaman kaybı gibi gözüküyor. 4 Yıllık en iyisi. Başarılar dostum.
Belki Bana Ulaşırsın!" ;]

Kullanıcı avatarı
iremx
Doktor

Mesaj gönderen iremx » 27 Nis 2017, 17:41

gencogrenci yazdı:Merhabalar ben maol bilişim 10.sınıf öğrencisiyim. İnş bu dönem bitince 11 sınıf olacağım. Bazı konular hakkında hiçbir bilgim yok bilgisi olanlar yardım ederlerse çok sevinirim :08:

12.sınıftaki kişiler ygsye nasıl girip, haziranda mezun olunca üniversiteye kayıt yaptırıyorlarsa aöl/maöl okuyanlarda o sene içinde mezun olabilecek durumdalar ise sınava girip, üniversite yılı başlayana kadar diplomayı alıp kayıt oluyorlar aynı şey. Liseden mezun olmadan üniversiteyi kazanıp gitme durumu yok yani.. Sınava girme hakkın oluyor sadece. Ayrıca sınavsız geçiş kaldırıldı

Kullanıcı avatarı
evrimavcu
Acemi

Mesaj gönderen evrimavcu » 27 Nis 2017, 21:01

Temmuzdaki sınav için MUAF olan dersimden seçsem ve o dersten geçemesem hala MUAF olarak mı gözükecek? Yoksa tekrardan seçtiğim için MUAFlık kalkacak mı? Seçtiğim ders ORTAK ders.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön