YGS Sonuçları açıklandı..!

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
emrahk
Onursal Üye

Re: YGS Sonuçları açıklandı..!

Mesaj gönderen emrahk » 21 Nis 2012, 01:48

19 doğru, 6 yanlış, 15 boşun varsa;

6 yanlış = 1.5 doğrunu götürür. (4 yanlış 1 doğru götürüyor çünkü)

19 doğru - 1.5 doğru = 17.5 netin olmalı. Yani 140'ı kesin geçmelisin...

..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Eflâ
Uzman

Mesaj gönderen Eflâ » 21 Nis 2012, 01:52

içimi nasıl rahatlattın bilemezsin sağol..

YGS1: 134.300 YGS2: 132.375 YGS3: 172.800
YGS4: 156.700 YGS5: 164.750 YGS6: 156.000

puan hesaplamada da böyle çıkıyor. umarım kısa zamanda -- bunları bu şekilde görmek nasip olur.

Onunla gülmek dünyanın en güzel şeyidir, siz bilmezsiniz. (:

Aöl MEZUN!

Aöf - Kamu Yönetimi

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 21 Nis 2012, 01:56

Dediğim gibi ortada bir yanlışlık var, optik formun okunmadı mı acaba diye merak ettim. Aday işlemlerini açıp, cevap kağıdını göster bölümüne bak, optik formun gözüküyor mu?

Geçen sene YGS'den sonra itiraz dilekçesi nasıl yollanır diye bir haber çıkmış, şu linkten detayları öğrenebilirsin;

http://www.kamudan.com/ygs-sonuclarina- ... r-782.html
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 21 Nis 2012, 03:05

Efla
YGS'de 50 bin aday sıfır çekti!
ÖSYM'den alınan bilgiye göre, bugün açıklanan YGS'de, sınavı geçerli sayılan 1 milyon 837 bin 344 adayın arasından sıfır çekenlerle son yılların rekoru da kırılmış oldu.
Sınavı geçerli sayılan aday sayısı 1 milyon 837 bin 344 olarak belirlenirken, 50 bin 805 adayın ise puanları 0,5'ten küçük olduğu için hesaplanmadı.

Efla üzgünüm ama sende bu 50 bin kişi arasındasın. Seneye inşallah gönlündeki yeri tutturursun.

Kullanıcı avatarı
Eflâ
Uzman

Mesaj gönderen Eflâ » 21 Nis 2012, 04:10

emrahk yazdı:Dediğim gibi ortada bir yanlışlık var, optik formun okunmadı mı acaba diye merak ettim. Aday işlemlerini açıp, cevap kağıdını göster bölümüne bak, optik formun gözüküyor mu?

Geçen sene YGS'den sonra itiraz dilekçesi nasıl yollanır diye bir haber çıkmış, şu linkten detayları öğrenebilirsin;

http://www.kamudan.com/ygs-sonuclarina- ... r-782.html
Baktım gözüküyor. Bakalım yarın arayıp konuştuktan sonra da bir şey yapılmazsa son çare dilekçe yollamak olacak.
senanur yazdı:Efla
YGS'de 50 bin aday sıfır çekti!
ÖSYM'den alınan bilgiye göre, bugün açıklanan YGS'de, sınavı geçerli sayılan 1 milyon 837 bin 344 adayın arasından sıfır çekenlerle son yılların rekoru da kırılmış oldu.
Sınavı geçerli sayılan aday sayısı 1 milyon 837 bin 344 olarak belirlenirken, 50 bin 805 adayın ise puanları 0,5'ten küçük olduğu için hesaplanmadı.

Efla üzgünüm ama sende bu 50 bin kişi arasındasın. Seneye inşallah gönlündeki yeri tutturursun.
senanur; hakikaten rekor bi rakam (: ama ben geçen yıl da girdiğim için bu netlerle hiç değilse 140 barajını geçmem gerektiğini biliyorum.
geçemesem bile benim puanımı ve sıralamamı görmeye hakkım olduğunu düşünüyorum.. sınav sonuncusu olmuşsam bile buna hakkım var.
ne demek ----- yapıp bırakmak.

Onunla gülmek dünyanın en güzel şeyidir, siz bilmezsiniz. (:

Aöl MEZUN!

Aöf - Kamu Yönetimi

_slipknot_

Mesaj gönderen _slipknot_ » 24 Nis 2012, 06:48

arkdaşlar aynı şey bendede oldu :D sınava girdim salladım ne yalan sylim öylesine girdim geçerim diye :D ama geçemedim sağlık olsun
yardımcı olursanız sevinirim =)
türkçeden 9- doğru 25 yanlış ve sosyalden 9 doğru 14 yanlış bendede ygs 1-2-3-4-5-6 --- --- --- şeklinde hiç bi puan yazmıyor :idea:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 24 Nis 2012, 17:29

_slipknot_ yazdı:arkdaşlar aynı şey bendede oldu :D sınava girdim salladım ne yalan sylim öylesine girdim geçerim diye :D ama geçemedim sağlık olsun
yardımcı olursanız sevinirim =)
türkçeden 9- doğru 25 yanlış ve sosyalden 9 doğru 14 yanlış bendede ygs 1-2-3-4-5-6 --- --- --- şeklinde hiç bi puan yazmıyor :idea:
Sen Efla gibi tek testten soru çözmemişsin ama yanlışların doğrularını götürünce puanın hesaplansa bile en fazla 120 gibi bir puan alırdın. AÖF barajı olan 140 puan gelmezdi mesela. Ama yine de 2 test çözdüğün halde neden puanın hesaplanmadı da ---- yazıyor anlamış değilim...

Mustafa Kemal Atatürk

_slipknot_

Mesaj gönderen _slipknot_ » 25 Nis 2012, 08:26

o halde ben bu sene AÖF'E kayıt olamicam hiç bi şekilde dimi ?? ygs puan hesaplamaya baktım zaten 120 anca yapıyor amaa yinede yazılsa puanım iyi olurdu kesin bir bilgim olsa 140 alamadığıma dahi yazmıyorda galiba seneye kaldı aöf işi

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 25 Nis 2012, 16:57

Ben barajı geçtim. :mrgreen: Bu yıl zordu 2010 ve 2011 sınavlarına nazaran.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 25 Nis 2012, 18:15

_slipknot_ yazdı:o halde ben bu sene AÖF'E kayıt olamicam hiç bi şekilde dimi ?? ygs puan hesaplamaya baktım zaten 120 anca yapıyor amaa yinede yazılsa puanım iyi olurdu kesin bir bilgim olsa 140 alamadığıma dahi yazmıyorda galiba seneye kaldı aöf işi
Dediğim gibi, 140'ı aşmak gerekiyor AÖF için. Ama senin puanın hesaplanmalıydı yine de, çünkü 2 testten soru çözmüş ve ikisinden de doğruların var. Yani sen bunu ÖSYM'ye dilekçe ile itiraz edebilirsin aslında. Ama her halüükarda, bu yıl yaptığın netlerle 140'ı aşman zor görünüyor. Seneye daha çok çalışıp tekrar denersin artık...

Mustafa Kemal Atatürk

jisguy
Acemi

Mesaj gönderen jisguy » 25 Nis 2012, 23:00

350-400 arası yapan yok mu_?

gül kılıç
Doktor

Mesaj gönderen gül kılıç » 29 Nis 2012, 21:38

295 aldım.polislik sınavına girmek istiyodum ve girebiliyorm bu puanla.ama aklım lise diplomasında :cry:

nusret13

Mesaj gönderen nusret13 » 16 May 2012, 22:27

Merhaba arkadaşlar. YGS 3 'de 46 bindeyim. YGS 4 'te 39 bin. İnşallah istediğim Sinema- TV bölümüne gireceğim. Açıkcası denemelerde 390 puanlardaydım ama bu sınav biraz başarımı düşürdü.

LYS'de kendime çok güveniyorum denemelerde fulle yakın yapıyorum. Şu anda kafamı bir tek kurcalayan şey Açıklise'den gelecek olan okul puanı. İnşallah o da en az 52-53 puan falan gelirse harika olacak.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 16 May 2012, 22:35

nusret13 yazdı:Merhaba arkadaşlar. YGS 3 'de 46 bindeyim. YGS 4 'te 39 bin. İnşallah istediğim Sinema- TV bölümüne gireceğim. Açıkcası denemelerde 390 puanlardaydım ama bu sınav biraz başarımı düşürdü.

LYS'de kendime çok güveniyorum denemelerde fulle yakın yapıyorum. Şu anda kafamı bir tek kurcalayan şey Açıklise'den gelecek olan okul puanı. İnşallah o da en az 52-53 puan falan gelirse harika olacak.
Harika bir sıralama yapmışsın tebrik ederim. LYS'den de başarılı olursan çok rahat yerleşirsin. AOBP puanın da umarım iyi gelir, Sinema-TV bölümü de çok güzel bölüm, yolun açık olsun...

Hedefin hangi üniversite?

Mustafa Kemal Atatürk

nusret13

Mesaj gönderen nusret13 » 18 May 2012, 06:18

emrahk yazdı:
nusret13 yazdı:Merhaba arkadaşlar. YGS 3 'de 46 bindeyim. YGS 4 'te 39 bin. İnşallah istediğim Sinema- TV bölümüne gireceğim. Açıkcası denemelerde 390 puanlardaydım ama bu sınav biraz başarımı düşürdü.

Harika bir sıralama yapmışsın tebrik ederim. LYS'den de başarılı olursan çok rahat yerleşirsin. AOBP puanın da umarım iyi gelir, Sinema-TV bölümü de çok güzel bölüm, yolun açık olsun...

Hedefin hangi üniversite?
Çok teşekkür ederim. Açıklise'ye geçmenin meyvelerini topluyorum. LYS'de kendime çok güveniyorum inşallah en az ilk 3-4 bine girmek öncelikli hedefim. Mimar Sinan, Bahçeşehir(Tam Burslu),Marmara, İstanbul Şehir(Tam Burslu) gibi üniversitelerin Sinema-TV bölümleri hedeflediğim yerler. Aslında ilk hedefim Galatasaray İletişim'di ama 481 puandan alıyor ve ben LYS'de YGS'den dolayı bu puanı yapamayabilirim. YGS engel olabilir o yüzden onu şimdilik sınav sonuçlarından sonrasına bıraktım. Ama diğerleri şu an hedeflediklerim.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön