Askerlikle ilgili

Her Konuda Tartışabilirsiniz
murdoc
Acemi

Askerlikle ilgili

Mesaj gönderen murdoc » 02 May 2012, 01:22

Selam arkadaşlar.. Ben YGS'ye girmedim ve 2 haftaki sınavlardan sonra mezun olacağım..
Askerliği daha önceden tecil ettirmiştim.. şimdi üniversiteye gitmek istiyorum gelecek sene..
Peki tekrar askerliği tecil ettirme şansım var mı? varsa ne yapmam gerekiyor üniversiteye gitmek istiyorum da ??

Kullanıcı avatarı
hackerandkoch
Uzman Doktor
İletişim:

Re: Askerlikle ilgili

Mesaj gönderen hackerandkoch » 02 May 2012, 03:14

maölde kaç dönem okudun. 12 dönemden sonra tecil etmiyorlar .
Resim
MEZUN
Bir insanın başına gelebilecek en kötü iki şey câhil bırakılmak ve aptal yaradılışlı olmaktır. Bunların ikisi de bir araya gelmişse bırak ipini gitsin.

murdoc
Acemi

Mesaj gönderen murdoc » 02 May 2012, 03:35

hackerandkoch yazdı:maölde kaç dönem okudun. 12 dönemden sonra tecil etmiyorlar .
toplam dönem 13. ne yani şimdi üniversite okuyamayacak mıyım ben ?

Kullanıcı avatarı
hackerandkoch
Uzman Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen hackerandkoch » 02 May 2012, 03:51

ne zaman mezun olmayı planlıyorsun . lise diplomasını eline alırsan belli bir zaman tecil ettirebiliyorsun ama askerden kaçış yok zamanında git eninde sonunda gideceksin geç gittiğinde veledler emir verecek sende yapacaksın
Resim
MEZUN
Bir insanın başına gelebilecek en kötü iki şey câhil bırakılmak ve aptal yaradılışlı olmaktır. Bunların ikisi de bir araya gelmişse bırak ipini gitsin.

murdoc
Acemi

Mesaj gönderen murdoc » 02 May 2012, 03:56

hackerandkoch yazdı:ne zaman mezun olmayı planlıyorsun . lise diplomasını eline alırsan belli bir zaman tecil ettirebiliyorsun ama askerden kaçış yok zamanında git eninde sonunda gideceksin geç gittiğinde veledler emir verecek sende yapacaksın
2 hafta sonra yapılacak olan sınavdan sonra mezun olcam.. ama üniversite okumak istiyorum..
onun için askerliği tekrar tecil ettirmem gerek.. lise diplomasını göstersem yeniden tecil ettirebilirmiyim öğrenmek istediğim bu.

Kullanıcı avatarı
hackerandkoch
Uzman Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen hackerandkoch » 02 May 2012, 04:02

askerlik ne zaman. ağustosta felan gideceksen mezun olduğunda garanti ise ankara fax çekersiniz . geçici mezuniyet belgesi ile gidersin şubeye . aga ben üniverste okuyacam . yemişim askerliği dersin geçici mezuniyeti de yapıştırsın suratlarına . olur biter mayısta gidiyorsan askere . kaç arkana bakmadan kaç . sınava gir ondan sonra dediğim işlemleri yap .
Resim
MEZUN

murdoc
Acemi

Mesaj gönderen murdoc » 02 May 2012, 04:17

hackerandkoch yazdı:askerlik ne zaman. ağustosta felan gideceksen mezun olduğunda garanti ise ankara fax çekersiniz . geçici mezuniyet belgesi ile gidersin şubeye . aga ben üniverste okuyacam . yemişim askerliği dersin geçici mezuniyeti de yapıştırsın suratlarına . olur biter mayısta gidiyorsan askere . kaç arkana bakmadan kaç . sınava gir ondan sonra dediğim işlemleri yap .
Dostum ben askerlik kağıdı daha gelmeden tecil ettirmiştim. Sonradan uğraşmayayım diye.. ama kaç senelik tecil oldu bilmiyorum.. yani ne zaman gideceğim belli değil.. 12-13 mayıs ta ki sınavlardan sonra mezun olacam ve okulum bitiyor.. ee bittiği için askere alacaklar :) ama tam olarak tarihi bilmiyorum askerlik kağıtları ne zaman gelir.. bilmem anlatabildim mi..

Kullanıcı avatarı
hackerandkoch
Uzman Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen hackerandkoch » 02 May 2012, 04:22

yaw dediğim gibi adamım sen sınava gir bak sana tavsiye kimse vermez bu öğütü . sınav sonuçları açıklanana kadar ortalarda görünme . açıklandığı gün zaten mezunsun hemen ankaraya fax çektir geçici mezun belgeside 2 gün içinde gelir hemen götür şubeye bu kadar basit . sorarlarsa köyde idim gelemedim alacak adamım yoktu felan uydur hiç bişi diyemezler . ne ki yaw altı üstü askerlik sakin ol kimse seni zorla götürmez askere .
Resim
MEZUN

murdoc
Acemi

Mesaj gönderen murdoc » 02 May 2012, 04:24

hackerandkoch yazdı:yaw dediğim gibi adamım sen sınava gir bak sana tavsiye kimse vermez bu öğütü . sınav sonuçları açıklanana kadar ortalarda görünme . açıklandığı gün zaten mezunsun hemen ankaraya fax çektir geçici mezun belgeside 2 gün içinde gelir hemen götür şubeye bu kadar basit . sorarlarsa köyde idim gelemedim alacak adamım yoktu felan uydur hiç bişi diyemezler . ne ki yaw altı üstü askerlik sakin ol kimse seni zorla götürmez askere .
Bende onu diyorum okumak varken kimse zorla götüremez.. Bilgilerin için teşekkür ederim dostum.. iyi akşamlar kendine iyi bak..

Kullanıcı avatarı
hackerandkoch
Uzman Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen hackerandkoch » 02 May 2012, 04:27

sende adamın . benim fikirlerim her zaman iyidir . kafayı kullan yeter
Resim
MEZUN

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 May 2012, 04:39

AÖL diploması ile 3 yıla kadar tecil hakkınız doğuyor. Ama yaşta önemli, en fazla 20-21 yaşlarında iseniz sorun çıkmaz ama daha üstü ise, artık tecil etmeyebilirler. Bunun tam yaş sınırı nedir bilmiyorum ama böyle tahmin ediyorum...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

murdoc
Acemi

Mesaj gönderen murdoc » 02 May 2012, 04:59

emrahk yazdı:AÖL diploması ile 3 yıla kadar tecil hakkınız doğuyor. Ama yaşta önemli, en fazla 20-21 yaşlarında iseniz sorun çıkmaz ama daha üstü ise, artık tecil etmeyebilirler. Bunun tam yaş sınırı nedir bilmiyorum ama böyle tahmin ediyorum...
Emrah kardeş yaşım 21, daha önceden askerlik değilde askerlik yoklaması geldi.. bende okuldan hala okuduğuma dair bir belge aldım ve askeriyeye verdim, sonradan uğraşmayım diye onlarda tecil ettirdi.. şimdi diploma gelmeden veya diplomayı aldıktan sonra tekrar tecil şansım var dimi. ?

Kullanıcı avatarı
hackerandkoch
Uzman Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen hackerandkoch » 02 May 2012, 18:04

yav var işte dinlemiyon mu beni hacı yaw...
Resim
MEZUN

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 May 2012, 19:11

murdoc yazdı:
emrahk yazdı:AÖL diploması ile 3 yıla kadar tecil hakkınız doğuyor. Ama yaşta önemli, en fazla 20-21 yaşlarında iseniz sorun çıkmaz ama daha üstü ise, artık tecil etmeyebilirler. Bunun tam yaş sınırı nedir bilmiyorum ama böyle tahmin ediyorum...
Emrah kardeş yaşım 21, daha önceden askerlik değilde askerlik yoklaması geldi.. bende okuldan hala okuduğuma dair bir belge aldım ve askeriyeye verdim, sonradan uğraşmayım diye onlarda tecil ettirdi.. şimdi diploma gelmeden veya diplomayı aldıktan sonra tekrar tecil şansım var dimi. ?
Mezun olduğun zaman, diplomanın gelmesi 2.5 aya kadar uzayacağı için, Ankara'ya "çıkma belgesi istek dilekçesi" gönderirsib. Senin adresine yollayacakları bu belge, diploma yerine 6 ay geçerli oluyor. Bu belgeyle askerliğini tecil ettirebilirsin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

murdoc
Acemi

Mesaj gönderen murdoc » 02 May 2012, 20:02

emrahk yazdı:
murdoc yazdı:
Mezun olduğun zaman, diplomanın gelmesi 2.5 aya kadar uzayacağı için, Ankara'ya "çıkma belgesi istek dilekçesi" gönderirsib. Senin adresine yollayacakları bu belge, diploma yerine 6 ay geçerli oluyor. Bu belgeyle askerliğini tecil ettirebilirsin...
Teşekkür ederim Emrah kardeşim bilgilerin için sağolasın...

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön