2013 de kimler üniversite sınavında girecek

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Re: 2013 de kimler üniversite sınavında girecek

Mesaj gönderen emrah42 » 13 Eki 2012, 00:39

aolcuyuk yazdı:Ygs ve Lys için nasıl bir hazırlık içerisindesiniz ? Ders çalışıyor musunuz? Hangi derslere çalışıyorsunuz? Çalışıyorsanız nasıl bir plan içerisinde çalışıyorsunuz ? Hedefinizde ki bölüm ney ? Bunlarıda cevaplandırın bilgilenelim lütfen :D

Ben elektronik üzerine bir blm düşünüyorum ama sayısalım kötü nasıl olacak bilmiyorum sizler ne düşünüyorsunuz

Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

aogorunus
Uzman

Mesaj gönderen aogorunus » 13 Eki 2012, 02:04

ben de hazırlanacağım. felsefe düşünüyorum

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 13 Eki 2012, 02:59

Her bölümün sınavı farklımı olacak üniversite sınavları nasıl herkez kendi alanına göre sınavlara girecek her soru kaç puan degerinde olacak kaç şıklı olacak toplam kaç soru çıkıyor sürenin tamamı kaç dakika daha önce sınavlara giren arkadaşlar yardımcı olurmusunuz lütfen
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

Kullanıcı avatarı
aolcuyuk
Çırak

Mesaj gönderen aolcuyuk » 13 Eki 2012, 06:25

emrah42 yazdı:Her bölümün sınavı farklımı olacak üniversite sınavları nasıl herkez kendi alanına göre sınavlara girecek her soru kaç puan degerinde olacak kaç şıklı olacak toplam kaç soru çıkıyor sürenin tamamı kaç dakika daha önce sınavlara giren arkadaşlar yardımcı olurmusunuz lütfen
Ygs sınavında sorular ortak. Lys sınavında alanına göre derslerden sınava giriyorsun. Elektrik bölümü sanırım MF-4 den alıyor. MF-4 =lys1+lys2 demek . lys1 e 16 haziranda, lys2 e ise 22 haziranda sınava gireceksin. Lys1 de Matematik ve Geometri soruları çıkacak . Lys2 de ise Fizik,Kimya,Biyoloji soruları çıkacak . Soru sayısına gelince Matematikten 50 soru , Geometriden 30. Fizik, Kimya,Biyolojiden ise 30 ar soru çıkacak. Ayriyetten soru kitapçıklarını bir anda dağıtmayacaklar. Matematik sınavının süresi bittikden sonra Geometri sınav soruları dağıtılacak. Aynı şekilde lys2 sınavında da geçerli. Son olarak sınavdaki sorular 5 şıklı olacak :D

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 13 Eki 2012, 18:52

aolcuyuk yazdı:
emrah42 yazdı:Her bölümün sınavı farklımı olacak üniversite sınavları nasıl herkez kendi alanına göre sınavlara girecek her soru kaç puan degerinde olacak kaç şıklı olacak toplam kaç soru çıkıyor sürenin tamamı kaç dakika daha önce sınavlara giren arkadaşlar yardımcı olurmusunuz lütfen
Ygs sınavında sorular ortak. Lys sınavında alanına göre derslerden sınava giriyorsun. Elektrik bölümü sanırım MF-4 den alıyor. MF-4 =lys1+lys2 demek . lys1 e 16 haziranda, lys2 e ise 22 haziranda sınava gireceksin. Lys1 de Matematik ve Geometri soruları çıkacak . Lys2 de ise Fizik,Kimya,Biyoloji soruları çıkacak . Soru sayısına gelince Matematikten 50 soru , Geometriden 30. Fizik, Kimya,Biyolojiden ise 30 ar soru çıkacak. Ayriyetten soru kitapçıklarını bir anda dağıtmayacaklar. Matematik sınavının süresi bittikden sonra Geometri sınav soruları dağıtılacak. Aynı şekilde lys2 sınavında da geçerli. Son olarak sınavdaki sorular 5 şıklı olacak :D

aydınlattığın için teşekkürler

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 16 Eki 2012, 19:20

Arkadaşlar martda ygs olacak ygs de başrılı olan lys sınavına girme hakkı kazanacak peki ygs de sınavında okul diploma notu etki edecekmi veya lys sınavında bu okul puanları nekadar etki eder bilen varmı

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 17 Eki 2012, 03:39

Benim bildiğim kadarı şu;

Ben geçen sene sadece ygs ye girdim. 280 puan aldım. Bu ham puandı. diploma puanı olarak da 55 puan geldi ve ben tercihimi 335 puan la yaptım.

Yani senin diploma puanın ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur senin için
Resim

bengeldim
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen bengeldim » 23 Eki 2012, 21:25

Benim 78 kredim var ve toplam dönemim 7. Ocak'taki sınavda 102 yapıp başvurabilir miyim 2013 YGS-LYS'ye?

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 23 Eki 2012, 22:53

başvuru tarihleri henuz belli degil muhtemelen ocak sınavina kadar başvurular bitmiş olur
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

Kullanıcı avatarı
Eflâ
Uzman

Mesaj gönderen Eflâ » 24 Eki 2012, 07:47

Sınava bende gireceğim inş (:
Başvurular 02-11 Ocak tarihleri arasında yapılacakmış.

Onunla gülmek dünyanın en güzel şeyidir, siz bilmezsiniz. (:

Aöl MEZUN!

Aöf - Kamu Yönetimi

sahan_27

Mesaj gönderen sahan_27 » 25 Eki 2012, 18:16

arkadaşlar biri bana yardım etsin ben akşam lisesinden ayrılıp aöl e kayıt oldum. alan tercihi kalktı diyolar ben 10. dönemdeyim fen bilimlerden genel kültüre geçmek istiyorum. fen bilimlerinde alan kredim 30 normal kredim 128 ama genel kültüre geçersem alan 65 normalde 128 oluyo. genel kültüre geçmemde bi sakınca olurmu bide bu sene sınava girebilirmiyim. lütfen cvp versin bilen çok arastırıyorum ama bulamıyorum

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 25 Eki 2012, 20:39

sahan_27 yazdı:arkadaşlar biri bana yardım etsin ben akşam lisesinden ayrılıp aöl e kayıt oldum. alan tercihi kalktı diyolar ben 10. dönemdeyim fen bilimlerden genel kültüre geçmek istiyorum. fen bilimlerinde alan kredim 30 normal kredim 128 ama genel kültüre geçersem alan 65 normalde 128 oluyo. genel kültüre geçmemde bi sakınca olurmu bide bu sene sınava girebilirmiyim. lütfen cvp versin bilen çok arastırıyorum ama bulamıyorum

102 kredi ve üzerindeysen 6. dönemide bitirmişsen eger başvurabilirsin

sahan_27

Mesaj gönderen sahan_27 » 25 Eki 2012, 23:15

emrah42 yazdı:
sahan_27 yazdı:arkadaşlar biri bana yardım etsin ben akşam lisesinden ayrılıp aöl e kayıt oldum. alan tercihi kalktı diyolar ben 10. dönemdeyim fen bilimlerden genel kültüre geçmek istiyorum. fen bilimlerinde alan kredim 30 normal kredim 128 ama genel kültüre geçersem alan 65 normalde 128 oluyo. genel kültüre geçmemde bi sakınca olurmu bide bu sene sınava girebilirmiyim. lütfen cvp versin bilen çok arastırıyorum ama bulamıyorum

çokkk saol.. peki genel kültürden bitirirsem sıkıntı olurmu? malum alan krediside kalkmıs katsayılarda kalkmıs fen bilimleriyle ugrasmaktansa?

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 25 Eki 2012, 23:25

sahan_27 yazdı:
emrah42 yazdı:

çokkk saol.. peki genel kültürden bitirirsem sıkıntı olurmu? malum alan krediside kalkmıs katsayılarda kalkmıs fen bilimleriyle ugrasmaktansa?

Ben alan seçemiyorum bitirde nasıl biritirirsen bitir farketmez Benim bildiğim alan bölümleri kaldırıldı ama geçebilirsen genel kültüre geç hangisi kolayına gelirse ona geç neyse sana sınavda başarılar dilerim

Kullanıcı avatarı
maöl
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen maöl » 26 Eki 2012, 23:07

aöl'de 118 kredim var üniversite için dershaneye basladım konulara yeni girdik. aöl'den mezup olup hemen üniversiteye giricem, inşallah
İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır - (Hadis)

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön