Psikoloji 1 dönemi 3 benmi yanlış anlıyorum

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
şovalye
Çırak

Psikoloji 1 dönemi 3 benmi yanlış anlıyorum

Mesaj gönderen şovalye » 17 Kas 2012, 02:50

Merhaba açıköğretimden ders seçerken psikoloji 1 de şeçeyim dedim diğer tüm dersler dönemi 1 yazarken neden psikoloji 1 dönemi üç yazıyo resminide çektim aşşağıda bide siz bakın bide o dersi iptal etmeme gerek varmı bu yüzden onu sormak istiyorum açık öğretim konusunda fazla bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim.
En son şovalye tarafından 09 Oca 2013, 22:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: Psikoloji 1 dönemi 3 benmi yanlış anlıyorum

Mesaj gönderen kripton » 17 Kas 2012, 04:10

Bu ne demekti ya ? Benim de aklıma gelmiyor şimdi kardeş ama ders listende olduğuna göre bu seçebileceğin anlamına geliyor. Yani iptal etmen gerekmez ama nedenini bilen varsa yazsın. Ayrıca ben psikolojiyi seçmeli olarak almıştım hem 1 ini hem 2 sini. Kitabı baştan sona okuyarak 100 alınabilecek bir ders.
Resim

DeKaN
Uzman Doktor

Mesaj gönderen DeKaN » 17 Kas 2012, 18:42

kripton'a katılıyorum psikoloji konusunda bir konu açman bile saçma. Psikoloji o kadar ağır ve zor bir ders değil ben hepsini verdim psikoloji 1-2 sini de psikoloji sadece sınava girdiğim gün çalıştım geçtim.1 günlük bir çalışma ile. Ayrıca sen psikoloji seçmeli bir ders seçmene gerek yok. Sen sadece zorunlu dersleri bitirmeye çalış seçmeli dersler kredi yetersizliğinden ya da 3 kere muaf olduğun derslerin yerine seçilecek derslerdir. Ben sosyal bilimler grubuna mensubum bende psikoloji zorunlu idi verdim hepsini siz sistem yeni alansız alan sistemi.Ders sisteminiz çok farklı.
İsyan etmişim ben, öyle bir zerreyim ki aleme baş kaldırmışım.

Kullanıcı avatarı
şovalye
Çırak

Mesaj gönderen şovalye » 18 Kas 2012, 01:35

kripton yazdı:Bu ne demekti ya ? Benim de aklıma gelmiyor şimdi kardeş ama ders listende olduğuna göre bu seçebileceğin anlamına geliyor. Yani iptal etmen gerekmez ama nedenini bilen varsa yazsın. Ayrıca ben psikolojiyi seçmeli olarak almıştım hem 1 ini hem 2 sini. Kitabı baştan sona okuyarak 100 alınabilecek bir ders.
kripton yazdı:Bu ne demekti ya ? Benim de aklıma gelmiyor şimdi kardeş ama ders listende olduğuna göre bu seçebileceğin anlamına geliyor. Yani iptal etmen gerekmez ama nedenini bilen varsa yazsın. Ayrıca ben psikolojiyi seçmeli olarak almıştım hem 1 ini hem 2 sini. Kitabı baştan sona okuyarak 100 alınabilecek bir ders.
Arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için teşekkürler ancak benim kafamı kurcalayan soru psikoloji 1 dersi sınavına 3 üncü dönemde giriceğim anlamına mı geliyor, yoksa 3 dönem boyunca bu dersten sınavamı giriceğim, bir başka ihtimal ordaki 3 yanlış yazılmış olması 1 olması gerekirken forumumuzda bu soruya cevap verebilecek arkadaşlar yokmu lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 18 Kas 2012, 06:06

Oradaki 3 dönemi ifade ediyor, 3. dönemden itibaren seçebileceğiniz bir ders olduğunu gösterir.

Kullanıcı avatarı
şovalye
Çırak

Mesaj gönderen şovalye » 18 Kas 2012, 06:16

E-mine yazdı:Oradaki 3 dönemi ifade ediyor, 3. dönemden itibaren seçebileceğiniz bir ders olduğunu gösterir.
O zaman bu dersi iptal edeyim çünkü yeni yazıldım açıköğretim lisesine 3. dönemden itibaren bu dersi seçeyim sanırım en mantıklısı bu olucak

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 18 Kas 2012, 06:26

Bir yılda üç sınav olacak ve bu sınavlardan 2. ve 3. sınavların arası yakın oluyor o dönemler de Psikoloji ve benzeri dersleri seçmek süre az olacağı için daha mantıklı olur..

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 18 Kas 2012, 06:35

öncelikle kaçıncı dönemi okuduğunu yazsaydın daha anlaşılır olurdu yazacaklarım... şöyle ki senin dönemin büyük ihtimalle 3 veya üstü işte o yüzden psikoloji dersini vermiş sistem ders seçme listesindeki dersler otomatik olarak döneme göre ders veriyor ...ayrıca psikoloji kolay ve zevkli bir ders kredi toplamak için seçilmeli ama öncelikli olarak ortak derslerine ağırlık verirsen ileride hem rahat eder hem de kurtulmuş olursun.

ders seçme listesindeki istediğin dersi seçebilirsin, döneme takılma, yanlışlık yok,
bu nedenden dolayı iptal etmene gerek yok.

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 18 Kas 2012, 06:37

Ders seçerken zorunlu dersler kısmında seçmeniz gereken derslerin listesi vardır, mezun olabilmeniz için buradaki derslerin hepsini vermek zorundasın yada 3 kez üst üste girip başarısız olduğunuz takdirde muaf olursunuz, sorumlu tutulmazsınız muaf olduğunuz derslerden..

Seçmeli dersleri, ortak ders dediğimiz zorunlu dersleriniz yok ise kredilerinizi 30 a tamamlamak için seçebilirsiniz..

Kullanıcı avatarı
şovalye
Çırak

Mesaj gönderen şovalye » 18 Kas 2012, 06:43

dersçalışankız yazdı:öncelikle kaçıncı dönemi okuduğunu yazsaydın daha anlaşılır olurdu yazacaklarım... şöyle ki senin dönemin büyük ihtimalle 3 veya üstü işte o yüzden psikoloji dersini vermiş sistem ders seçme listesindeki dersler otomatik olarak döneme göre ders veriyor ...ayrıca psikoloji kolay ve zevkli bir ders kredi toplamak için seçilmeli ama öncelikli olarak ortak derslerine ağırlık verirsen ileride hem rahat eder hem de kurtulmuş olursun.

ders seçme listesindeki istediğin dersi seçebilirsin, döneme takılma, yanlışlık yok,
bu nedenden dolayı iptal etmene gerek yok.
Yazımda belirttiğim gibi yeni başladım dönemim 1

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 18 Kas 2012, 07:19

örgünden mi geçiş yaptınız ?

ders seçme listende türk edebiyatı 4 de var !
psikoloji 3.dönem dersi olabilir yani :)

Kullanıcı avatarı
şovalye
Çırak

Mesaj gönderen şovalye » 18 Kas 2012, 07:26

dersçalışankız yazdı:örgünden mi geçiş yaptınız ?

ders seçme listende türk edebiyatı 4 de var !
psikoloji 3.dönem dersi olabilir yani :)
(örgün eğitim hakkım zaten bittiği için) 2 sene üst üste 9.sınıfta devamsızlıktan kaldım, bende kaydımı daha açıköğretim lisesine yaptım
En son şovalye tarafından 18 Kas 2012, 21:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 18 Kas 2012, 07:33

aöl de 1.dönemin olsa da; örgündeki dönemler de ekleniyor sisteme...bu yüzden listen de her dönemi içeren ders var... bence hiç seçmeli alma ta ki ortaklar bitene kadar veya çok ağır dersler kaldığında seçmelilerden seçersin.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 19 Kas 2012, 06:03

ortak dersler seçilmeli öncelikle tabiki benim bu 4. dönemim olcak pskoloji 1 seçmeli yeni aldım :D
100 almassam beni kovalayın :mrgreen:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön