Aol'den Maol'e geçmek

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
yang

Aol'den Maol'e geçmek

Mesaj gönderen yang » 08 Şub 2013, 23:14

Merhaba, ben Açık öğretim lisesi sosyal bilimler mezunuyum. Tastiknamemi alıp açık öğretim meslek lisesi/Giyim üretim bölümüne geçsem kaç yılda bitiririm? :/
En son yang tarafından 27 Mar 2013, 23:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

zynp

Re: Aol'den Maol'e geçmek

Mesaj gönderen zynp » 09 Şub 2013, 03:14

Evet aölden maöle geçiş yapabilirsiniz geçiş dilekçesi yazman gerekiyo gerekli dilekçe dilekçe örneklerinden temin edebilirsin nüfus cüzdanı fotokopisi banka dekontu ile birlikte mesleki liselere gidersen ordan sistem üzerinden geçisini yaparlar ama kayıtın şuan silik durumda ise olur .diğer türlü donuk veya aktif isen tastikname gerekio onuda ankaraya bir dilekçe yazıp yanında dekont aslını yollarsan en kısa zamanda tastiknamen adresine gönderilecek bu dilekçeyide sitelerden bulabilirsin.Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,Alan kredisinin 80 veya üzerinde olması gerekir.

yang

Mesaj gönderen yang » 09 Şub 2013, 19:07

zynp yazdı:Evet aölden maöle geçiş yapabilirsiniz geçiş dilekçesi yazman gerekiyo gerekli dilekçe dilekçe örneklerinden temin edebilirsin nüfus cüzdanı fotokopisi banka dekontu ile birlikte mesleki liselere gidersen ordan sistem üzerinden geçisini yaparlar ama kayıtın şuan silik durumda ise olur .diğer türlü donuk veya aktif isen tastikname gerekio onuda ankaraya bir dilekçe yazıp yanında dekont aslını yollarsan en kısa zamanda tastiknamen adresine gönderilecek bu dilekçeyide sitelerden bulabilirsin.Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,Alan kredisinin 80 veya üzerinde olması gerekir.
Yani 2. dönemde geçiş yapabilir miyim? Geçiş yaparsam yüzyüze eğitim alabilir miyim? toplam kredimi ve dönememimi konuda yazmıştım. Birde farzedelim sınavlarımı iyi geçersem kaç senede bitiririm?

zynp

Mesaj gönderen zynp » 10 Şub 2013, 17:08

evet 2. dönemde geçiş yapabilirsin mesleki liselerin tümünde yüz yüze ders verilmektedir sınavların ve notların iyi geçerse bakanımızın geçenlerde açıkladığı bir uygulamaya göre 17 yaşını dolduranlar 2.5 senede mezun olabilirler (en az 2.5 yıl)

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön