İngilizce A2.1 Kitabı

İngilizce dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
güneş93

İngilizce A2.1 Kitabı

Mesaj gönderen güneş93 » 16 May 2013, 07:45

Selam arkadaşlar şu ingilizce kitapları için bi konuyu açıklığa kavuşturmak istedim. Bir kaç aydır bu işin peşinde koşuyodum sonunda 147 nin verdiği engin hizmetle sorunumu hallettim. Sorun şuydu benim için ingilizce 7 ve 8 dersinden sınava giricektim giriyorum bakıyorum iki kitapta da içerik aynı noktasına kadar artık bu 147 yi 10. mu 15. mi arayışım bilmiyorum sonunda bi sonuca vardık bu A2.1 kitabında 1. üniteden 4. üniteye kadar ingilizce 7 kitabı, 5. üniteden 8. üniteye kadar da ingilizce 8 kitabı olarak geçiyomuş. Benim gibi ingilizce kitap sorunu arkadaşlarım varsa durum bundan ibaret. Tabii bu kitabın sadece internet ortamı kitabı olduğunu da yeni öğreniyorum soruşturmadığım yer kalmamıştı sağolsun meb bilgilendirme zahmetinde de bulunmadı. Kimse boşuna araştırmasın yani. Hoşçakalınn :)

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Re: İngilizce A2.1 Kitabı

Mesaj gönderen mavigöz » 16 May 2013, 16:57

anlamadım ben :D

güneş93

Mesaj gönderen güneş93 » 16 May 2013, 22:12

A2.1 kitabı diyorum şu bildiğimiz yes you can kitabı 1inci üniteden 4üncü üniteye kadar ingilizce 7 kitabı, 5inci üniteden 8inci üniteye kadarsa ingilizce 8 kitabı. Nesi anlaşılmadık bunun :)

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen mavigöz » 17 May 2013, 05:51

heee anladıııım :D(anlamadı ) :mrgreen:

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 17 May 2013, 23:58

Ben bu dönem İng.7-8 sınava girdim Allah'ın izniyle geçtim sanırım... Kitaplar konusunda şunu belirtmek isterim tüm halk eğt. Bu kitaplar mevcut...çalışılacak bölümleri aöl yayınlamıştı zaten ders kitaplarından girince 7-8 olarak ilk sayfalar aynı olsada üniteler farklı olarak yayında...
Yalnız dediğim course book bilginize tüm sorular oradan çıkıyor bir ipuçu veririm bundan sınava gireceklere kitabın en son bölümünde ünitelerde kısa kısa geçilmiş işte oralardan birebir sorular çıkıyor....:)

güneş93

Mesaj gönderen güneş93 » 18 May 2013, 01:29

Kitapların halk eğitim merkezlerinde olması imkansız en azından şöyle ben bu kitap için halk eğitim merkezine her gittiğimde bu kitap basılan bi kitap değil, internet ortamı kitap diye açıklama yaptılar keza 147 de aynı şeyi söyledi yalnızca internetten çalışabilceğim söylendi. Bu kitaba sahip olan varsa yazsın çok merak ediyorum gerçekten

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen mavigöz » 18 May 2013, 04:32

dersçalışankız yazdı:Ben bu dönem İng.7-8 sınava girdim Allah'ın izniyle geçtim sanırım... Kitaplar konusunda şunu belirtmek isterim tüm halk eğt. Bu kitaplar mevcut...çalışılacak bölümleri aöl yayınlamıştı zaten ders kitaplarından girince 7-8 olarak ilk sayfalar aynı olsada üniteler farklı olarak yayında...
Yalnız dediğim course book bilginize tüm sorular oradan çıkıyor bir ipuçu veririm bundan sınava gireceklere kitabın en son bölümünde ünitelerde kısa kısa geçilmiş işte oralardan birebir sorular çıkıyor....:)
içimi rahatlattın sanırım konularda zor değil meslekler felan var galiba

Kullanıcı avatarı
gül68
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen gül68 » 18 May 2013, 04:40

bende İngilizce 6 dan sınava gireceğim.gerçekten tek kelime Türkçe yok mu,nasıl yapacağım ben o zaman bu dersleri vermiş arkadaşların dikkatine lütfen bilgi verir misiniz?

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 18 May 2013, 21:35

güneş93 yazdı:Kitapların halk eğitim merkezlerinde olması imkansız en azından şöyle ben bu kitap için halk eğitim merkezine her gittiğimde bu kitap basılan bi kitap değil, internet ortamı kitap diye açıklama yaptılar keza 147 de aynı şeyi söyledi yalnızca internetten çalışabilceğim söylendi. Bu kitaba sahip olan varsa yazsın çok merak ediyorum gerçekten
istanbul da birçok halk eğt. mrk. bu kitaplar geçen dönemden itibaren mevcut...bende var mesala, aynı şeylerden mi bahsediyoruz onu bilemiyorum ...kitabın aynısı da aöl de ders kitapları bölümünde kayıtlı istersen oradan da çalışabilirsin...ayrıca orada work book ta var o kitaplar yok merkezlerde ben onlarıda çalıştım ne olur olmaz diye ama gereksiz olduğunu anladım tüm soru sistemi course book a göre hazırlanmış yani o kitabı çalışmamak bir kayıp değil.

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 18 May 2013, 21:43

gül68 yazdı:bende İngilizce 6 dan sınava gireceğim.gerçekten tek kelime Türkçe yok mu,nasıl yapacağım ben o zaman bu dersleri vermiş arkadaşların dikkatine lütfen bilgi verir misiniz?
ünitelerde tek başına ele al ve hangi konu, ne anlatılmak istiyor, soru şekli verilen cevap sistemi anlayacak kadar türkçe çevirilerini yaparsın ve kitabın en arkasında ünite lerde neler öğrendik gibi bir bölüm var oradan sistemi çözersin...bol türkçe çeviri yaparak ve o bölümde geçen kelimeleri öğrenerek çalışabilirsin...

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 18 May 2013, 21:58

mavigöz yazdı:
dersçalışankız yazdı:Ben bu dönem İng.7-8 sınava girdim Allah'ın izniyle geçtim sanırım... Kitaplar konusunda şunu belirtmek isterim tüm halk eğt. Bu kitaplar mevcut...çalışılacak bölümleri aöl yayınlamıştı zaten ders kitaplarından girince 7-8 olarak ilk sayfalar aynı olsada üniteler farklı olarak yayında...
inan kabus gibi üstüme çökmüştü ben ygs kazandım ve temmuz sınavı ile mezun olmam lazım o yüzden 7-8 bir aldım çok şükür çalışmalarımın karşılığını aldım :)
ilk olarak ünite konularını anladım çeviri yaparak sonra soru cevap şeklini çözdüm ve bunları yaparken birçok yeni ing. sözcük ezberlemiş oldum ..
örnek: ing.7 theme 2 konusu Jobs yani işler meslekler...burada 3 bölüme ayrılmış;
1.sence ideal meslek nasıl olmalı ? senin mesleğin ne?...
2.riskli işler tehlikeli meslekler neler...
3.benim işim komik değil mi? ( burada olumlu cümlede olumsuz takı kullanarak cümle kurmayı öğreniyoruz)

takıldığın birşey olursa yardımcı olurum.

güneş93

Mesaj gönderen güneş93 » 19 May 2013, 03:52

dersçalışankız yazdı:
güneş93 yazdı:Kitapların halk eğitim merkezlerinde olması imkansız en azından şöyle ben bu kitap için halk eğitim merkezine her gittiğimde bu kitap basılan bi kitap değil, internet ortamı kitap diye açıklama yaptılar keza 147 de aynı şeyi söyledi yalnızca internetten çalışabilceğim söylendi. Bu kitaba sahip olan varsa yazsın çok merak ediyorum gerçekten
istanbul da birçok halk eğt. mrk. bu kitaplar geçen dönemden itibaren mevcut...bende var mesala, aynı şeylerden mi bahsediyoruz onu bilemiyorum ...kitabın aynısı da aöl de ders kitapları bölümünde kayıtlı istersen oradan da çalışabilirsin...ayrıca orada work book ta var o kitaplar yok merkezlerde ben onlarıda çalıştım ne olur olmaz diye ama gereksiz olduğunu anladım tüm soru sistemi course book a göre hazırlanmış yani o kitabı çalışmamak bir kayıp değil.
Ben zaten bütün ingilizce derslerini verdim mezun olmayı bekliyorum bu 2. dönem sınav sonucunda. Benim gayem bilmeyenleri merak edenleri bilgilendirmek. Elinizde ne tür kitap var bilmiyorum fakat bu kitapları aramadığım yer kalmadı koordinatör halk eğitim merkezine bile başvurdum basılmış olan bi kitap değil bu A2.1 kitabı yani

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen mavigöz » 27 May 2013, 22:42

dersçalışankız yazdı:
mavigöz yazdı:
inan kabus gibi üstüme çökmüştü ben ygs kazandım ve temmuz sınavı ile mezun olmam lazım o yüzden 7-8 bir aldım çok şükür çalışmalarımın karşılığını aldım :)
ilk olarak ünite konularını anladım çeviri yaparak sonra soru cevap şeklini çözdüm ve bunları yaparken birçok yeni ing. sözcük ezberlemiş oldum ..
örnek: ing.7 theme 2 konusu Jobs yani işler meslekler...burada 3 bölüme ayrılmış;
1.sence ideal meslek nasıl olmalı ? senin mesleğin ne?...
2.riskli işler tehlikeli meslekler neler...
3.benim işim komik değil mi? ( burada olumlu cümlede olumsuz takı kullanarak cümle kurmayı öğreniyoruz)

takıldığın birşey olursa yardımcı olurum.

ayy çok sağol ben o zaman konu başlıklarına bakim sonra ünite sonundaki kelimelere bakim sıkıştığım yerde yardım isterim :)

“İngilizce” sayfasına dön