Mezuniyet?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
frknergin34

Mezuniyet?

Mesaj gönderen frknergin34 » 21 Haz 2013, 00:53

Arkadaşlar merhaba.
Örgün öğretimle başlayıp açık öğretimle okumaya devam ettim ve toplam kredim şuanda gördüğünüz üzere 256 ki bunun 126 kredisi yüzyüze eğitimime dahil.Notlarımın olduğu kısıma bakarak hocalarım bana tasdikname derslerini almama gerek yok diye bilgi verdi.Öncelikle bu doğru mu? Bugün son sınavlar açıklandıktan sonra kredime bakmak istedim ve yine sizinde gördüğünüz gibi Yüzyüze Eğitim Tamamlandı Mı? kısmında Hayır yazıyor.Bu nasıl oluyor? Ve aynı şekilde hiç bir zorunlu dersim yok...
Bana allah rızası için bir bilgi verin bu konularda çünkü kafayı yiyeceğim daha okula gitmedim ama ön bilgi almak istiyorum.Mezun olamayacak mıyım veya nedir?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Mezuniyet?

Mesaj gönderen Doçent » 21 Haz 2013, 01:21

yüzyüze 130 olması gerek 4 kredi eksik ortak seçemli derslerini tamamlaman gerek mutlaka mezun olmak için 240 olmalı
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

frknergin34

Mesaj gönderen frknergin34 » 21 Haz 2013, 01:29

Kredim zaten 256,ama yüzyüze eğitimin 130 olması gerektiğini kalktığını okumuştum maol.meb.gov.tr/html_files/yy_aciklamalar.html burda.Dışardan yani genel kültür derslerimden ortak olanlar bitti zaten sadece geometri falan var muaf olduğum 5-6 ders var zorunlu dersim hiç yok.Genel kültür dersleri bitti yani.. Sadece o 130luk kredi sisteminin artık onun pek önemi olmadığı ve sadece yüzyüze olan derslerin verilmesi gerektiğini anlatıyor fakat merak ettiğim şu hocalar bana tasdikname dersi olan derslere girmemin gerekmediğini muaf ya da geçmiş sayıldığımı söylediler.Eğer o derslerden kalmış olursam ki inşallah kalmamışımdır.1 yıl ve sadece 2.dönem için okulum uzayacak.. Bu konuda bi bilginiz var mı? Tasdikname dersleri konusunda..

krasic.

Mesaj gönderen krasic. » 04 Ağu 2013, 21:08

kardeşim aynı sorun bendede var tasdıkname derslerı problemı en son gıttıgımde hocam bana gırmemız gerekmedgını soyledı umarım oyledır yoksa bende mezun olamıcam :(

krasic.

Mesaj gönderen krasic. » 07 Ağu 2013, 06:51

hocam sonuç ne oldu.. tasdıkname derslerıne gırmek gerekıyormuymus ?

krasic.

Mesaj gönderen krasic. » 11 Ağu 2013, 16:49

Benim durumumda ayni
Ne yaptin mezun olabildinmi ?

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön