yeni kural bence başlamadan btmeli

Her Konuda Tartışabilirsiniz
aragor021

yeni kural bence başlamadan btmeli

Mesaj gönderen aragor021 » 17 Ağu 2013, 23:00

ya ben 3 senedir aol de okuyom bu yeni gelen kural alamlıları alansız yapıyo bu haksızlıktır. bilinçli olan yönetim öyle şey yapmaz bari yeni gelenlere uygulansız yaa delirecem arkadaşlar

Cloudyy
Doktor

Re: yeni kural bence başlamadan btmeli

Mesaj gönderen Cloudyy » 17 Ağu 2013, 23:31

3 SENE DE NASIL BİTİREMEDİN LİSEYİ ANLAMIŞ DEĞİLİM YA SIKI DERS ÇALIŞMIYORSUN YA DA BİLEMEYECEĞİM?
Zorlukların göbeğinde, fırsatlar yatıyor.

Açık Öğretim Lisesi - Sosyal Bilimler
MEZUN

ROJHAN
Doktor

Mesaj gönderen ROJHAN » 17 Ağu 2013, 23:54

clody herkes sen değilsin bende on yı fazladır bitiremedim. herkesin imkanı zamanı mekanı aynı değil.
Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur.
Adalet nedir? – Ağaçları sulamak. Zulüm nedir? – Dikene su vermek.-Mevlana

HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYA İÇİN, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRET İÇİN ÇALIŞMALIYIZ... H.Z. MUHAMMED. S.A.W.

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 18 Ağu 2013, 00:08

Hayır ben arkadaşa kötü niyet ile bir şey söylemedim öylesine sordum sadece normalde en az 2,5 yılda biter lise bir öğrenci ise ama yok eğer hem okuyor hem çalışıyor ise o zaman farklıdır dediğin doğrudur mesela ben sürekli ders çalıştığım için elimden geldiğince mücadele ettiğim için 2,5 yılda bitirdim. O yüzden sordum tabi ki herkesin durumu farklıdır yanlış anlama sakın? Çünkü ben her şeyi daha aöl ilk başladığım yıllarda kanunların ve kuralların değişeceğini tahmin ettiğim için tek hedefim bir an önce liseye darbe vurmak idi ki hamt olsun başardım bunu o yüzden arkadaşa bu yüzden hitaf ettim.

Eğer yanlış anlamadı isem yeni kural şöyle değil mi 2012-2013 yılından itibaren alanlı öğrenciler alansız olacak alan kredileri sıfırlanacak ve bu durum daha kötü olacak yanlış mı anladım acaba?
Zorlukların göbeğinde, fırsatlar yatıyor.

Açık Öğretim Lisesi - Sosyal Bilimler
MEZUN

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 18 Ağu 2013, 00:37

aragor021 yazdı:ya ben 3 senedir aol de okuyom bu yeni gelen kural alamlıları alansız yapıyo bu haksızlıktır. bilinçli olan yönetim öyle şey yapmaz bari yeni gelenlere uygulansız yaa delirecem arkadaşlar
Haksızlık yapıldığı yok bence. Böyle bir sisteme geçilecekse bu kademeli olarak yapılır. Ki bu iş ben açık liseye yeni başladığım yıl yapılmıştı. İsteğim dışı ben de alansıza geçmiş oldum. Yeni gelen kim arkadaş illa ki birileri etkilenecek ama bu haksızlık değil. Onu bilin yeter. İki yılı aşkın bir süredir bir sürü öğrenci etkilendi ve şu bir gerçek ki mağdur olan kendi kendini mağdur ediyor. Bizler öğrenci olarak derslerimize odaklanalım sonuç güzel olacaktır.
Resim

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 18 Ağu 2013, 01:48

kripton dediğine katılıyorum :wink: bizde alansız başladık ne bir artısı var ne bir zararı sonuçta ben başarıma göre ilerde secen olcam o yüzden bunu deil derslerimizdeki başarıya bakmalıyız sonuçta ne ygs ne Lys Aöl sınavları kadar kolay deil
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
sezgii
Doktor

Mesaj gönderen sezgii » 18 Ağu 2013, 01:53

Bekleyelim. Belki 2. ek sınav aktifleşir ve alanlı öğrenciler de mezun olur.
Varlığım, TÜRK varlığına armağan olsun.
Ne mutlu TÜRKÜM diyene!

Resim

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 18 Ağu 2013, 04:04

Analiz

Genel kültür, Sosyal Bilimler, Alan yok hepsinin teker teker eksileri veya artıları

Genel kültürde : Yabancı Dil 1,2,3,4 ama Alan yok ta ise 1,2,3,4,5,6,7,8 kadar görüyorsun İngilizce sevmiyenler için kötü.
Seçmeli Türk edebiyatından Alan yok da kredisi 1 iken Genel kültürde 4 buda Genel kültürün iyi yönü aslında bana göre sözel ağırlıklı dersleri seven ve ingilizceyi fazla sevmeyen için Sosyal bilimler ve Genel kültür güzel ben dokuz dönemdir okuyorum kalan kredim 3 eger Alan seçebilseydim Genel kültür veya Sosyal Bilimleri seçip 8 dönemde rahatça mezun olurdum sırf bu ingilizce yüzünden 24 kredi zararım var bu birincisi Seçmeli Türk edebiyatlarından aldıklarım 1 kredi yerine 4 kredi gelecekti altı tane seçmeli edebiyatdan bana Alan yok 6 kredi verirken Genel kültür 6x4=24 kredi verecekti buda ikincisi Alan yok da sözel dersleri bitirince sayısalları seçmek zorunda kalıyor insan ama genel kültürde sözel derslerle rahat rahat kredisini tamamlayabiliyor Allah kolaylık versin inşallah bu ek sınavda 3 krediyi alıp mezun olacağım.
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 18 Ağu 2013, 07:26

emrah42 yazdı:Analiz

Genel kültür, Sosyal Bilimler, Alan yok hepsinin teker teker eksileri veya artıları

Genel kültürde : Yabancı Dil 1,2,3,4 ama Alan yok ta ise 1,2,3,4,5,6,7,8 kadar görüyorsun İngilizce sevmiyenler için kötü.
Seçmeli Türk edebiyatından Alan yok da kredisi 1 iken Genel kültürde 4 buda Genel kültürün iyi yönü aslında bana göre sözel ağırlıklı dersleri seven ve ingilizceyi fazla sevmeyen için Sosyal bilimler ve Genel kültür güzel ben dokuz dönemdir okuyorum kalan kredim 3 eger Alan seçebilseydim Genel kültür veya Sosyal Bilimleri seçip 8 dönemde rahatça mezun olurdum sırf bu ingilizce yüzünden 24 kredi zararım var bu birincisi Seçmeli Türk edebiyatlarından aldıklarım 1 kredi yerine 4 kredi gelecekti altı tane seçmeli edebiyatdan bana Alan yok 6 kredi verirken Genel kültür 6x4=24 kredi verecekti buda ikincisi Alan yok da sözel dersleri bitirince sayısalları seçmek zorunda kalıyor insan ama genel kültürde sözel derslerle rahat rahat kredisini tamamlayabiliyor Allah kolaylık versin inşallah bu ek sınavda 3 krediyi alıp mezun olacağım.

demek oluyor ki alanlı okuyan alansıza göre avantajlıydı buda haksız rekabet bi nevi :|

murattt

Mesaj gönderen murattt » 18 Ağu 2013, 12:08

Bence kural doğru fakat işleniş biçimi çok yanlış. Ben bunu kadınların bacagına agda yapmasina benzetiyorum eğer agdayi tedricen cekerseniz buyuk bir acı hissi olur. Yok ama birden çekerseniz acımaz. İşte bu örnekten hareketle birden hemen herkese uygulanmaliydi.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 18 Ağu 2013, 18:58

murattt yazdı:Bence kural doğru fakat işleniş biçimi çok yanlış. Ben bunu kadınların bacagına agda yapmasina benzetiyorum eğer agdayi tedricen cekerseniz buyuk bir acı hissi olur. Yok ama birden çekerseniz acımaz. İşte bu örnekten hareketle birden hemen herkese uygulanmaliydi.
ne diyim ben sna bilmiyorum ki :lol:

murattt

Mesaj gönderen murattt » 18 Ağu 2013, 22:33

pskolog yazdı:
murattt yazdı:Bence kural doğru fakat işleniş biçimi çok yanlış. Ben bunu kadınların bacagına agda yapmasina benzetiyorum eğer agdayi tedricen cekerseniz buyuk bir acı hissi olur. Yok ama birden çekerseniz acımaz. İşte bu örnekten hareketle birden hemen herkese uygulanmaliydi.
ne diyim ben sna bilmiyorum ki :lol:
güzel yorumun için teşekkür ederim

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön