Ders Seçiminde Kararsız Kaldım Yardım !

Her Konuda Tartışabilirsiniz
yasarcan66

Ders Seçiminde Kararsız Kaldım Yardım !

Mesaj gönderen yasarcan66 » 29 Eyl 2013, 01:04

2 tane ortak dersim kaldı onları seçtim ve bir kaç tane seçmeli ders seçtim toplam 10 kredilik ders seçtim.Bildiğiniz gibi 20 kredilik daha ders seçmem gerekiyor.Sizin ders seçme konusunda tavsiyeleriniz nelerdir mesela şu dersi seç çalışması daha kolaydır veya şu dersin konuları bilindik vs. gibi.. Yardımlarınızı bekliyorum.

Aşağıdaki dersler geçmiş olduğum dersler. Bunların dışında tavsiteleriniz nelerdir

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 5 ORTAK
FELSEFE - 1 ORTAK
TARİH 4 ORTAK
T.C.İNK.TAR. VE ATA. - 1 ORTAK
TÜRK EDEBİYATI 3 ORTAK
TÜRK EDEBİYATI 4 ORTAK
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 6 ORTAK
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 8 ORTAK
T.C.İNK.TAR. VE ATA. - 2 ORTAK
DİL VE ANLATIM 5 ORTAK
DİL VE ANLATIM 6 ORTAK
DİL VE ANLATIM 7 ORTAK
DİL VE ANLATIM 8 ORTAK
TRAFİK VE İLK YARDIM BİLGİSİ 1 ORTAK
YABANCI DİL - 6 ORTAK
YABANCI DİL - 7 ORTAK
FELSEFE - 2 ORTAK
TÜRK EDEBİYATI 5 ORTAK
TÜRK EDEBİYATI 8 ORTAK
TRAFİK VE İLK YARDIM BİLGİSİ 2 ORTAK
YABANCI DİL - 8 ORTAK

CihadRap
Doktor

Re: Ders Seçiminde Kararsız Kaldım Yardım !

Mesaj gönderen CihadRap » 29 Eyl 2013, 03:15

yasarcan66 yazdı:2 tane ortak dersim kaldı onları seçtim ve bir kaç tane seçmeli ders seçtim toplam 10 kredilik ders seçtim.Bildiğiniz gibi 20 kredilik daha ders seçmem gerekiyor.Sizin ders seçme konusunda tavsiyeleriniz nelerdir mesela şu dersi seç çalışması daha kolaydır veya şu dersin konuları bilindik vs. gibi.. Yardımlarınızı bekliyorum.

Aşağıdaki dersler geçmiş olduğum dersler. Bunların dışında tavsiteleriniz nelerdir

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 5 ORTAK
FELSEFE - 1 ORTAK
TARİH 4 ORTAK
T.C.İNK.TAR. VE ATA. - 1 ORTAK
TÜRK EDEBİYATI 3 ORTAK
TÜRK EDEBİYATI 4 ORTAK
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 6 ORTAK
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 8 ORTAK
T.C.İNK.TAR. VE ATA. - 2 ORTAK
DİL VE ANLATIM 5 ORTAK
DİL VE ANLATIM 6 ORTAK
DİL VE ANLATIM 7 ORTAK
DİL VE ANLATIM 8 ORTAK
TRAFİK VE İLK YARDIM BİLGİSİ 1 ORTAK
YABANCI DİL - 6 ORTAK
YABANCI DİL - 7 ORTAK
FELSEFE - 2 ORTAK
TÜRK EDEBİYATI 5 ORTAK
TÜRK EDEBİYATI 8 ORTAK
TRAFİK VE İLK YARDIM BİLGİSİ 2 ORTAK
YABANCI DİL - 8 ORTAK
Al dil anlatımların hepsını cok sıkı gecmıs sorulara calıs umarım gecersın.
Bende gurur elmas gibidir,Çizilmez.

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 29 Eyl 2013, 14:50

Secmeli dil anlatimlari sec yabanci dilin iyiyse eger secmeli yabanci dilleride sec varsa eger psikoloji turizm felanda secebilirsin.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

yasarcan66

Mesaj gönderen yasarcan66 » 29 Eyl 2013, 18:24

Ceros yazdı:Secmeli dil anlatimlari sec yabanci dilin iyiyse eger secmeli yabanci dilleride sec varsa eger psikoloji turizm felanda secebilirsin.
önerilerinizi göz önünde bulunduracağım teşekürler .. geçen sınavda seçmeli yabancı dil seçtim almanca çıktı :? keşke ders seçme ekranında bunu belirtselermiş.

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 30 Eyl 2013, 02:14

Almanca çıktı derken zaten seçmeli yabancı dil üç tane fransızca almanca ve ingilizce senin yabancı dilin hangisiyse kayıt olurken hangisini belirtiysen onu çözersin seçmeli diller kitapçıkta arka arkaya olur genelde karıştırmış olabilirsin.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

yasarcan66

Mesaj gönderen yasarcan66 » 30 Eyl 2013, 05:59

Ceros yazdı:Almanca çıktı derken zaten seçmeli yabancı dil üç tane fransızca almanca ve ingilizce senin yabancı dilin hangisiyse kayıt olurken hangisini belirtiysen onu çözersin seçmeli diller kitapçıkta arka arkaya olur genelde karıştırmış olabilirsin.
Karıştırdığımı zannetmiyorum . Sistemde hata olabilir mi acaba ?
Ben yabancı dilim olarak ingilizceyi seçtim ama seçmeli yabancı dilde almanca geldi

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 30 Eyl 2013, 06:36

Sisteme giriş yaptığınızda Bilgi Düzenlemeye tıklayın. Daha sonra Sınava Bölgesi İrtibat Merkezine tıklayın, hangi yabancı dilden sınava gireceğinizi öğrenin. Ancak Almanca ise değiştirme ihtimali var mı bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 01 Eki 2013, 04:43

Arkadasin dedigi gibi sayfandan bak yabanci diline sonra kayit oldugun yere gidip lise yada halk egitim ordan degistirtirebilirsin buyuk ihtimalle.

yasarcan66

Mesaj gönderen yasarcan66 » 01 Eki 2013, 16:32

cemil.ksa yazdı:Sisteme giriş yaptığınızda Bilgi Düzenlemeye tıklayın. Daha sonra Sınava Bölgesi İrtibat Merkezine tıklayın, hangi yabancı dilden sınava gireceğinizi öğrenin. Ancak Almanca ise değiştirme ihtimali var mı bilmiyorum.
Ceros yazdı:Arkadasin dedigi gibi sayfandan bak yabanci diline sonra kayit oldugun yere gidip lise yada halk egitim ordan degistirtirebilirsin buyuk ihtimalle.
Yabancı dilim ingilizce seçili.

Resim

Sanırım ben hata yaptım. Çünki soru kitapçığında seçmeli yabancı dillerden ingilizce , almanca ve fransızca aynı ders kodu ile verilmiş.Ben ders isimlerine bakmıyorum sadece kodlara bakarak sayfa çeviriyorum.Bu yüzden karışıklık oldu sanıyorum.Kodu görünce sayfa numarasını çevirdim ve almanca çıktı.

Resim

Sorunu çözdüğümüz iyi oldu ingilizcem iyi :) Seçecek ders bulamıyordum artık seçerim ingilizcenin hepsini.Hem de 4 kredilik ders.
Teşekürler arkadaşlar..

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön