yardima ihtiyacim var

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
lojhmi

yardima ihtiyacim var

Mesaj gönderen lojhmi » 21 Şub 2014, 11:00

arkadaslar, benim kredim 52 bazı nedenlerden dolayı cogu sınavima giremedim.
simdi, benim 1 sene icerisinde acik liseyi bitirmem gerekiyor,
bu mumkun mu?
calisip puan almak icin hangi dersleri secmeliyim, riske girmek istiyorum. en zor dersleri cekip kredileri almam lazım.
takip edemedigim icin bilgim yok, en fazla kac kredi sinavdan alırım filan,
hangi dersleri secmem lazim? bir de kitaplarin hangi bolumlerine calismam lazım?
yardımlarınızı bekliyorum
bu konu altından detaylı bilgi verin lutfen, internetim yok giremiyorum internete o yuzden detaylı verirseniz tekrar arastirmak zorunda kalmam.

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Re: yardima ihtiyacim var

Mesaj gönderen mavigöz » 21 Şub 2014, 18:37

lojhmi yazdı:arkadaslar, benim kredim 52 bazı nedenlerden dolayı cogu sınavima giremedim.
bu mumkun mu?
calisip puan almak icin hangi dersleri secmeliyim, riske girmek istiyorum. en zor dersleri cekip kredileri almam lazım.
hangi dersleri secmem lazim? bir de kitaplarin hangi bolumlerine calismam lazım?
bu konu altından detaylı bilgi verin lutfen, internetim yok giremiyorum internete o yuzden detaylı verirseniz tekrar arastirmak zorunda kalmam.
1 sene içerisinde mezun olamazsın yani en azından bu sene bitmez sene anca biter mayısta felan. her sınavdan 30 kredi alabilirsin en fazla ve bunun için çalışman gerek 30 alırsan 5 dönemde mezun olabilirsin

hangi dersi seçim diye bişey yok zorunlu derslerinizi bitirmeden mezun olamazsınız.
Benim tavsiyem zorunluları bitirmeye çalışın ki en azından başarısız olduğunuz derslerde 3 sınavda muaf olursunuz

kitapların her tarafına çalışmak gerek aslında çünkü bu sene kitap içerikleri değiştiği için soru tarzıda değişti nerden ne çıkar bilemiyoruz ama tavsiyem kendin özet çıkardıktan sonra burdaki özetlere ve ünite sonundaki özetlere bakman.

geçmiş sınav sorularına online testlere ve ünite sonundaki testleri çözersen 30 kredi rahatça alabilirsin.

İstedikten sonra herşey olur.sormak istediğin başka bişey varsa yardım edebiliriz

Kullanıcı avatarı
fehmiye
Acemi

Mesaj gönderen fehmiye » 21 Şub 2014, 19:23

mağlesef ne kadar risk alsan da tüm derslerinden geçsen bile bir yılda alabileceğin en yüksek kredi 90 senin 52 kredin varmış kredinin 192 ye ulaşması gerekiyor ki mezun olabilesin üstelik 120 ortak kredini tamamlamak şartı ile :)
Neyi çok istersen!'imtihanin olur'

lojhmi

Mesaj gönderen lojhmi » 22 Şub 2014, 03:07

mavigöz yazdı:
lojhmi yazdı:arkadaslar, benim kredim 52 bazı nedenlerden dolayı cogu sınavima giremedim.
bu mumkun mu?
1 sene içerisinde mezun olamazsın yani en azından bu sene bitmez sene anca biter mayısta felan. her sınavdan 30 kredi alabilirsin en fazla ve bunun için çalışman gerek 30 alırsan 5 dönemde mezun olabilirsin

hangi dersi seçim diye bişey yok zorunlu derslerinizi bitirmeden mezun olamazsınız.
Benim tavsiyem zorunluları bitirmeye çalışın ki en azından başarısız olduğunuz derslerde 3 sınavda muaf olursunuz

kitapların her tarafına çalışmak gerek aslında çünkü bu sene kitap içerikleri değiştiği için soru tarzıda değişti nerden ne çıkar bilemiyoruz ama tavsiyem kendin özet çıkardıktan sonra burdaki özetlere ve ünite sonundaki özetlere bakman.

geçmiş sınav sorularına online testlere ve ünite sonundaki testleri çözersen 30 kredi rahatça alabilirsin.

İstedikten sonra herşey olur.sormak istediğin başka bişey varsa yardım edebiliriz
tesekkur ederim bir kac sorum daha olacak
2015 mayılsta mı? bunun için her sınavdan 30 kredi mi almam gerekiyor?
bir de bazı derslerden muaf olmuşum, muaf olunca ne oluyor, o derse tekrar giremiyor muyum?
30 krediyi gerçekten bir kitabı yutmadan, normal okuyarak ve özet çıkararak alabilir miyim, ona göre calisacagim?
secmli, ortak dersler var, hangisini seçmeyelim?
son sorum 1 senede kac kez sinava giriyoruz?

özel ders filan alsam mı? benim icin cok onemli cunku, 2015 nisan'da yeni zelanda'ya gidecegim, uzun sure donmemek uzere, o yuzden okulumu bitirip gitmek istiyorum.

Bu arada benim alan kredim, tamamlanmis, oyle soylediler.

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen mavigöz » 23 Şub 2014, 21:45

lojhmi yazdı:
mavigöz yazdı:
bu mumkun mu?

tesekkur ederim bir kac sorum daha olacak
2015 mayılsta mı? bunun için her sınavdan 30 kredi mi almam gerekiyor?
bir de bazı derslerden muaf olmuşum, muaf olunca ne oluyor, o derse tekrar giremiyor muyum?
30 krediyi gerçekten bir kitabı yutmadan, normal okuyarak ve özet çıkararak alabilir miyim, ona göre calisacagim?
secmli, ortak dersler var, hangisini seçmeyelim?
son sorum 1 senede kac kez sinava giriyoruz?

özel ders filan alsam mı? benim icin cok onemli cunku, 2015 nisan'da yeni zelanda'ya gidecegim, uzun sure donmemek uzere, o yuzden okulumu bitirip gitmek istiyorum.

Bu arada benim alan kredim, tamamlanmis, oyle soylediler.

1 senede mezun olmanız mümkün değil ama 2015de mezun olursunuz.Evet her sınavda 30 kredi alırsanız istediğiniz tarihte mezun olabilirsiniz.
Dediğim gibi meslek lisesini bilmediğim için tam bilgi veremicem ben düz lise öğrencisiydim
Muaf olunca tekrar o dersi seçemiyosunuz. Zorunlu derslerinizi bitirin hiç kalmasın sonrasında seçmelileri seçebilirsiniz kredi doldurmak amaçlı.
Özet çıkartmanız yeter zaten ünite sonlarında onlar bi özet çıkartıyolar kendileri ben ocak ayındaki sınava öyle girdim sadece 1 hafta çalışma sürem vardı ve kitaplarda değişmişti ordaki özetlere çalışarak istediğim krediyi aldım ama tabi geçmiş sınav sorularına iyi bakmak gerekiyo :)
Özel derse para vermenize gerek yok bence evinizi bulucak kadar zekanız varsa geçebilirsiniz ama matematik felan varsa bilemicem ben sayısal dersleri okuldayken verdiğim için onlarla uğraşmak zorunda kalmadım sayısal zekanız varsa ve 9 soru yapabilecek kadar anlıyosanız bence özel derse gerek yok.

Matematik dersini yapamıyosanız Şenol Hocayı tavsiye ederim :)

lojhmi

Mesaj gönderen lojhmi » 24 Şub 2014, 03:47

açık liseden harvard unisine geçmek istiyorum, sizce mumkun mu

“Sınavlar” sayfasına dön