yeni kayıt :( lütfen admin yardım

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: yeni kayıt :( lütfen admin yardım

Mesaj gönderen Doçent » 10 Nis 2014, 07:15

sare yazdı:sey internetten baktimda cok .sen bana onerirmisin.
güvenderin var ama illa bilindik olmasına gerek yok cebinede uygun yeni müfredata 2014 ait olması kafi mümkünse kitapçıya uğra derim :wink:

Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

sare
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen sare » 10 Nis 2014, 17:14

kapadokya yayinlari 9. sinif konu anlatimli tum dersler kitabi var 2014 bu nasil acaba biliyomusun fiyati iyi .tesekkurler

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 10 Nis 2014, 18:14

sare yazdı:kapadokya yayinlari 9. sinif konu anlatimli tum dersler kitabi var 2014 bu nasil acaba biliyomusun fiyati iyi .tesekkurler
Evinizde İnternet ve bilgisayar ikilisi varsa kitap almanıza gerek yok.

http://hbogm.meb.gov.tr/www/acik-ogreti ... /icerik/56
Bu linkte milli eğitimin yayınladığı müfredat var zaten. Ayrıca siz önümüzdeki kayıt yenileme döneminde kayıt yaptıracağınız için devletten kitapları ücretsiz alacaksınız. 2-3 aylık bir süre için kitaplara boşu boşuna para vermeyin derim;evinizde İnternet olsa da olmasa da.

Son olarak eğer bilgisayardan çalışırım derseniz:Türk Edebiyatı 1 ve 2, Dil ve Anlatım 1 ve 2, Matematik 1 ve 2, Coğrafya 1 ve 2, Kimya 1 ve 2, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi 1 ve 2 derslerine başlayabilirsiniz.
Çalışma metodu olarak konuların özetlerini çıkartmanızı tavsiye ederim. Ayrıca çıkmış soruları çözmeyi de ihmal etmeyin. Şimdiden kolay gelsin.

sare
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen sare » 10 Nis 2014, 19:28

güzel dediniz ama hiç bilgim yok derslerle ilgili sıfırdan başlıyorum o yüzden almak istiyorum.teşekkürler

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 10 Nis 2014, 19:34

Rica ederim ama para verip alacağınız kitaplar da linkteki müfredattan farklı olmayacaktır.Tabi siz daha iyi bilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
nivli_83
Doktor

Mesaj gönderen nivli_83 » 11 Nis 2014, 01:24

Sare, yüzyüze eğitim 3 yıl sürüyor.2 yıl alan derslerini yüzyüze görüceksin.son yılda staj yapıcaksın.alan derslerinde geçersen ve yeterli krediyi doldurursan 3 yıl sonra mezun olursun.çocuk gelişimi bölümünün alan kredisi 130 dan 120 ye düşürüldü.diğer ortak derslerden de 120 alıp toplam 240 krediyi tamamlayıp mezun olabilirsin.tabiki ortak dersleri geçmen şartı ile.ortak tek bi dersin kalırsa mezun olamıyosun.yüzyüze alan derslerindede geçmen şart.ancak 3 kez kalırsan o dersten mezun olursun.yüzyüze eğitimin hafta sonları oluyor.tabi okuluna göre değişiyor.hafta içi her akşam verende oluyor. ama hafta sonu daha çok uygulanıyor.ben çocuk gelişiminden mezun oldum.sormak isteğin bişi olursa sorabilirsin.başarılar dilerim.
herşeyi bilmen gerekmez..haddini bil yeter !!

sare
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen sare » 11 Nis 2014, 04:37

ozaman sana çok sorcağım konular olcak.alan derslerin sınavı nasıl oluyo zorunlu derslerle birliktemi veriyosun.ders seçiceğim zaman hangi dersleri seçmeliyim.zorunlu derslerden ingilizcede derside varmı?kayıda 3 ay var bu zaman içerisinde konu anlatımlı kitap almayı düşünüyorum iyi olurmu?

Kullanıcı avatarı
nivli_83
Doktor

Mesaj gönderen nivli_83 » 11 Nis 2014, 19:09

sare yazdı:ozaman sana çok sorcağım konular olcak.alan derslerin sınavı nasıl oluyo zorunlu derslerle birliktemi veriyosun.ders seçiceğim zaman hangi dersleri seçmeliyim.zorunlu derslerden ingilizcede derside varmı?kayıda 3 ay var bu zaman içerisinde konu anlatımlı kitap almayı düşünüyorum iyi olurmu?
alan derslerini yüzyüze eğitim aldığın okulda görüceksin.sınavlar okulda yapılacak.sınav tarihine hocaların karar vericek.genellikle dönem sonunda her dersten sınav yapıcaklar.45 ten fazla alırsan dersi geçiyosun.göreceğin dersler bellidir .onların eğitimini vericekler sana zaten.ders seçme yok yüzyüzede.ortak derslerine gelince,onlarıda açıköğretim lisesi sitesinde kaydını yaptırdıktan sonra senin öğrenci sayfan olucak.orda derslerin listelenecek ve sen seçiceksin.ortak artı seçmeli derslerin olucak.sen ortak dersleri seçip geçmeye çalış.onların kredisini alıcaksın.kredi eksiğin olursa seçmeli derslere yönelirsin.kaydını bi yaptır ve başla daha iyi anlıyacaksın zaten.ortak derslerde ingilizce tabiki var.ama onların kitapları sana verilicek zaten.iyi bir çalışmayla derslerden geçersin.derslerin başladığında kendini sınarsın zaten.çok zor gelirse ek olarak kitap alıp çalışırsın.ama şu an erken diye düşünüyorum
herşeyi bilmen gerekmez..haddini bil yeter !!

sare
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen sare » 12 Nis 2014, 04:58

erkenden calissam iyi olmazmi yani matematik cok cok farkli hic bilmiyorum zorlaniyorum ingilizcem sifir ya panik yapmaya basladim simdiden :(

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 12 Nis 2014, 07:07

sare yazdı:erkenden calissam iyi olmazmi yani matematik cok cok farkli hic bilmiyorum zorlaniyorum ingilizcem sifir ya panik yapmaya basladim simdiden :(
panik yapman gerek yok o kadar zor deiller aöl kitapları anlaşılır şekilde :wink:

sare
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen sare » 12 Nis 2014, 17:36

inşallah anlayabilceğim türdendir.ben yine kitap alıp başlıyayım :)

sare
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen sare » 13 Nis 2014, 23:12

geçmiş sınav sorularına calışmak istiyorum ama meb resmi sayfasında online testler var diyelim dilve anlatım 1 2 3 4 5 6 diye gidiyo. acaba lise 1 veya 2 olduğunu bilemedim yardım lütfen :(

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 14 Nis 2014, 01:16

lise de 8. dönem olduğu için derslerin dönemi 1,2,3 diye olur...mesela sen 1. dönemdeysen edebiyat 1 tercih etceksin :wink:

sare
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen sare » 14 Nis 2014, 02:26

evet lise ilk oldugum için derslerden sadece 1. secicem öylemi.veya 3 e kadar lise birmi? keşke belli etselerdi. geçmiş sınav sorularını yükledim ordan çalışıyorum.

sare
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen sare » 15 Nis 2014, 16:20

aöl resmi sayfasında onlinetest varya dersler 1.2.3..... diye gidiyo lise bir olduğum için sadece mesela felsefe 1. konulu testleremi girmem lazım yok kaça kadar lise bir tam anlamadımda :(

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön