açık lise ek sınav

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
büşra szr

açık lise ek sınav

Mesaj gönderen büşra szr » 15 Tem 2014, 10:22

:( lütfen yardımcı olun ben bu yıl lysde geçerli bir puan aldm ve büyük ihtimalle yerleşiyorum ancak açık lise ile ilgili sorunlarım var :( ek sınavla mezun olabiliyorum :( ek sınavın büyük ihtimalle olacağını biliyorm ama şöyle bir durum var :( eksınav 3.sınav sonrasında kesinleşiyor ve 3.sınav 22 eylülde açıklanıyor.üni kayıtları ise 4 eylül civarı yapılıyor ben mezun olmuyorum o tarihte üniye nasıl kayıt yaptıracağım bu durumu yaşayan var mı daha önce lütfen yardımcı olun ne yapmam gerekiiyor :( bu sınav açıklama tarihini daha erkene alamazlar mı :?? :( :03: :03: :03: :03: :03: :23: :23:

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Re: açık lise ek sınav

Mesaj gönderen cemil.ksa » 15 Tem 2014, 10:29

Forumda takip ettiğim kadarıyla bahsettiğiniz durumu yaşayan yok. Ama geçen senelerde bu gibi durumlarda her öğrenci üniversiteye kayıt olabilmiş, ek sınavla mezun olanlar dahil. "Aöl'nin yaptığı açıklamadır bu."

Yani üniversiteye biraz geç kayıt olacaksınız ama kesinlikle kayıt olacaksınız. Tabi siz kazandığınız okulla da irtibata geçin kayıt döneminde. Okula dilekçe vermeniz gerekebilir. Sizi yönlendireceklerine eminim.

büşra szr

Mesaj gönderen büşra szr » 15 Tem 2014, 10:47

ama geçen yıllarda açık liseden ek sınavla mezun olanlar için bir kağıt verilmiş üzernde ek sınavla mezun olabilir yazısı varmış öyle kayıt olunmuş çünkü geçen yıl 3.sınav sonuçları üni kayıtlarından önce olmuş ve hemen arkasından ek sınav olmuş.ama bu yıl farklı ek sınav 3.sınavdan sonra oluyor ya 3.sınav açıklaması dediğim gibi 22 eylülde kayıtlardan çok sonra oluyor ya ben kayıt olurken o kağıttan almak istesem o zman ek sınav olup olmayacağı belli olmayacak ki :( nasıl olacak bu iş :(

berk yılmaz

Mesaj gönderen berk yılmaz » 15 Tem 2014, 11:11

bi bitrseydm şu liseyi . çok istyrm ama ndense hep tembllk yapyrm

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 15 Tem 2014, 11:17

Bahsettiğiniz kağıt çıkma belgesidir. Çıkma belgesini de mezun olmadan alamazsınız. Tolerans göstereceklerini de zannetmiyorum bu konuda.

Sizin kayıt işine gelirsek. Eğer bu yıl ek sınav yapılırsa ve siz de ek sınav sonucu mezun olursanız kesinlikle üniversiteye kayıt olursunuz. Bu konuda aklınızda en ufak bir şüphe kalmasın. Bir hafta, iki hafta belkide bir ay geç olsa bile kesinlikle kayıt olursunuz.

Bence şuandan itibaren size düşen ek sınav için kamuoyu oluşturmaktır.

büşra szr

Mesaj gönderen büşra szr » 15 Tem 2014, 21:53

evet ama çıkma belgesinden söz etmiyorum ben :( mezun olabilecek durumda diye bir kağıtmış. mezun olmadan ek sınavla mezun olacaklar için veriliyormuş.işte herkes onunla kayıt yaptrmış daha önce kayıtlardan önce ek sınav olmuş şimdi ise kayıtlardan sonra oluyor kaydımı geç olsa da yaptırabiliyorum ya peki üniversiteye de mi geç başlaycağım?

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön