Tecil bitişi ve yeniden tecil ettirme

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
yenicherry

Tecil bitişi ve yeniden tecil ettirme

Mesaj gönderen yenicherry » 28 Ağu 2014, 19:57

Öncelikle merhabalar foruma yeni katıldım ve acil bi sorunum var,

Ben 2012 yılında askerliğimi tecil ettirdim ve hiçbir sıkıntı olmadan 2 yıl içinde askerlikle bi alakam olmıyacağını söylediler.
Benim tecilim bu sene yani 2014'ün Aralık ayında bitiyor ve bazı sorularım var ki bunlardan bir tanesi AOL'de okuduğum dönem 10 olarak görünüyor ama toplam dönem şuan 12 ve AOL'ün kendi sitesinde askerlik tecili hakkında bilgi verilen yerde " 13 ve üstü dönem öğrencileri, Açık Öğretim Lisesi Yönetmeliğinin 26. maddesi gereğince, öğrencilik haklarından yararlanamaz(paso v.b…), ancak öğrenimine devam eder" seçeneği işaretlenecektir." yazıyo yani ben şuan askerlik tecilim biter bitmez askerliğe mi gideceğim yoksa tekrar tecil hakkım varmı ? Bu arada zorunlu dersim de kalmadığı için iyice sıkıntı etmeye başladım bu konuyu güzel bir cevap bekleyerek teşekkür ediyorum iyi forumlar :)

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Re: Tecil bitişi ve yeniden tecil ettirme

Mesaj gönderen cemil.ksa » 28 Ağu 2014, 21:55

Aöl'ye kayıt olduktan 13 dönem sonra, öğrenci, öğrenci haklarından yararlanamıyorsa askerlik hayatınızda başarılar dilemek kalır bana. Ama YGS'ye girer, herhangi bir Açık Öğretim Fakültesine yerleşirseniz askerlikten biraz daha kurtulursunuz.

yenicherry

Re: Tecil bitişi ve yeniden tecil ettirme

Mesaj gönderen yenicherry » 29 Ağu 2014, 15:14

Peki ben şimdi aöl liseyi bitirmeden ygs ye girip üniversite kaydı yaptırabiliyor muyum ?

“Askerlik Tecili” sayfasına dön