Sorunlu Bir Mezuniyet !

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
_paristanbul

Sorunlu Bir Mezuniyet !

Mesaj gönderen _paristanbul » 10 Ağu 2014, 23:27

Arkadaşlar foruma yeni üye oldum öncelikle herkese saygılar.

Ben normalde 2. Dönem itibariyle mezun olan maöl öğrencisiydim. Öğrencilik durumum mezundu diploma için gün sayıyordum İst aydin üni kazandım bu yıl. Neyse durumumuza gelelim benim 1 ay kadar zaman gectikten sonra benim kredilerim düştü ve ögrencilik durumum aktif duruma geldi. Muaf olduğum 4 ders verildi.

147 yi aradığımda 2009/2010 devamsızlığımdan dolayı kredim düştüğü bilgisine ulaştım. Okulumdan o döneme ait tekrar evraklar istendi. Evraklar yetişmez ise muaf olduğum 4 dersden 23-24 ağustosda ek salonda sınava gireceğim söylendi. Böyle bir durum 10000 kişide 1 kişiye denk gelir o da beni buldu. Bu gibi durumlar başınıza gelebilir çok mağdurum ve hayattan soğudum.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Sorunlu Bir Mezuniyet !

Mesaj gönderen Doçent » 11 Ağu 2014, 08:33

hoşgeldin forumumuza :11:

evet milyonda bir bulunan hastalık gibi seni bulmuş ama en azından telafi edeceksin bu sınavla :26:

hayattan soğumamalısın sağlıklı bir nefes almak için nice dua eden insanlar varken bu tür küçük sıkıntılara (ben güçlü biriyim kolay olsaydı başarımın tadı olmazdı) deyip gülmelisin :28:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

_paristanbul

Mesaj gönderen _paristanbul » 11 Ağu 2014, 21:36

Blueberry yazdı:hoşgeldin forumumuza :11:

evet milyonda bir bulunan hastalık gibi seni bulmuş ama en azından telafi edeceksin bu sınavla :26:

hayattan soğumamalısın sağlıklı bir nefes almak için nice dua eden insanlar varken bu tür küçük sıkıntılara (ben güçlü biriyim kolay olsaydı başarımın tadı olmazdı) deyip gülmelisin :28:

Teşekkürler. Benim zoruma giden ben mezundum zaten muaf olduğum derslerden bir daha sınava girmek gercekten canımı sıkıyor.Kredim şuan 229 şaka gibi gireceğim sınavlardan sonra tekrar muaf olabilir yine mezun olabilirsin şeklinde söylendi gerçekten komik. 2. dönem sonuçlarında 12 dersten girip 10 ders vermiştim. Bir sorum olacak atıyorum mesela bir şekilde üni kayıdımı gerçekleştiremedim. Ben geçiş yaparak üniye yerleştim. Bu hakkımı önümüzde ki senede kullanabilecek miyim ?

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 11 Ağu 2014, 22:03

kazandığın halde kayıt olmassan tekrar hakkın olmuyor gelecek yıl tekrar sınava girersin :ders:

bir önceki yıl ÖSYS ile yerleşen adayın obp’si yarı yarıya düşer ayrıca...

_paristanbul

Mesaj gönderen _paristanbul » 11 Ağu 2014, 22:52

Blueberry yazdı:kazandığın halde kayıt olmassan tekrar hakkın olmuyor gelecek yıl tekrar sınava girersin :ders:

bir önceki yıl ÖSYS ile yerleşen adayın obp’si yarı yarıya düşer ayrıca...

Ben çok büyük bir karamsarlık içerisindeyim önümüzdeki seneyi daha şimdiden düşünmeye başladım. Umarım buna gerek kalmadan kayıtımızı inşallah gerçekleştiririz. Yani ygs'ye tekrar girip Geçiş hakkımı kullanabilir miyim yani önümüzde ki yılda ?

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 12 Ağu 2014, 07:09

evet ygs başvurup sınavsız geçiş yapabilirsin ama öncelik yeni mezunlara tanınır yerleşmen istediğin bölüme zorlaşabilir :sandalye:

_paristanbul

Mesaj gönderen _paristanbul » 09 Eyl 2014, 01:41

Evet arkadaşlar benim durumum yukarıda belirttiğim gibiydi. Gel gelelim konumuza.

Benim eğitim gördüğüm okuldan arkadaşlarıma ulaştım bir çok kişinin mezuniyetinde sorun çıktı. Şuanda çoğumuzda diploma yok normalde 2.dönem sonuclarıyla diplomamız elimizde olması gerekiyordu. Neyse bu ilgili makama yazılan mezun olabilir belgesiyle gercekten kayıt olan arkadaşlarım var. Ama hepsi uzak şehirlerde ve devlet üniversitelerinde. Aynı belgeyi bende aldım benim kazandığım üni özel ve belgeyi kabul etmedi. 7 kasıma kadar kayıt hakkım oldugu söylendi. Sınav sonucları için gün sayiyorum günler geçmiyor ve almam gereken kredi sadece "2" girdiğim sınav sayısı "13" sabir sabirda bir yere kadar. Sabır taşı olsa çatlar. Ama Allah büyüktür. Bekleyip göreceğiz.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 09 Eyl 2014, 14:14

_paristanbul yazdı:Evet arkadaşlar benim durumum yukarıda belirttiğim gibiydi. Gel gelelim konumuza.

Benim eğitim gördüğüm okuldan arkadaşlarıma ulaştım bir çok kişinin mezuniyetinde sorun çıktı. Şuanda çoğumuzda diploma yok normalde 2.dönem sonuclarıyla diplomamız elimizde olması gerekiyordu. Neyse bu ilgili makama yazılan mezun olabilir belgesiyle gercekten kayıt olan arkadaşlarım var. Ama hepsi uzak şehirlerde ve devlet üniversitelerinde. Aynı belgeyi bende aldım benim kazandığım üni özel ve belgeyi kabul etmedi. 7 kasıma kadar kayıt hakkım oldugu söylendi. Sınav sonucları için gün sayiyorum günler geçmiyor ve almam gereken kredi sadece "2" girdiğim sınav sayısı "13" sabir sabirda bir yere kadar. Sabır taşı olsa çatlar. Ama Allah büyüktür. Bekleyip göreceğiz.

sabır sabırr :12:

enest

Mesaj gönderen enest » 09 Eyl 2014, 18:49

_paristanbul yazdı:Arkadaşlar foruma yeni üye oldum öncelikle herkese saygılar.

İst aydin üni kazandım
Aramıza hoş geldiniz. Peki hangi bölümü kazandınız.

_paristanbul

Mesaj gönderen _paristanbul » 09 Eyl 2014, 21:39

enest yazdı:
_paristanbul yazdı:Arkadaşlar foruma yeni üye oldum öncelikle herkese saygılar.

İst aydin üni kazandım
Aramıza hoş geldiniz. Peki hangi bölümü kazandınız.

Hoş bulduk teşekkürler. Bilgisayar programcılıgı.

enest

Mesaj gönderen enest » 09 Eyl 2014, 21:44

Ataması olan bir bölüm mü?

_paristanbul

Mesaj gönderen _paristanbul » 14 Eyl 2014, 18:04

Konuyu açarken belirttiğim gibi sorunlu bir mezuniyet döneminden geçtim. 2. Defa mezun olmak kısmetmiş demek ki bunada çok şükür. Asıl soruma gelelim. Ben 2. dönem sınavlarından sonra mezun oldugum için dosyam aöl'ye gönderilmişti. Şimdi tekrar mı hazırlanıp gidicek mezun duruma gelmek için ?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

_paristanbul

Mesaj gönderen _paristanbul » 17 Eyl 2014, 02:09

Evet arkadaşlar bugün itibariyle üniversite kaydımı gerçekleştirdim. Ögrenci kimliğimden pasoya kadar herşeyi aldım çok şükür. Darısı başınıza.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön