2014 EK SINAV DUYURUSU

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
tayfun29
Uzman Doktor

Re: 2014 EK SINAV DUYURUSU

Mesaj gönderen tayfun29 » 12 Eyl 2014, 13:48

Etrafında ki kurt görünümlü kuzulara değil kuzu görünümlü kurtlara dikkat et

Kullanıcı avatarı
nivli_83
Doktor

Mesaj gönderen nivli_83 » 12 Eyl 2014, 14:58

bayburt lafımı duydum ne? kimmmiş o bayburtlu???
herşeyi bilmen gerekmez..haddini bil yeter !!

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 12 Eyl 2014, 15:38

nivli_83 yazdı:bayburt lafımı duydum ne? kimmmiş o bayburtlu???
ben oluyorum :utanma: yoksa sende mi bayburtlusun :gozkırkma:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
nivli_83
Doktor

Mesaj gönderen nivli_83 » 13 Eyl 2014, 16:28

bende bayburtluyum evet.neresinden diye soriyim :mrgreen:

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 13 Eyl 2014, 17:37

Bi bayburtlu daha : ))

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 13 Eyl 2014, 18:04

nivli_83 yazdı:bende bayburtluyum evet.neresinden diye soriyim :mrgreen:

neresi dersen pek bilemem köyü biliyorum o da ispire yakın abusta köyü :40:
tayfun29 yazdı:Bi bayburtlu daha : ))
sende bayburtlu sayılırsın tayfun ha gümüşhane ha bayburt fark yok :43: :25:

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 13 Eyl 2014, 19:18

Blueberry yazdı:
nivli_83 yazdı:bende bayburtluyum evet.neresinden diye soriyim :mrgreen:

neresi dersen pek bilemem köyü biliyorum o da ispire yakın abusta köyü :40:
tayfun29 yazdı:Bi bayburtlu daha : ))
sende bayburtlu sayılırsın tayfun ha gümüşhane ha bayburt fark yok :43: :25:
Asıl sen Gümüşhaneli sayılırsın :D siz bizden ayrıldınız :D :D

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 13 Eyl 2014, 19:28

bunu diyceğini biliyordum :lol:

ama bayburtun bir kalesi var çoruhu var dede korkutu, genç osmanı olunca bağlı kalamzdık :43:

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 13 Eyl 2014, 19:32

Blueberry yazdı:bunu diyceğini biliyordum :lol:

ama bayburtun bir kalesi var çoruhu var dede korkutu, genç osmanı olunca bağlı kalamzdık :43:
Bayburt bizim için yavru vatan gibidir :D

Kullanıcı avatarı
nivli_83
Doktor

Mesaj gönderen nivli_83 » 14 Eyl 2014, 20:57

bayburt il olduktan hemen sonra. bayburtlunun biri istanbula bi iş için gitmiş.az bi zaman sonra bayburtu akrabalarını aramış telefonla.yanlışlıkla gümüşhaneyi çevirmiş)
_alooo kimsin kardaşım
-burası gümüşhane nereyi aradın-
-ola senden yeni kurtulduh çık aradan yavv...
tayfun kurtulduk sizden çık aradan :mrgreen:
blu, bende arpalı köyündenim. eski adı namı diyar niv.bayburtta nivi bilmeyen pek azdır.ama bende dışarda büyüdüğüm için pek tanımam bayburtun köylerini. .memnun oldum hemşerim

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 14 Eyl 2014, 22:34

nivli_83 yazdı:bayburt il olduktan hemen sonra. bayburtlunun biri istanbula bi iş için gitmiş.az bi zaman sonra bayburtu akrabalarını aramış telefonla.yanlışlıkla gümüşhaneyi çevirmiş)
_alooo kimsin kardaşım
blu, bende arpalı köyündenim. eski adı namı diyar niv.bayburtta nivi bilmeyen pek azdır.ama bende dışarda büyüdüğüm için pek tanımam bayburtun köylerini. .memnun oldum hemşerim

bak bayburtlu olduğu nasıl belli heheytt :06:

sanki duymuş gibiyim hiç yabancı gelmedi! ah bizim bayburtun köy isimleri hiçbiryerde yoktur :hehe: bende memnun oldum canım :11:

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 14 Eyl 2014, 22:59

nivli_83 yazdı:bayburt il olduktan hemen sonra. bayburtlunun biri istanbula bi iş için gitmiş.az bi zaman sonra bayburtu akrabalarını aramış telefonla.yanlışlıkla gümüşhaneyi çevirmiş)
_alooo kimsin kardaşım
İl oldunuz ama bak bizim 9'umuzdan kurtulamadınız.
Bayburtlular il olmadan önce de aynı değilmiydi :D

Bayburtlunun biri Almanya’ya çalışmaya gidecek. O zaman Gümüşhane’ye bağlı olduklarından vilayete gelir ve ilgili birime girer. Memur gelenin Bayburtlu olduğunu anlar. İşlerini bir taraftan görürken diğer taraftan sorar. “Nerelisin hemşerim?” “Bayburtluyam” “iyi de bu Bayburt hangi ile bağlı hemşerim?” onu söylesene :D

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 14 Eyl 2014, 23:06

gülelim :06:

Cehennemde zebaniler günahkârlara verilecek cezayı infaz etmekte iken, sıra bekleyenler arasında bir itiş-kakış başlamış. Başzebani kızmış, “nedir, niçin uslu uslu sıranızı beklemiyorsunuz?” Demişler ki, “Sayın başzebani, burada üç arkadaş var; ille bizi ceza çekmeye beraber alın” diye ısrar ediyorlar!”
-Kimdir bunlar, diye gürlemiş başzebani; “Efendim” demişler, “Bunların biri Erzurumlu, biri Bayburtlu, öteki de Gümüşhaneli”

“Niçin üçü bir arada ceza çekmek istiyorlar acaba?” demiş başzebani; kulağına fısıldamışlar, “bunlar sağ iken de birbirleriyle çekişir, rekabet ederlerdi. Kim acıya daha iyi dayanacak diye aralarında iddiaya girmişler!”

“Anlaşıldı”, diye gülmüş başzebani, “alın üçünü birden içeri”

Bizimkiler süklüm püklüm, ama biraz da sıra dayağını bekleşen arsız liseli talebeler gibi kikirdeşerek ceza mahalline dalmışlar. Başzebani, “ciddi olunuz beyler” diye gürlemiş, “size özel tarife hazırladık; buna göre her biriniz kırbaçlanacaksınız fakat sırtınıza istediğiniz şeyi sarmakta ve kırbaç sayısını belirlemekte serbestsiniz!”

Yiğitlik hususunda arkadaşlarından daha iyi olduğunu isbat etmek isteyen Gümüşhaneli hemen atılmış, “Benden başlayınız efendim; sırtıma anamın gelinlik yorganının sarılmasını istiyorum; ayrıca yüz kırbaç rica edeyim!”

İnfazcı zebaniler denileni yapıp yorganı sardıktan sonra başlamışlar Gümüşhaneliyi kırbaçlamaya; daha 25 demeden yorgan paramparça olmuş fakat yiğitliğe leke sürmek istemeyen Gümüşhaneli dişini sıkıp, sırtı kan revan içinde cezasını tamamladıktan sonra arkadaşlarına “n’aaber?” makamında kasılarak bakmayı ihmal etmemiş.

Arkadaşından geride kalmak istemeyen Erzurumlu, “yüz ne çi, ikiyüzelli kırbaç vurun; lâkin sırtıma da sağlamından bir manda gönü sarın” demiş.

Onun da istediğini yerine getirmişler; 100’üncü kırbaçtan sonra manda gönü parçalanmasına rağmen Erzurumlu da gık çıkarmadan cezasını tamamlamış; adeta sürüne sürüne kenara çekilirken, “bakın ne kadar yiğidim” dercesine arkadaşlarını mânâlı mânâlı süzmüş.

Sıra Baybutlu’ya gelince Bayburtlu; “lâfı uzatmayalım arkadaşlar” demiş, “250 kırbaç benim için çocuk oyuncağıdır; ben tam bin kırbaç isterim!”

“Peki” demiş zebaniler, “sırtına ne saralım?” Baybutlu sakin,

-Sırtıma Erzurumlu’yu sarın yeter!

*

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 15 Eyl 2014, 00:54

Blueberry yazdı:gülelim :06:

Cehennemde zebaniler günahkârlara verilecek cezayı infaz etmekte iken, sıra bekleyenler arasında bir itiş-kakış başlamış. Başzebani kızmış, “nedir, niçin uslu uslu sıranızı beklemiyorsunuz?” Demişler ki, “Sayın başzebani, burada üç arkadaş var; ille bizi ceza çekmeye beraber alın” diye ısrar ediyorlar!”
-Kimdir bunlar, diye gürlemiş başzebani; “Efendim” demişler, “Bunların biri Erzurumlu, biri Bayburtlu, öteki de Gümüşhaneli”

“Niçin üçü bir arada ceza çekmek istiyorlar acaba?” demiş başzebani; kulağına fısıldamışlar, “bunlar sağ iken de birbirleriyle çekişir, rekabet ederlerdi. Kim acıya daha iyi dayanacak diye aralarında iddiaya girmişler!”

“Anlaşıldı”, diye gülmüş başzebani, “alın üçünü birden içeri”

Bizimkiler süklüm püklüm, ama biraz da sıra dayağını bekleşen arsız liseli talebeler gibi kikirdeşerek ceza mahalline dalmışlar. Başzebani, “ciddi olunuz beyler” diye gürlemiş, “size özel tarife hazırladık; buna göre her biriniz kırbaçlanacaksınız fakat sırtınıza istediğiniz şeyi sarmakta ve kırbaç sayısını belirlemekte serbestsiniz!”

Yiğitlik hususunda arkadaşlarından daha iyi olduğunu isbat etmek isteyen Gümüşhaneli hemen atılmış, “Benden başlayınız efendim; sırtıma anamın gelinlik yorganının sarılmasını istiyorum; ayrıca yüz kırbaç rica edeyim!”

İnfazcı zebaniler denileni yapıp yorganı sardıktan sonra başlamışlar Gümüşhaneliyi kırbaçlamaya; daha 25 demeden yorgan paramparça olmuş fakat yiğitliğe leke sürmek istemeyen Gümüşhaneli dişini sıkıp, sırtı kan revan içinde cezasını tamamladıktan sonra arkadaşlarına “n’aaber?” makamında kasılarak bakmayı ihmal etmemiş.

Arkadaşından geride kalmak istemeyen Erzurumlu, “yüz ne çi, ikiyüzelli kırbaç vurun; lâkin sırtıma da sağlamından bir manda gönü sarın” demiş.

Onun da istediğini yerine getirmişler; 100’üncü kırbaçtan sonra manda gönü parçalanmasına rağmen Erzurumlu da gık çıkarmadan cezasını tamamlamış; adeta sürüne sürüne kenara çekilirken, “bakın ne kadar yiğidim” dercesine arkadaşlarını mânâlı mânâlı süzmüş.

Sıra Baybutlu’ya gelince Bayburtlu; “lâfı uzatmayalım arkadaşlar” demiş, “250 kırbaç benim için çocuk oyuncağıdır; ben tam bin kırbaç isterim!”

“Peki” demiş zebaniler, “sırtına ne saralım?” Baybutlu sakin,

-Sırtıma Erzurumlu’yu sarın yeter!

*
Bilindik fıkraları değiştirip anlatmışlar madem öyle al oku :D

Bayburtlu nun acil olarak bayburta gitmesi gerekiyormuş. Otobüsü kaçırınca bayburta nasıl giderim diye kara kara düşünüyormuş. Birden gözü bir dükkanın camına takılmış. " itina ile faks çekilir" yazısını görünce içeri dalmış.
Gümüşhanelei olan dükkan sahibi sıkıntılı olduğunu görünce ;
-Buyrun beyefendi nasıl yardımcı olabilirim? diye sormuş. Bayburtlu;
-Emi emi acilen bayburta gitem lazım. Beni fakslayabilirmisin demiş.

Gümüşhaneli
-Ne demek hemşerim sen Bayburtlu olacaksında ben seni fakslamayacağım öylemi? Otur şu sandalyeye.
Bayburtlu dünden razı .oturmuş
Bu arada Gümüşhaneli pirize fi takmış çıplak kablo uclarını Bayburtlunun eline tutuşturmuş. Tabii 250 voltluk elektiriği alınca bayburtlu bir yandan titremeye biryandan da hareketten doleyı terlemeye başlamış. Canı yanan bayburtlu;
-Emi şu an nerdeyiz? diye sormuş
Gümüşhaneli;
-Erzincan dağını geçiyoruz demiş
İyice canı yanan Bayburtlu;
-Saol Emi beni burada indir buradan oyanı dolmuşla giderim demiş.

Get oyanii Bayburtlu :d

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 15 Eyl 2014, 01:24

buda güzeldi :09:

hepimiz biriz buda ayrı güzelliklerimiz seviyorum ülkemi :40:

“Sınavlar” sayfasına dön