AÖL DUYURU 2.Ek Sınav Oluyor Ankara"da.Detaylar konuda.

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

AÖL DUYURU 2.Ek Sınav Oluyor Ankara"da.Detaylar konuda.

Mesaj gönderen TheRummer » 30 Eyl 2014, 14:08

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Öğrenci ve velilerimizden değişik kanallardan gelen sorular nedeniyle aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
Ön Kayıt Durumundaki Öğrencilerimiz
1- Açık Öğretim Lisesi’ne yeni kayıt olan öğrencilerimiz; kesin kayıt işleri onaylandıktan ve veri giriş işlemleri yapıldıktan (lise ara sınıflardan gelenlerin notları sisteme işlendikten) sonra aktif hale gelerek derslerini seçebileceklerdir.
2- Yeni kayıt olanların web sayfamızdaki bilgileri ve yine web sayfamızda bulunan tanıtım sunumunu okumalarını tavsiye ederiz.
3- 2012 yılı ve sonrasında ortaokulu(ilköğretimi)tamamlayarak Açık Öğretim Lisesi’ne kayıt olan (Ara sınıflardan gelenler dahil) herkes zorunlu eğitime tabi olup HER DÖNEM KAYIT YENİLEMEK VE SINAVLARA GİRMEK ZORUNDADIR.
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönemle İlgili Önemli Tarihler
1- 30 Eylül 2014 1. Dönem yeni kayıt işlemlerinin sona ermesi
2- 24 Ekim 2014 1. Dönem kayıt yenileme işlemlerinin sona ermesi (sistemde aktif, donuk ve silik konumda olan eski öğrencilerimiz için )
3- 7 Kasım 2014 1. Dönem ders seçme ve sınav yeri güncelleme işlemlerinin sona ermesi. (Bu tarihe kadar mutlaka dersler seçilmelidir.)
4- 3-4 Ocak 2015 1. Dönem sınavlarının yapılması.

İş takvimimiz diğer önemli tarihler belirlendikten sonra yayınlanacaktır. Sınav ve önemli
tarihleri iş takviminden takip edebilirisiniz.
Ek Sınav Sonuçları ve 2. Ek Sınav
1- Üniversite kazanmış ve mezuniyetine az bir kredisi kalmış 8 ve üzeri döneme sahip öğrenciler için 27 Eylül 2014’de yapılan sınavın sonucu 9 Ekim Perşembe günü açıklanacaktır. (Değerlendirmenin erken bitmesi halinde erken de açıklanabilir. )
2- Ek sınav sonrasında mezun olmamış ancak üniversite kazanmış öğrencilerimiz için 19 Ekim 2014 tarihinde Ankara’da 2. bir ek sınav (tek ders sınavı) yapılacaktır. Bununla ilgili açıklamalar 1. ek sınav sonuçları açıklandıktan sonra yapılacaktır.
3- Ek sınavın sonucu 21 Ekim 2014 tarihinde açıklanacaktır. Ek sınav sonucunda mezun olamayanlar yeniden (24 Ekim 2014’e kadar) kayıt yenilemek zorundadır.
Diplomaların Gönderilmesi
Dönem sınavları sonunda mezun olanların diplomaları Ekim ayı sonunda; ek sınavlar sonuncunda mezun olanların diplomaları ise (her hangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması halinde ) Kasım ayı sonunda koordinatör Halk Eğitimi Merkezlerine gönderilecektir. Diplomalarınızın nereye gönderileceğini – gönderildiğini mezuniyet işlemleri altında bulunan “diploma takip” kısmından görebilirsiniz.

Ek Sınav Sonucunda Mezun Olacaklar
1- Ek sınava sonucunda mezun olan ve öğrencilik durumu “MEZUN” yazan öğrencilerimiz ihtiyaç duymaları halinde ilgili irtibat bürolarından (Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) çıkma belgesi alabilirler.
2- Durumu “MEZUNİYET İNCELEMESİNDE OLAN ÖĞRENCİ” yazanlar da (dosyalarının irtibat bürolarınca müdürlüğümüze gönderilmeleri halinde) mezuniyet inceleme ve bilgi güncelleme işlemleri yapılarak “MEZUN” konumuna getirilecektir. (Mezuniyet incelemesi sonrası durumları mezuniyete uygun olmayanlar yeniden aktif hale getirilir.)
3- Mezuniyet İncelemesindeyken mezun konumuna gelen öğrencilerimiz de çıkma belgesi alabilirler. Mezuniyet incelemesinde bulunan öğrencilerimiz Çıkma Belgesi veya İlgili Makama-Mezuniyet Yazısı alamazlar.
4- Üniversite kazanmış öğrencilerimizin dosyalarının ilgili irtibat bürosundan müdürlüğümüze (Ankara ya )gönderilip gönderilmediğini kontrol etmeleri yararlarına olacaktır. (Dosyanızın nerde olduğunu öğrenmek için Genel Bilgiler menüsü altındaki Arşiv Bilgileri’ ne bakabilirsiniz.)
Ders Seçme İşlemleri
2014-2015 Eğitim öğretim yılı 1. dönem aktif olan (2014/1 Aktif) öğrencilerimiz için sistem üzerinden ders seçme işlemleri 10 Ekim 2014 de başlayacaktır. Derslerle ilgili öğrencilerimizin lehine yapılan çalışmaların erken tamamlanması halinde daha erken de ders seçme işlemi yapılabilecektir. Ön kayıt durumunda olan öğrencilerimiz ile kaydını yenilemeyen ve durumu 2014/1 aktif olmayan öğrencilerimiz ders seçemez.
Öğrencilerimiz sınava gireceği dersleri mutlaka kendi seçmelidir. Aksi taktirde sistem tarafından seçilen derslerden sınava girmek zorundadır.
7 Kasım 2014 tarihine kadar 3-4 ocak 2015 te yapılacak olan 1. Dönem sınavları için mutlaka ders seçme işlemleri yapılmalıdır. Ders seçimi yapılırken öncelik ortak (zorunlu)derslere verilmelidir.

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

emrahk
Onursal Üye

Re: AÖL DUYURU 2.Ek Sınav Oluyor Ankara"da.Detaylar konuda.

Mesaj gönderen emrahk » 30 Eyl 2014, 14:24

Sonunda resmi açıklama geldi, dolayısıyla resmi ağızlardan ikinci ek sınavın yapılacağı kesinleşmiş oldu. Bekleyen arkadaşlara hayırlı olsun. Yalnız kafa karıştıran ikinci sınav için kullanılan "tek ders sınavı" ibaresi. Prosedür gereği adı tek ders sınavı mıdır, yoksa tek dersi kalanlar mı girebilecek şimdilik muamma...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 30 Eyl 2014, 14:52

emrahk yazdı:Sonunda resmi açıklama geldi, dolayısıyla resmi ağızlardan ikinci ek sınavın yapılacağı kesinleşmiş oldu. Bekleyen arkadaşlara hayırlı olsun. Yalnız kafa karıştıran ikinci sınav için kullanılan "tek ders sınavı" ibaresi. Prosedür gereği adı tek ders sınavı mıdır, yoksa tek dersi kalanlar mı girebilecek şimdilik muamma...
Tek ders sınavı diye geçiyordur bence isim olarak bugüne kadar 1 tane ders için 2.bir ek sınav yapılmadı yapılmasıda saçma olur zaten.Fakat bence kesinlikle kredi şartı arayacaklar mezuniyet kredisine 20 kredisi kalmış olanları felan şart koşacaklar çünki 2 gün ieçrisinde açıklayacaklar sonucunu.
Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 30 Eyl 2014, 14:56

Ben de öyle düşünüyorum. Çünkü, örgün okullar için açılan sınavlarda o sınavın adı "tek ders sınavı" oluyor. Açık lisede de, tek dersten fazlasını seçtirseler de adı öyledir muhtemelen...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
nivli_83
Doktor

Mesaj gönderen nivli_83 » 30 Eyl 2014, 15:28

meslekiaçıköğretim lisesi içinde geçerlimi bu sınav?
herşeyi bilmen gerekmez..haddini bil yeter !!

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 30 Eyl 2014, 17:45

nivli_83 yazdı:meslekiaçıköğretim lisesi içinde geçerlimi bu sınav?
Yüz yüze eğitim dersleri için geçerli değil ama kültür dersleri için sınava girebilirsin...

Mustafa Kemal Atatürk

tiavonq
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen tiavonq » 30 Eyl 2014, 18:43

ALO 147 İLE GORUSTUM TEK DERSİ KALANLAR SADECE GİRECEK DEDİ 12 KREDİ EKSİĞİM VAR BENİM NAPCAM ÜNİVERSİTEYE GİDİYORUM SU AN

can91
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen can91 » 30 Eyl 2014, 18:45

tiavonq yazdı:ALO 147 İLE GORUSTUM TEK DERSİ KALANLAR SADECE GİRECEK DEDİ 12 KREDİ EKSİĞİM VAR BENİM NAPCAM ÜNİVERSİTEYE GİDİYORUM SU AN
tek ders dedigi tek oturum anlamındadır
29.09.2014
MEZUN

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 30 Eyl 2014, 18:46

tiavonq yazdı:ALO 147 İLE GORUSTUM TEK DERSİ KALANLAR SADECE GİRECEK DEDİ 12 KREDİ EKSİĞİM VAR BENİM NAPCAM ÜNİVERSİTEYE GİDİYORUM SU AN
Tek ders adı altında yapılacak sınav sizin işinizi görecektir.
Tahminimce en az 24 kredilik olacaktır geçmişte olduğu gibi ayrıca face sayfasındada buna benzer bir şeyler yazdılar zaten.
Endişe etmeyiniz.
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

Kullanıcı avatarı
muratpek
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen muratpek » 30 Eyl 2014, 19:10

Ankara'da olacağız da ben Sivasta'yım kayıdı nerde yapacağız,kayıdı sivas'da yapma şansımız var mı? keşke AÖL Bu konu hakkında bilgi verse. bi de tek ders değil tek oturumdur sabah 9:30 da yaparlar biter.
Ben istiyorum ki, neyse boşver zaten olmuyo.

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 30 Eyl 2014, 19:28

muratpek yazdı:Ankara'da olacağız da ben Sivasta'yım kayıdı nerde yapacağız,kayıdı sivas'da yapma şansımız var mı? keşke AÖL Bu konu hakkında bilgi verse. bi de tek ders değil tek oturumdur sabah 9:30 da yaparlar biter.
Herhangi bir halk eğitimde kaydını yaptırır Ankara da sınava girersin sıkıntı olmaz.
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

Kullanıcı avatarı
muratpek
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen muratpek » 30 Eyl 2014, 22:27

epidoras yazdı:
muratpek yazdı:Ankara'da olacağız da ben Sivasta'yım kayıdı nerde yapacağız,kayıdı sivas'da yapma şansımız var mı? keşke AÖL Bu konu hakkında bilgi verse. bi de tek ders değil tek oturumdur sabah 9:30 da yaparlar biter.
Herhangi bir halk eğitimde kaydını yaptırır Ankara da sınava girersin sıkıntı olmaz.
tşkrler bizde sivas'da Dr.Sadık Ahmet Mesleki Eğitim Merkezi) var orda yeniliyoruz. Sivasda öğrenciler , acıköğretimde okuyanlar kayıdını orda yeniliyo. merkezde oturanlar tabi. gidecek 100 lira ama işin içinde mezun olmak var :) sağolasın hocam. :24:
Ben istiyorum ki, neyse boşver zaten olmuyo.

mustafa616263
Çırak

Mesaj gönderen mustafa616263 » 01 Eki 2014, 14:42

191 toplam kredi 116 alan kredi 1. ek sınava girdim 2. sınava girme hakkım olurmu sizce ?

aol 9 toplam dönem 13 yeni kayıt yenileme yapılmıştır.. o sayılmassa 8 12

mustafadokk
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen mustafadokk » 01 Eki 2014, 21:35

mustafa616263 yazdı:191 toplam kredi 116 alan kredi 1. ek sınava girdim 2. sınava girme hakkım olurmu sizce ?

aol 9 toplam dönem 13 yeni kayıt yenileme yapılmıştır.. o sayılmassa 8 12

2.NCİ EK SINAV İÇİN DÖNEM İSTERLER KREDİN NE OLURSA OLSUN KARDEŞ

“Sınavlar” sayfasına dön