2.ek sinav için acil soru

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
not
Asistan

2.ek sinav için acil soru

Mesaj gönderen not » 09 Eki 2014, 20:28

11.dönem 118 kredim var acaba ek sinava girebilirmiyim lütfen acil cevaplayın cok girmek isdiyorum

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Re: 2.ek sinav için acil soru

Mesaj gönderen TheRummer » 09 Eki 2014, 21:02

Sınav"a 24 kredisi kalanlar girebilcek sadece.
Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

not
Asistan

Mesaj gönderen not » 09 Eki 2014, 21:11

çok uzuldumya bizde girsek bizde kredi alsak ne olurdki

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 09 Eki 2014, 21:15

not yazdı:çok uzuldumya bizde girsek bizde kredi alsak ne olurdki
Böyle olacağı zaten sınavın 2 gün içerisinde açıklanma tarihi vermelerinden belliydi.Mezuniyetine 24 kredi kalmış olanlar ve sınavında sadece ankara"da yapılacak olması açısından sınava girecek öğrenci sayısı misal 100"iken 20 oldu böyle olmasından dolayıda işlemler hızlı yürüyecek ve 2 gün içerisinde açıklayacaklar.Normalde 1.5 ayda zor açıklıyorlar zaten herkes girince. :)
Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Eki 2014, 21:21

Arkadaşlar, bir yanlış anlama var; 2. ek sınava toplam dönemi 8 üstü olan herkes girebilir. Ama en fazla 24 kredilik ders seçip sınava girebilirsiniz. Dolayısıyla 118 krediniz varsa, mezun olamazsınız 2. sınavla ama 24 kredilik ders için sınava girebilirsiniz...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

cengizkoza
Çırak

Mesaj gönderen cengizkoza » 09 Eki 2014, 21:24

Henüz 2.ek sınav için giriş şartları RESMİ OLARAK belirtilmedi arkadaşlar
8.dönemim 119 da kredim var ve UMUTLUYUM :)

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 09 Eki 2014, 21:26

emrahk yazdı:Arkadaşlar, bir yanlış anlama var; 2. ek sınava toplam dönemi 8 üstü olan herkes girebilir. Ama en fazla 24 kredilik ders seçip sınava girebilirsiniz. Dolayısıyla 118 krediniz varsa, mezun olamazsınız 2. sınavla ama 24 kredilik ders için sınava girebilirsiniz...
Hayır öyle değil abi,aöl sayfasında bu soruyu soranlar çok oldu ama sayfa admini sadece 8 dönem üzeri 24 kredisi kalanlar diye yazdı.Bu kadar kesin konuşmamın sebebi sitenin aöl"de adamı var 2-3 yıldır siteye üyeyim 1 kez olsun yalan haber yazdığını görmedim hep doğru çıktı.
En son TheRummer tarafından 09 Eki 2014, 21:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Mustafa Kemal ATATÜRK

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Eki 2014, 21:27

cengizkoza yazdı:Henüz 2.ek sınav için giriş şartları RESMİ OLARAK belirtilmedi arkadaşlar
8 dönem üstü herkesin başvurabileceği AÖL resmi sitesinde duyuruldu. Kredi şartı henüz net değil...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 09 Eki 2014, 21:29

emrahk yazdı:
cengizkoza yazdı:Henüz 2.ek sınav için giriş şartları RESMİ OLARAK belirtilmedi arkadaşlar
8 dönem üstü herkesin başvurabileceği AÖL resmi sitesinde duyuruldu. Kredi şartı henüz net değil...

Aöl"de duyurulmadı aöl"de yazan bu

Ek Sınav Sonuçları ve 2. Ek Sınav
1- Üniversite kazanmış ve mezuniyetine az bir kredisi kalmış 8 ve üzeri döneme sahip öğrenciler için 27 Eylül 2014’de yapılan sınavın sonucu 9 Ekim Perşembe günü açıklanacaktır.(Yani 1.ek sınav"a girmiş öğrenciler için 1- açıklama)
(Değerlendirmenin erken bitmesi halinde erken de açıklanabilir. )
2- Ek sınav sonrasında mezun olmamış ancak üniversite kazanmış öğrencilerimiz için 19 Ekim 2014 tarihinde Ankara’da 2. bir ek sınav (tek ders sınavı) yapılacaktır. Bununla ilgili açıklamalar 1. ek sınav sonuçları açıklandıktan sonra yapılacaktır.
3- Ek sınavın sonucu 21 Ekim 2014 tarihinde açıklanacaktır. Ek sınav sonucunda mezun olamayanlar yeniden (24 Ekim 2014’e kadar) kayıt yenilemek zorundadır.
En son TheRummer tarafından 09 Eki 2014, 21:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Mustafa Kemal ATATÜRK

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Eki 2014, 21:29

TheRummer yazdı:
emrahk yazdı:Arkadaşlar, bir yanlış anlama var; 2. ek sınava toplam dönemi 8 üstü olan herkes girebilir. Ama en fazla 24 kredilik ders seçip sınava girebilirsiniz. Dolayısıyla 118 krediniz varsa, mezun olamazsınız 2. sınavla ama 24 kredilik ders için sınava girebilirsiniz...
Hayır öyle değil abi,aöl sayfasında bu soruyu soranlar çok oldu ama sayfa admini sadece 8 dönem üzeri 24 kredisi kalanlar diye yazdı.Bu kadar kesin konuşmamın sebebi sitenin aöl"de adamı var 2-3 yıldır siteye üyeyim 1 kez olsun yalan haber yazdığını görmedim hep doğru çıktı.
Bir dakika, kafam karıştı. AÖL, ikinci ek sınava da 8 dönem üstü girebilecek diye duyuru yapmıştı. Şimdi sen dediğin için bakıyorum ama o duyuruda "8 dönem üstü herkes girebilir" kısmını göremiyorum. Kaldırmışlar mı bu hakkı acaba?

http://www.aol.meb.gov.tr/haber_goster.asp?ID=701

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 09 Eki 2014, 21:30

emrahk yazdı:
TheRummer yazdı:
Bir dakika, kafam karıştı. AÖL, ikinci ek sınava da 8 dönem üstü girebilecek diye duyuru yapmıştı. Şimdi sen dediğin için bakıyorum ama o duyuruda "8 dönem üstü herkes girebilir" kısmını göremiyorum. Kaldırmışlar mı bu hakkı acaba?

http://www.aol.meb.gov.tr/haber_goster.asp?ID=701

Bir üst mesajda yazdım abi

Mustafa Kemal ATATÜRK

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Eki 2014, 21:34

İşte tam o duyuruda "8 dönem üstü öğrenciler başvurabilir" diye yazıyordu düne kadar...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 09 Eki 2014, 21:37

emrahk yazdı:İşte tam o duyuruda "8 dönem üstü öğrenciler başvurabilir" diye yazıyordu düne kadar...
Şartlar belli abi 8 dönem üzeri 24 kredisi kalanlar girecek,aöl sayfasınında dediği gibi zaten 2 gün içerisinde açıklayacaklar az kişi gireceğinden.Keşke herkes girebilseydi.Ben mezun olcam ama diğer arkadaşlarda umutla bekleyip mağdur oldular.

Mustafa Kemal ATATÜRK

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Eki 2014, 21:37

Şu linkteki başlıkta arkadaşın en altta yazdığı mesaj yazıyordu AÖL sitesinde sanırım;

http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic ... ad#p150846

Kafam karıştı şimdi...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Mesaj gönderen Ebru93 » 09 Eki 2014, 21:41

Eminmisiniz 24 kredilik şart olacağından kesin birşeyse bilet alacağım değişlerde ne zaman açıklanacak
ADALET

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön