Devamsızlıktan kalınan ders

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ahmett8787
Çırak

Devamsızlıktan kalınan ders

Mesaj gönderen ahmett8787 » 15 Eki 2014, 01:23

Arkadaslar devamsızlıktan kaldıgım ders var bunun için ek sınav açarlarmı

Atalante

Re: Devamsızlıktan kalınan ders

Mesaj gönderen Atalante » 15 Eki 2014, 11:50

ahmett8787 yazdı:Arkadaslar devamsızlıktan kaldıgım ders var bunun için ek sınav açarlarmı

açık lisede devamsızlıktan kalma var mı yahu.ben 5 sene ara verip açık liseye devam eden biliyorum.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 15 Eki 2014, 12:43

MAÖL'ün resmi duyurusunda da dediği gibi devamsızlıktan kalanlar maalesef alan dersi ek sınavına giremiyor;

Meslekî Açık Öğretim Lisesi programına kayıtlı olup başarısız alan/dal dersi bulunan öğrenciler için, devamsızlık hariç başarısız olunan alan/dal derslerinden 24 krediye kadar ders seçilecek, bu derslerin müracaatları 13-14 Ekim 2014 tarihlerinde yüz yüze eğitim veren okul/kurumlar tarafından alınacak ve yüz yüze eğitim ek sınavı 17 Ekim 2014 tarihinde aynı okul/kurumlar tarafından yapılacaktır.

http://maol.meb.gov.tr/html_files/eksinav2.html
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

ahmett8787
Çırak

Mesaj gönderen ahmett8787 » 15 Eki 2014, 13:52

emrahk yazdı:MAÖL'ün resmi duyurusunda da dediği gibi devamsızlıktan kalanlar maalesef alan dersi ek sınavına giremiyor;

Meslekî Açık Öğretim Lisesi programına kayıtlı olup başarısız alan/dal dersi bulunan öğrenciler için, devamsızlık hariç başarısız olunan alan/dal derslerinden 24 krediye kadar ders seçilecek, bu derslerin müracaatları 13-14 Ekim 2014 tarihlerinde yüz yüze eğitim veren okul/kurumlar tarafından alınacak ve yüz yüze eğitim ek sınavı 17 Ekim 2014 tarihinde aynı okul/kurumlar tarafından yapılacaktır.

http://maol.meb.gov.tr/html_files/eksinav2.html

Bu yaz yapılırmı diye sormustum suanki degil

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 15 Eki 2014, 13:54

Bunu şimdiden öngörmek mümkün değil...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

alikonya

alan dersinden ilk dönem kaldım

Mesaj gönderen alikonya » 23 Oca 2017, 20:02

Arkadaşlar acil yardım edin ben şimdi alan dersi kuranı kerimden ilk dönem kaldım ygs ye girebilirmiyim bi de bu ek sınavlar üniversite sınavı kayıtlarına yetişirmi allah rızası için yardım edin

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: alan dersinden ilk dönem kaldım

Mesaj gönderen foundreform » 23 Oca 2017, 22:50

alikonya yazdı:Arkadaşlar acil yardım edin ben şimdi alan dersi kuranı kerimden ilk dönem kaldım ygs ye girebilirmiyim bi de bu ek sınavlar üniversite sınavı kayıtlarına yetişirmi allah rızası için yardım edin
YGS'ye girersin problem olmaz fakat eğer üniversite kazanırsan kayıt yaptırmak için öğrenci durumunun Mezun olması gerekiyor.
Ek sınavlar muhtemelen üniversite kayıtlarına yetişir.Eğer yetişmezse AÖL ek kayıt gibi bir hak getirir.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

“Sınavlar” sayfasına dön