Askerlik Tecili Hakkında?

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Dimensions8

Askerlik Tecili Hakkında?

Mesaj gönderen Dimensions8 » 17 Eki 2014, 00:48

Arkadaşlar benim toplam kredim 198 ve okuduğum dönem ise 9.Tecilim 31.12.2014 tarihinde bitiyor, Dershaneye gidiyorum ve üniversite sınavlarına hazırlanıyorum.Sorunsuz bir şekilde askerliğimi tecil ettirebilirim herhalde?

Birde AÖL'de okuyan arkadaşlarım en az 2 senelik tecil ettirdi bana neden bu kadar kısa tarih verildi onu anlayamadım.Geçen sene Ağustos ayında erteletmiştim.

emrahk
Onursal Üye

Re: Askerlik Tecili Hakkında?

Mesaj gönderen emrahk » 17 Eki 2014, 20:29

Askerliğini tecilde bir sorun çıkmaz. EK-C2 belgeni alıp teslim et şubeye yine. Dediğin gibi bazıları 2-3 yıl birden tecil ederken bazıları 1 yılla sınırlıyor. Aslında benim bildiğim normali sende olduğu gibi her yıl yeniden tecil ettirmek gerektiği ama bazı şubeler bunu pek önemsemiyor sanırım...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Dimensions8

Re: Askerlik Tecili Hakkında?

Mesaj gönderen Dimensions8 » 20 Eki 2014, 18:13

emrahk yazdı:Askerliğini tecilde bir sorun çıkmaz. EK-C2 belgeni alıp teslim et şubeye yine. Dediğin gibi bazıları 2-3 yıl birden tecil ederken bazıları 1 yılla sınırlıyor. Aslında benim bildiğim normali sende olduğu gibi her yıl yeniden tecil ettirmek gerektiği ama bazı şubeler bunu pek önemsemiyor sanırım...

Hocam cevabın için çok teşekkürler...Tecil bittikten sonra mı yenileteyim? Birde ben ek sınava gitmedim kayıt yenilemeler 24 sonmuydu?

“Askerlik Tecili” sayfasına dön