LYS çook önemli bakarmısınız ?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
tayfun29
Uzman Doktor

LYS çook önemli bakarmısınız ?

Mesaj gönderen tayfun29 » 08 Mar 2015, 23:22

Merhaba arkadaşlar İstanbul'da Fem dershanesine gidiyorum ama evde doğru düzgün çalışamıyorum televizyon açıyorlar vs. rahatsız oluyorum. Sizce memlekete gitsem laptopumu vs. alsam daha iyi çalışabilirmiyim?
Eşit ağırlığım matematikten Allahın izniyle kesin olarak +20 net yapmam lazım mat 1 temelim var. Memlekette annanemler var ama ses yok evde çıt çıkmıyor yani. Memlekette dershaneye gidemicem tabi. Kendi kendime çalışacağım.Sizce hangisi daha avantajlı olur ?
Dershanedeki hocamdan pek birşey anladığım söylenemez.Edebiyatta zaten hocanın anlatabileceği pek birşey yok diye düşünüyorum.Coğrafyam iyi.
Size zahmet hayat memat meselesi uzun uzun tartışalım arkadaşlar şimdiden Allah razı olsun.

Etrafında ki kurt görünümlü kuzulara değil kuzu görünümlü kurtlara dikkat et

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Re: LYS çook önemli bakarmısınız ?

Mesaj gönderen rüfeyde » 08 Mar 2015, 23:25

Canım bence temelini yaptınsa evde çalışman daha iyi olacaktır.Çümkü dediğin gibi sessizlik önemli ben sırf bu yüzden çalışamıyorum.
temelin varsa bence en iyisi kitaplarını alıp memlekete gidip düzenli çalışman olacak
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 09 Mar 2015, 00:33

merhaba tayfun aynı durumdayız bende evde çalışamıyorum işte :utanma: , sen memelekete git internet varsa eminim yaparsın çünkü temelinde var, sessiz ortama ihtiyacın var, :25:
bak bu 2 ay sürecinde sana faydalı olduğunu düşünüyorsan bence memelekete git, çünkü senin bu lysden alacağın puan çok önemli ve iyi ve verimli çalışman lazım bunu memelekette gerçekleştirebilirsen git derim... :nazarlik:

başarılar dilerim umarım hedefine ulaşırsın :gozkırkma:

Sienne
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Sienne » 09 Mar 2015, 03:23

Şuanda neredeyse orada kal onun yerine dershane de derslerin bitince boş bir sınıfa geçip orada çalış. Kendini sessiz ortama alıştırma derim çünkü sınava girdiğin zaman inan bana sessiz bir ortamda girmiyorsun. Gerek sınıfta duyulan uğultular(tamam az ses var ama var yani) bazı durumlarda dışarıdan gelen gürültüler. İnsanların konuşmaları sesleri araba sesleri olsun belki rüzgar olacak onun sesi bir çok etken var bilemezsin. Dediğim gibi kendini sessiz bir ortama alıştırıp sınava girdiğin yer sesli bir yer olursa işin çok zor. Ben şahsen İstanbul da merkezi bir yerde cadde üstünde oturuyorum ve 10 dakika da bir ambulans geçiyor en başlarda ''ya çok ses var çalışamıyorum'' diyordum. Şuanda ise açıkçası pek umursamıyorum ne oluyor bitiyor diye alıştım çünkü hatta ortam sessiz olunca gidip bir camdan bakıyorum filan neden ne oldu diye bende sese alıştım sessizlik tuhaf geliyor. Ama 25-30 kişiyle aynı anda sınava gireceğimizi düşünürsek sese alışmak çok daha mantıklı.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 09 Mar 2015, 11:24

evet Sienne arkadaşımızın dediği de doğru, tayfun kardeşim nerde iyi hissediyorsan oraya git

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 09 Mar 2015, 12:47

Yazan arkadaşlara teşekkür ederim.Burada kalmaya karar verdim soru çözümü falan lys matematikte de soru çözdürmem şart.En mantıklısı böyle olacak sanırım.
Etrafında ki kurt görünümlü kuzulara değil kuzu görünümlü kurtlara dikkat et

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 09 Mar 2015, 13:13

tayfun29 yazdı:Yazan arkadaşlara teşekkür ederim.Burada kalmaya karar verdim soru çözümü falan lys matematikte de soru çözdürmem şart.En mantıklısı böyle olacak sanırım.
sen bilirsin tabi, Allah kolaylık versin canım :nazarlik:

ilhandemir
Acemi

Mesaj gönderen ilhandemir » 09 Mar 2015, 16:18

Kütüphane hakkında hiç düşündün mü?

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 09 Mar 2015, 16:37

ilhandemir yazdı:Kütüphane hakkında hiç düşündün mü?
evet aslında tayfun boş zamanlarında kütüphaneye git, :sinsi:

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön