Açık liseye geçmek istiyorum okuldan bıktım fakat...

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: Açık liseye geçmek istiyorum okuldan bıktım fakat...

Mesaj gönderen foundreform » 23 Mar 2015, 16:04

"Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Tarihi Uzatıldı;2014-2015 eğitim öğretim yılı II. dönem Yeni Kayıt ve Kayıt yenilme tarihi 19-27 Mart 2015 tarihine kadar uzatılmıştır. Öğrencilerimiz bu tarihler arasında Yeni Kayıt ve Kayıt Yenilme işlemlerini yaptıra bilirler.Yeni Kayıt ve Kayıt yenileme işlemini yaptıran öğrencilerimiz 10 Nisan 2015 tarihine kadar derslerini seçmek zorundadır."

Çok güzel bir haber..Hemen beklemeden ve geç kalmadan kayıt ol,açık lise göründüğü kadar zor bir şey değil sadece ders seçimi yapacaksın seçtiğin derslerin kitabını alacaksın sınavlara çalışıp ardından sınavlara gireceksin,bu kadar basit.Eğer açık liseye kayıt yaptırmazsan geçen seneden sınıf tekrarı ve bu senede devamsızlıktan sınıf tekrarın olacak örgün liseden devam etme hakkın kalmayacak.Hiçbir ders ve dönem eklenmeyecek sıfırdan başlayacağım diye düşünüyorsun fakat şimdiden kayıt olursan 2.dönem sınavında az da olsa kredi alırsın,ve açık lisede geçtiğin derslerin kredisi cepte,geçtiğin derslerden bir daha sınava girmiyorsun.Eğer mesleki açık liseye gidersen durum farklı olur yüz yüze eğitim dersleri olduğu için okula gitmen gerekiyor eğer sadece sınavlara gireyim okula gitmeyeyim diyorsan açık liseyi tavsiye ederim,yok ben okula da giderim stajda yapabilirim diyorsan mesleki açık lise tavsiye ederim.Bir büyüğün ile okula gidip açık liseye kayıt yaptırmak istiyoruz diyin onlar gerekli belgeleri verirler.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 24 Mar 2015, 01:14

Hiç gözün korkmasın kayıdını yaptır bence de. Sistem aslında çok kolay yavaş yavaş öğrenirsin. Forum bunun için var :ok:
Resim

Menthol
Çırak

Mesaj gönderen Menthol » 24 Mar 2015, 04:06

İlgilenen herkese teşekkürler bu haftadan itibaren artık bende açık liseli olacağım. Umarım çabucak mezun olurum :D

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 24 Mar 2015, 12:22

İşin sırrı gayrette. Gayret varsa çabuk mezuniyet var :ders: Gayret yok, lakaydlık varsa gecikmiş mezuniyet var :dede:
Resim

Menthol
Çırak

Mesaj gönderen Menthol » 24 Mar 2015, 23:20

Perşembe günü kayıt yapıcaz ailemle haydi bakalım :D

Menthol
Çırak

Mesaj gönderen Menthol » 26 Mar 2015, 14:50

Evet bugün kaydımı yaptım müdür yardımcısı kaydımı hemen aktifleştirdi ders seçimimi üsküdar halk eğitim merkezinin yanındaki bir kırtasiyede yaptım çok yardımcı oldular ardından kitaplarımı aldım ve kırtasiyeden önceki dönemlerin çıkmış sorularını aldım inşallah en kısa sürede mezun olurum :) Artık işe girmenin vakti geldi babamın şirketinde işe giricem garson olucam haydi bakalım beni neler bekliyor :D Ayrıca bana yardım eden herkese çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 26 Mar 2015, 17:53

Menthol yazdı:Evet bugün kaydımı yaptım müdür yardımcısı kaydımı hemen aktifleştirdi ders seçimimi üsküdar halk eğitim merkezinin yanındaki bir kırtasiyede yaptım çok yardımcı oldular ardından kitaplarımı aldım ve kırtasiyeden önceki dönemlerin çıkmış sorularını aldım inşallah en kısa sürede mezun olurum :) Artık işe girmenin vakti geldi babamın şirketinde işe giricem garson olucam haydi bakalım beni neler bekliyor :D Ayrıca bana yardım eden herkese çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz.
Açık liseye hoş geldin,hayırlı olsun.Öğrencilik durumunun hemen aktifleşmesi güzel olmuş,bir çok arkadaşımız en az 1 ay beklemişti durumunun aktif edilmesi için.Derslerine çalışmaya başla,biraz önemseyip gayret edersen biran önce mezun olursun.Ders kitaplarının içeriğini ve çıkmış soruları açık lisenin web sitesinde bulabilirsin.Açık liseyle ilgili her türlü soru ve sorunlarına bu forumda yardımcı olmaya çalışacak insanlar bulabilirsin.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Menthol
Çırak

Mesaj gönderen Menthol » 27 Mar 2015, 06:48

foundreform yazdı:
Menthol yazdı:Evet bugün kaydımı yaptım müdür yardımcısı kaydımı hemen aktifleştirdi ders seçimimi üsküdar halk eğitim merkezinin yanındaki bir kırtasiyede yaptım çok yardımcı oldular ardından kitaplarımı aldım ve kırtasiyeden önceki dönemlerin çıkmış sorularını aldım inşallah en kısa sürede mezun olurum :) Artık işe girmenin vakti geldi babamın şirketinde işe giricem garson olucam haydi bakalım beni neler bekliyor :D Ayrıca bana yardım eden herkese çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz.
Açık liseye hoş geldin,hayırlı olsun.Öğrencilik durumunun hemen aktifleşmesi güzel olmuş,bir çok arkadaşımız en az 1 ay beklemişti durumunun aktif edilmesi için.Derslerine çalışmaya başla,biraz önemseyip gayret edersen biran önce mezun olursun.Ders kitaplarının içeriğini ve çıkmış soruları açık lisenin web sitesinde bulabilirsin.Açık liseyle ilgili her türlü soru ve sorunlarına bu forumda yardımcı olmaya çalışacak insanlar bulabilirsin.
Hoş bulduk, bugünden itibaren çalışmaya başlayacağım aklıma takılan bir şey olursa buraya veya gerekli bölümlere konu açarım yardımcı olacağınızdan eminim. Yardımcı olduğunuz için herkese çok teşekkür ederim bundan sonra ders çalışma zamanı :)

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 27 Mar 2015, 10:36

Açık liseye hoş geldin. Disiplinli bir şekilde çalışıp en kısa sürede, yüksek bir diploma puanı ile mezun olup aileni şaşırtabilirsin :ders: Emin ol bu zor değil. Açık lise gayret edenlerin karşısına o kadar güzel geri dönüşler olarak çıkıyor ki :04: Başarılar menthol
Resim

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 30 Mar 2015, 12:36

aramıza hoşgeldin, bir açıkliseli kardeşimiz olarak elimizden geleni yaparız merak etme sen yeterki çalış, açıklise hiçte zor felan değil, kısa zamanda mezun olup üniye yerleşmek dileğiyle, başarılar dilerim Allah yolunu açık etsin

DreadDeviL

Mesaj gönderen DreadDeviL » 03 Kas 2016, 03:21

Dostum ne yaptın ? SEnin için kayıt oldum :)

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön