Açık Öğretim Lisesinden Örgün Öğretime Geçmek

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
emrahk
Onursal Üye

Re: Açık Öğretim Lisesinden Örgün Öğretime Geçmek

Mesaj gönderen emrahk » 16 Nis 2015, 16:49

Şimdi TEOG ile yüksek puanla öğrenci alan Anadolu Liselerinden birine gitsen AÖL'den örgüne geçmek için, alım yapılır mı? Her okula geçiş yapılmıyordan kasıt bu olsa gerek...

..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

ilhandemir
Acemi

Mesaj gönderen ilhandemir » 16 Nis 2015, 17:09

emrahk yazdı:Şimdi TEOG ile yüksek puanla öğrenci alan Anadolu Liselerinden birine gitsen AÖL'den örgüne geçmek için, alım yapılır mı? Her okula geçiş yapılmıyordan kasıt bu olsa gerek...
Konteyjan sorunu olmaması halinde pek tabii yapılır. Son yayınlanan bildiride yıl sonu ortalaması kurumların ana kriteri olması olarak belirlenmiş. Bu puan her Ortaöğretim kurumu tarafından belirleniyor ve benim bu puanın üstünde bir ortalama tutturmam halinde konteyjan durumu dışında üretecekleri pek bahaneleri kalmıyor.

Anadolu Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçiş yapan kişilerin bu konuda fikirlerini beyan etmesi beni sevindirir.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 17 Nis 2015, 01:09

Örgün eğitimden açık öğretime bir tasdikname ile geçiş yaparsın ama açık öğretimden örgün eğitime geçmek zor.Ve bu talim terbiye kurulu listesindeki bütün şartları tamamlasan bile bu listedeki yönetmeliği bilmeyen müdürler bile vardır.Bence açık öğretimin avantajı çok fazla,tek dezavantajı şu,sınavlara kendi imkanların ile hazırlanacaksın...
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

ilhandemir
Acemi

Mesaj gönderen ilhandemir » 18 Nis 2015, 00:16

Gittim ve konuştum: sorun yok!(:

ilhandemir
Acemi

Mesaj gönderen ilhandemir » 19 Nis 2015, 19:19

Kullanıcı avatarı
jass
Doktor

Mesaj gönderen jass » 20 Nis 2015, 00:57

ben olsam açıktan devam ederim gerek yok dershaneye gidiyorsan yeter aslında lys ygs hazırlanırsın sağlam çalışırsan zaten istediğin bölüme oturursun. :tipik:

ilhandemir
Acemi

Mesaj gönderen ilhandemir » 20 Nis 2015, 02:39

jass yazdı:ben olsam açıktan devam ederim gerek yok dershaneye gidiyorsan yeter aslında lys ygs hazırlanırsın sağlam çalışırsan zaten istediğin bölüme oturursun. :tipik:
Ben çok gencim. Aksi olsa kafa patlatılacak iş değil zaten.

Bu yıl üniversiteye giriş sınavı olan Ö.S.Y.S.'de sistem değişikliğine gidilecek. Uygulanması konuşulan bu sistem örgün eğitim öğrencilerinde avantaj, biz Açık Öğretim Lisesi öğrencilerininde de dezavantaj yaratacağını düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 20 Nis 2015, 10:47

ilhandemir yazdı:
jass yazdı:ben olsam açıktan devam ederim gerek yok dershaneye gidiyorsan yeter aslında lys ygs hazırlanırsın sağlam çalışırsan zaten istediğin bölüme oturursun. :tipik:
Ben çok gencim. Aksi olsa kafa patlatılacak iş değil zaten.

Bu yıl üniversiteye giriş sınavı olan Ö.S.Y.S.'de sistem değişikliğine gidilecek. Uygulanması konuşulan bu sistem örgün eğitim öğrencilerinde avantaj, biz Açık Öğretim Lisesi öğrencilerininde de dezavantaj yaratacağını düşünüyorum.
Daha yeni YGS sisteminin nasıl olacağı konusunda bir açıklama veya bilgilendirme yapılmadı. Örgüne avantaj AÖLye dezavantaj gibi ayırım yapmazlar. Eğer sen AÖLden örgüne bunun için geçeceksen hayırlı olsun derim ama örgünün YGSye faydası olacağını sanmıyorum hatta bazı arkadaşlar YGSye çalışmak için AÖLye bile geçiyorlar ki dershaneye de gidebilirsin tabi ama şöyle bişey var örgünde sınavmış dersmiş pek YGSye çalışmaya vaktin olmayabilir. AÖLde sınava 4-5 hafta kala çalışsan yeterli, evde oturup internetten ders videoları izleyerek sayısal derslei bile yapabilirsin, buda AÖLnin avantajları... :gozkırkma:

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön