Herhangi bir ortak dersten kalırsam üniversite HAYAL Mİ?

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
xxmanyak00

Herhangi bir ortak dersten kalırsam üniversite HAYAL Mİ?

Mesaj gönderen xxmanyak00 » 29 May 2015, 21:07

:23: Değerli arkadaşlar Lise 4 öğrencisiyim 2.dönem açık liseye geçtim ygs ye 1 ay kala ders notlarım çok iyiydi okulumda hiç bir dersten düşük almadım hep takdirname ile bitirdim dönemleri KREDİM DE : 242 Ygs de de ilk 20 bine girdim ama gel gör ki yarın Açık Lise sınavı var ve ORTAK yani sanırım ''ZORUNLU'' olduğum 5 dersten sınava gireceğim.BUNLAR :

TOPLAM KREDİM : 242
Türk Edebiyatı 8
Din Kültürü 8
Trafik 2
İngilizce 8
Dil Anlatım 8

ARKADAŞLAR SORUM ŞU BEN Dil anlatım dışında herhangi bir dersten kalırsam diploma alamayacak mıyım diploma alamazsam üniversteye kayıt yaptıramayacak mıyım yarınki sınava hiç çalışmadım ve korkumdan öleceğim LÜTFEN BİRİSİ BİLGİLENDİRSİN.

SAYISALCI BİRİ OLARAK EDEBİYATIN E SİNİ HATIRLAMIYORUM EDEBİYATTAN KALMAM DURUMUNDA DİPLOMA VERİLMEZ Mİ ACİLEN YARDIMINIZI BEKLİYORUM HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

ilhandemir
Acemi

Re: Herhangi bir ortak dersten kalırsam üniversite HAYAL Mİ?

Mesaj gönderen ilhandemir » 29 May 2015, 21:53

xxmanyak00 yazdı: :23: Değerli arkadaşlar Lise 4 öğrencisiyim 2.dönem açık liseye geçtim ygs ye 1 ay kala ders notlarım çok iyiydi okulumda hiç bir dersten düşük almadım hep takdirname ile bitirdim dönemleri KREDİM DE : 242 Ygs de de ilk 20 bine girdim ama gel gör ki yarın Açık Lise sınavı var ve ORTAK yani sanırım ''ZORUNLU'' olduğum 5 dersten sınava gireceğim.BUNLAR :

TOPLAM KREDİM : 242
Türk Edebiyatı 8
Din Kültürü 8
Trafik 2
İngilizce 8
Dil Anlatım 8

ARKADAŞLAR SORUM ŞU BEN Dil anlatım dışında herhangi bir dersten kalırsam diploma alamayacak mıyım diploma alamazsam üniversteye kayıt yaptıramayacak mıyım yarınki sınava hiç çalışmadım ve korkumdan öleceğim LÜTFEN BİRİSİ BİLGİLENDİRSİN.

SAYISALCI BİRİ OLARAK EDEBİYATIN E SİNİ HATIRLAMIYORUM EDEBİYATTAN KALMAM DURUMUNDA DİPLOMA VERİLMEZ Mİ ACİLEN YARDIMINIZI BEKLİYORUM HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
3. dönem sınavı olan Ağustos sınavından haberdar değil misin?

xxmanyak00

Mesaj gönderen xxmanyak00 » 29 May 2015, 21:56

Üniversite Kayıtları 3 Ağustos , 3.Dönem sınavları 7 Ağustos ?

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 30 May 2015, 00:16

3. dönem sınavlarına kalırsın, Üniversite kayıtları erkene alındı ama sorun çıkacağını sanmıyorum... Sen yinede yarınki sınavda elinden geleni yap, sakin ol, heyecan yapma... bu dönem olmadı bir dahaki döneme çalışıp verirsin... Diplomanıda alırsın :gozkırkma:

ilhandemir
Acemi

Mesaj gönderen ilhandemir » 30 May 2015, 00:21

Köylü Kızı yazdı:3. dönem sınavlarına kalırsın, Üniversite kayıtları erkene alındı ama sorun çıkacağını sanmıyorum... Sen yinede yarınki sınavda elinden geleni yap, sakin ol, heyecan yapma... bu dönem olmadı bir dahaki döneme çalışıp verirsin... Diplomanıda alırsın :gozkırkma:
Şimdi sıra sevinç göz yaşlarında!

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 02 Haz 2015, 20:26

Dil ve anlatım hariç diğer derslerden kalırsan hiç bir problem olmaz muaf olursun ve diplomanı alırsın.Çıkma belgesi ile üniversiteye kayıt yaptırırsın.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön