Açık lisede Lys sıralama ve ek puan nasıl olacak

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
keanelover

Açık lisede Lys sıralama ve ek puan nasıl olacak

Mesaj gönderen keanelover » 15 Haz 2015, 00:01

Arkadaşlar , bu sene lys ygs ye girdim mezuniyet konusunda da sorunum yok.Aklımı kurcalayan şu: Açık lise sınavları lys den sonra açıklanacak , durum böyle iken sıralamam nasıl belirlenecek? Tercih Dönemi sorun çıkar mı , puanım nasıl hesaplanacak? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum ...

Kullanıcı avatarı
yeşil gözlü
Uzman

Re: Açık lisede Lys sıralama ve ek puan nasıl olacak

Mesaj gönderen yeşil gözlü » 15 Haz 2015, 01:24

2.Donem sinavindan sonra hesaplaniyor lys aciklandiginda ek puanin verilmis olacak hic bir sknti cikmiyor :-)
Kişinin geleceğe dönük umutları şimdiki gücünün kaynağıdır.
Maxwel

Rinrum

Mesaj gönderen Rinrum » 15 Haz 2015, 03:04

Arkadaşlar birisi bana yardımcı olursa sevinirim geçen sene Üniversiteye yerleştim ama mezun olamadığım için kayıt olamadım bugün öğrendim ki puanı düşmüyormuş belgelediği takdirde bu hala geçerli mi göndersem belgeleri ÖSYM'ye kabul olur mu cevap vermediler hala bana (Hala öğrenciyim)

mustafadokk
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen mustafadokk » 15 Haz 2015, 18:28

tabi puan kırılır. ister git üniversiteye ister gitme sonuçta yerleşmşişin,puan kırılması okulun verdiği puanın yarısı kırılır mesela okul sana 30 puan verecekse puanın kırılacagı için bu sene 15 puan verecek

keanelover

Mesaj gönderen keanelover » 15 Haz 2015, 22:25

yeşil gözlü yazdı:2.Donem sinavindan sonra hesaplaniyor lys aciklandiginda ek puanin verilmis olacak hic bir sknti cikmiyor :-)
Peki sıralama nasıl oluyor? Açık lise dört temmuzda açıklanacak ; lys ise haziranın sonunda , tam olarak nasıl yapılıyor anlayamadım o yüzden .Şimdi bu lys sonuçları açıklanınca anladığım kadariyla sadece ham puanım olacak , dört temmuzdan sonra da okuldan gelen puan eklenecek ve sıralama da ondan sonra yapılacak doğru mu anladım? :-) Bir de benim açık lise bürosuna gidip sınava girdiğimi belirtmem lazım mı yoksa onlar direk sistemden benim Diploma notumu bildirecekler mi? Kusura bakma uzun oldu...

Kullanıcı avatarı
yeşil gözlü
Uzman

Mesaj gönderen yeşil gözlü » 16 Haz 2015, 00:09

keanelover yazdı:
yeşil gözlü yazdı:2.Donem sinavindan sonra hesaplaniyor lys aciklandiginda ek puanin verilmis olacak hic bir sknti cikmiyor :-)
Peki sıralama nasıl oluyor? Açık lise dört temmuzda açıklanacak ; lys ise haziranın sonunda , tam olarak nasıl yapılıyor anlayamadım o yüzden .Şimdi bu lys sonuçları açıklanınca anladığım kadariyla sadece ham puanım olacak , dört temmuzdan sonra da okuldan gelen puan eklenecek ve sıralama da ondan sonra yapılacak doğru mu anladım? :-) Bir de benim açık lise bürosuna gidip sınava girdiğimi belirtmem lazım mı yoksa onlar direk sistemden benim Diploma notumu bildirecekler mi? Kusura bakma uzun oldu...
sıralaama hakkında bilgim yok ama dediğim gibi 2.dönmeden sonraki notlarınıız size puan getirisi olmayacak o yüzden lys açıklandığında sizi mezun olarak ele alıp bilgilerinizi giriyorlar :) aöl bürosuna gitmenize ve bildirmenize gerek yok ösym sizn diploma notunuzu falan hep giriyor siz sadce mezun olun yeter bunun için kafanızı takmayın çünkü hiçbir sıkıntı sorun çıkmıyor :) :) ek sınvla bile mezun olanlar üniversiteye kayıt oluyorlar((( bunlardan biride benim :-) )))) puanlar falanda normal şekilde hesaplanıyor
Maxwel

keanelover

Mesaj gönderen keanelover » 16 Haz 2015, 10:26

sıralaama hakkında bilgim yok ama dediğim gibi 2.dönmeden sonraki notlarınıız size puan getirisi olmayacak o yüzden lys açıklandığında sizi mezun olarak ele alıp bilgilerinizi giriyorlar :) aöl bürosuna gitmenize ve bildirmenize gerek yok ösym sizn diploma notunuzu falan hep giriyor siz sadce mezun olun yeter bunun için kafanızı takmayın çünkü hiçbir sıkıntı sorun çıkmıyor :) :) ek sınvla bile mezun olanlar üniversiteye kayıt oluyorlar((( bunlardan biride benim :-) )))) puanlar falanda normal şekilde hesaplanıyor[/quote]

Çok teşekkür ederim içime su serptin , cok sagol:-) Sana da üniversitede başarılar dilerim

Kullanıcı avatarı
yeşil gözlü
Uzman

Mesaj gönderen yeşil gözlü » 16 Haz 2015, 13:04

rica ederim teşekkür ederim size de başarılar dilerim :-)
Maxwel

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön