Üniversite Kayıt Yaptıracaklar

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
power6
Uzman
İletişim:

Üniversite Kayıt Yaptıracaklar

Mesaj gönderen power6 » 01 Ağu 2015, 19:19

Değerli mezun öğrencilerimiz ÇIKMA BELGESI Diploma yerine geçen bir belge olup,geçerlilik süresi altı aydır.Çıkma veya diploma için harç bedeli alınmamaktadır..Yüksek öğrenimini yurt dışında yapacak öğrencilerimizinÇıkma Belgelerini AÖL Müdürlüğü'nden ( Ankara ) almaları yararlarına olur.Üniversiteye yerleşen öğrencilerimiz Çıkma Belgesi'yle kayıt yaptırabilir..Üçüncü veya ( yapılması muhtemel) ek sınav sonucunda mezun olacak öğrencilerimiz 6 Ekim tarihine kadar yerleştikleri alan veya bölümlere kayıtlarını yaptırabilirler..Henüz mezun olmamış öğrencilerimizin üniversite kayıtları için 3-7 Ağustos tarihlerinde üniversite kayıt bürolarına gitmelerine gerek yoktur..
Isterlerse Üniversite'lerin ilgili birimlerini arayabilirler..

yani;
2. dönem sonunda mezun olup diplomanız ulaşmamış ise 3-7 ağustos arası üniversitenize gidip çıkma belgenizle kayıt olabilirsiniz.
3. dönem ve olası ek sınav sonunda mezun olacaklar 3-7 ağustos arası bir şey yapmalarına gerek yok, mezun duruma geldiğiniz zaman çıkma belgesi ile gidip kayıt yaptırabilirsiniz.
ayrıca sınav sonuçları açıklandığında mezuniyet incelemesinde yer alıyorsanız 147yi arayarak mezun konuma yükselmeniz için hızlandırma isteğinde bulunun.

Mezun

cemre2013
Doktor

Re: Üniversite Kayıt Yaptıracaklar

Mesaj gönderen cemre2013 » 01 Ağu 2015, 21:29

Bilgi verdiğin için tesekkur ederim
Geminin tek kaptanı olur , gerisi mürettebattır. Kalbin de tek sahibi olur , gerisi teferruattır...

Kullanıcı avatarı
power6
Uzman
İletişim:

Mesaj gönderen power6 » 02 Ağu 2015, 03:06

kayıt olduktan sonra bırakma forumu ama :)
Mezun

cemre2013
Doktor

Mesaj gönderen cemre2013 » 02 Ağu 2015, 09:01

Asla yapmam asla birakmam :26:
Geminin tek kaptanı olur , gerisi mürettebattır. Kalbin de tek sahibi olur , gerisi teferruattır...

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 02 Ağu 2015, 12:44

cemre2013 yazdı:Asla yapmam asla birakmam :26:
:29: Bende bırakmamki... :40:

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 02 Ağu 2015, 17:58

aöl kayıtları nasıl olur acaba yerleştim ama mezun değilim henüz ve bu ingilizce belası yüzünden de bu sene mezun olacağım mechul... 8 kadar hepsini öyle veya böyle geçtim ama bu 8 beynimi o kadar zorluyor ki cx olmuyo ne yaptıysam resmen bunalıma girdim :isyan:

şu muhtemel ek sınava bütün ümidim muaf olur ve mezun olurum diye sanıyorum sizce olması muhtemel ek sınavın tarihi ne olur :mavigul:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 03 Ağu 2015, 14:58

rüfeyde yazdı:aöl kayıtları nasıl olur acaba yerleştim ama mezun değilim henüz ve bu ingilizce belası yüzünden de bu sene mezun olacağım mechul... 8 kadar hepsini öyle veya böyle geçtim ama bu 8 beynimi o kadar zorluyor ki cx olmuyo ne yaptıysam resmen bunalıma girdim :isyan:

şu muhtemel ek sınava bütün ümidim muaf olur ve mezun olurum diye sanıyorum sizce olması muhtemel ek sınavın tarihi ne olur :mavigul:
Abla 3.dönem sınavları açıklandıktan sonra ek sınav belli olur.
Ek sınava belirli bir dönem ve kredinin üzerindekiler gireceği için 1 hafta içinde kayıt yenileme-ders seçimi yapılıp ek sınav yaparlar.Ek sınavın kayıt yenileme ile sınav tarihleri birbirine yakın.
6 Ekim belgesinde ek sınav olacağı yazıyor.Mesele şu ki mezun olduktan sonra 6 Ekim e kadar diplomalar elimize ulaşır mı?
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 03 Ağu 2015, 18:30

Sağol ablacım araştırma fırsatım yok aölü arıyorum ulaşamıyorum nete giricede ancak buraya bakabiliyorum zaman kısıtlı olunca..
Nasip artık ne diyelim emindim bu sene biteceginden ama olmuyorsa olmuyor yapacak birşey yok seneye yine ygs ye calısırız :22:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön