Neden Mezuniyet incelemesindeyim?

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
kvncplt
Yardımcı Asistan

Re: Neden Mezuniyet incelemesindeyim?

Mesaj gönderen kvncplt » 21 Eyl 2015, 21:43

landonxxx yazdı:İncelemeyi yapanlar halk eğitim görevlileri.Ben yarın öğlene kadar bekler giderim.Hatta orada hallederlerse çıkma belgesi falan bile alabilirim yanı:)
Hayır Halk eğitim görevlileri sadece dosyaları tarayıp sisteme giriyolar bu 1 gün sürüyo uzun süren yer aölün kontrol edip onaylaması yarın öğlene yatışmez eğer mezun konumuna geçmediysen

landonxxx
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen landonxxx » 21 Eyl 2015, 22:36

Mezun konumuna gecseydim zaten bi sorun kalmazdı diye dusunuyorum dostum.Ama bir yerde hata yaptık gidip hem e sitede yazdığı gibi kazandığım univi ve öğrenci numarami vermem lazimdi.Üniversite kazananlara öncelik taniyolarmis.Geç kaldık büyük ihtimal toplamışlardır dosyaları.AOL de salliyodur bizi.

kvncplt
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen kvncplt » 21 Eyl 2015, 22:44

landonxxx yazdı:Mezun konumuna gecseydim zaten bi sorun kalmazdı diye dusunuyorum dostum.Ama bir yerde hata yaptık gidip hem e sitede yazdığı gibi kazandığım univi ve öğrenci numarami vermem lazimdi.Üniversite kazananlara öncelik taniyolarmis.Geç kaldık büyük ihtimal toplamışlardır dosyaları.AOL de salliyodur bizi.
Halk eğitimler bence çoktan sisteme girmiştir yarın mezun konumuna gelirsin yetişirse akşama doğru yetişmezse çarşamba sabahı mezun belgeni alırsın 2 günde incelemerin bitmesi planlanıyo üniversite kazananlar için ama Aöl bayramda çalışcakmış eğer yetişmezse incelemeler yani 28 eylülde de gidip alabilirsin mezun yazını

landonxxx
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen landonxxx » 21 Eyl 2015, 22:59

Sağol dostum:).

landonxxx
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen landonxxx » 22 Eyl 2015, 00:28

Birde yazacam yazacam unutuyorum.Şimdi mezuniyet için evraklarda hata yada eksiklik var diyelim.Bu kisininmi,kurumunmu sorunudur.Sonuçta sen o evrakları kabul edip bu şahsın senin bunyende eğitim gormesine müsaade ettin.Şimdide inceleme diyosun.E bir problem çıksa bunu kim üstlenecek?Herşeyden habersiz halk eğitim ne dediyse onu yapan kisimi,yoksa o eksik,hatalı belge ile senin kaydını yapan kurummu.?

kvncplt
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen kvncplt » 22 Eyl 2015, 01:07

landonxxx yazdı:Birde yazacam yazacam unutuyorum.Şimdi mezuniyet için evraklarda hata yada eksiklik var diyelim.Bu kisininmi,kurumunmu sorunudur.Sonuçta sen o evrakları kabul edip bu şahsın senin bunyende eğitim gormesine müsaade ettin.Şimdide inceleme diyosun.E bir problem çıksa bunu kim üstlenecek?Herşeyden habersiz halk eğitim ne dediyse onu yapan kisimi,yoksa o eksik,hatalı belge ile senin kaydını yapan kurummu.?
Sorumlu halk eğitimde kaydını yapan kişi olur çok nadirende olsa belgelerde eksiklik olabiliyor zaten 2 tane belge önemli 1-Transkript 2-Tasdikname bunlarda eksik yoksa sıkıntı yok eksik varsa eski okulundan onu alıyolar gene senlik bişi olmuyo inceleme şu yüzden yapılıyo şimdi diyelim senin halk eğitimde tanıdığın var senin not bilgilerini girerken fazla girdi bu sayede daha erken mezun oldun bu tür durumları engellemek için

landonxxx
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen landonxxx » 22 Eyl 2015, 12:14

Eyvallah dostum.Bu arada hala inceleme deyim.Birazdan giderim hem E.

kvncplt
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen kvncplt » 22 Eyl 2015, 12:45

landonxxx yazdı:Eyvallah dostum.Bu arada hala inceleme deyim.Birazdan giderim hem E.
Aynen bende halen incelemedeyim bende gidicem aöl müdürlüğüne

landonxxx
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen landonxxx » 22 Eyl 2015, 16:19

Hem E gittim.Ankarayu aradılar.2009-2010 notlarimin olmadığını söylediler.Not tablosu istiyorlar.Sıkıntı çıkacağını biliyorum zaten.Şimdi arada bulasin.Bide benim zaten durumlar değişikti biraz.Ama herşey MEB,AOL,hem onayından yürüdü.Sıkıntı nerede anlamadım.

kvncplt
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen kvncplt » 22 Eyl 2015, 16:58

landonxxx yazdı:Hem E gittim.Ankarayu aradılar.2009-2010 notlarimin olmadığını söylediler.Not tablosu istiyorlar.Sıkıntı çıkacağını biliyorum zaten.Şimdi arada bulasin.Bide benim zaten durumlar değişikti biraz.Ama herşey MEB,AOL,hem onayından yürüdü.Sıkıntı nerede anlamadım.
Nasıl olmaz ya senin onlara verdiğin belge de lisede okuduğun bütün yılların bütün notları oluyo her yıl için ayrı ayrı belge vermiyosun ki umarım halledersin

landonxxx
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen landonxxx » 22 Eyl 2015, 17:22

AOL müdürlüğü aradım dostum.Hem de benimle ilgilenen memurun aradığı da oymuş.İzah ettim durumu.Ben 2 farklı liseye gittim dedim.İlk gittiğim lisede kaldıktan sonra başka bit liseye geçtim.İlk gittiğim lise kadıköy ticaret meslek di.Oradan kadıköy mehmet beyazıt diye bir liseye geçtim.Ben kalıp 2. Liseye geçtiğinde bu lisenin müdürü bana 0 dan sayfa açmış.Yanı sanki liseye yeni başlıyorum gibi.Benim ilk gittiğim lisede baya geçtiğim ders vardı hemen hemen 24-25 kredilik.Tastiknamedeki hiçbirşeyi eklenmemiş kadin.Ben aciklisede kredi beklerken kredi falan gelmedi.2 ay bu mrvzuyu kovaladım.Okullara gittim heme gittim.Bu arada hem tuzlada okullar kadıköy de .Taşındığı mızdan dolayı aynı gün içinde 3 sefer yaptığımı bilirim otobüsle.Neyse nihayetinde MEB ve AOL ve hemin ortak kararı ve benim uzun uğraşlar sonucu ilk lisenin not dökümünü bulmak ile bir dilekçe yazıp not dökümünü yollamami istediler.2 ay sonra krediler eklendi.Şimdide adam doğru evrak girilmiş ama evrakı göremiyorum.Senin evrakı giren şahıs su sen onu ara diyerek numara verdi.Yanı pazartesiye kaldı mevzu.Bu arada telden yazıyorum sıkıntı oluyor kusuruma bakmayın.

kvncplt
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen kvncplt » 22 Eyl 2015, 17:25

landonxxx yazdı:AOL müdürlüğü aradım dostum.Hem de benimle ilgilenen memurun aradığı da oymuş.İzah ettim durumu.Ben 2 farklı liseye gittim dedim.İlk gittiğim lisede kaldıktan sonra başka bit liseye geçtim.İlk gittiğim lise kadıköy ticaret meslek di.Oradan kadıköy mehmet beyazıt diye bir liseye geçtim.Ben kalıp 2. Liseye geçtiğinde bu lisenin müdürü bana 0 dan sayfa açmış.Yanı sanki liseye yeni başlıyorum gibi.Benim ilk gittiğim lisede baya geçtiğim ders vardı hemen hemen 24-25 kredilik.Tastiknamedeki hiçbirşeyi eklenmemiş kadin.Ben aciklisede kredi beklerken kredi falan gelmedi.2 ay bu mrvzuyu kovaladım.Okullara gittim heme gittim.Bu arada hem tuzlada okullar kadıköy de .Taşındığı mızdan dolayı aynı gün içinde 3 sefer yaptığımı bilirim otobüsle.Neyse nihayetinde MEB ve AOL ve hemin ortak kararı ve benim uzun uğraşlar sonucu ilk lisenin not dökümünü bulmak ile bir dilekçe yazıp not dökümünü yollamami istediler.2 ay sonra krediler eklendi.Şimdide adam doğru evrak girilmiş ama evrakı göremiyorum.Senin evrakı giren şahıs su sen onu ara diyerek numara verdi.Yanı pazartesiye kaldı mevzu.Bu arada telden yazıyorum sıkıntı oluyor kusuruma bakmayın.
Seninki harbi karmaşıkmış umarım hallolur bende sonunda AÖl den birine ulaştım direk Mezun konumuna getirdi

landonxxx
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen landonxxx » 22 Eyl 2015, 17:37

Ya çok şükür hallolmayacak bişey degil ama zahmetli işler.Pazartesi o belgeleri bulamazlarsa şimdi biton uğraşacam yine.Hemde zamman kaybetmiş olacam.

btlbtl
Asistan

Mesaj gönderen btlbtl » 22 Eyl 2015, 18:45

147 yi aradım onlarda düzgün bişey söylemiyo eğer bizim 1.ek sınavda mezun olanlar 22 ekime kadar kayıt yaptırabiliyosa telaş yapmycam ama o süre benim içinde geçerli değilse yarın okula gidip dosyamı göndermelerini falan söylycem bu konuda kesin bilgisi olan var mı

landonxxx
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen landonxxx » 22 Eyl 2015, 18:58

Ben arayıp sorduğumda geçerli dediler.Ama sen yinede peşini bırakma.Demekki incelemeyi beklesek adamlar sallayacakta sallayacak hatta hiç mezun olamayacam.Bence yarın bi git.Senin yanında arayıp bildiriyorlar.En azından neyin var neyin yok o an öğrenmiş olursun.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön