Ygs hakkında...

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Realsteel
Acemi

Ygs hakkında...

Mesaj gönderen Realsteel » 07 Eki 2015, 21:58

Merhaba,bugün türkçe,coğrafya tarih ve felsefeyi fem yayınlarından aldım.Matematik ise çok pahalı diyerek uğur yayınlarından aldım.Toplam 5 ders aldım.Sözel öğrenciyim.5 ay gibi bir süre var.2-3 haftada bir kitabı bitirsem,kalan 1 ay da tekrar etsem işlediklerimi güzel bir puan alacaklarımı söylüyorlar.Birisini bitirip diğerine geçeceğim,günde artık ne ise 2 saatimi vereceğim.Sizce yeterli bir çalışma yöntemi mi.Soru bankası alacak paramda yoktu açıkcası pahalıya geldi diyebilirim.Sıfırdan başlıyorum hepsi konu anlatım.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim,herkese başarılar. :)

Toplam Kredi : 200
Zorunlu Ders : 0

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: Ygs hakkında...

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 07 Eki 2015, 22:31

Realsteel yazdı:Merhaba,bugün türkçe,coğrafya tarih ve felsefeyi fem yayınlarından aldım.Matematik ise çok pahalı diyerek uğur yayınlarından aldım.Toplam 5 ders aldım.Sözel öğrenciyim.5 ay gibi bir süre var.2-3 haftada bir kitabı bitirsem,kalan 1 ay da tekrar etsem işlediklerimi güzel bir puan alacaklarımı söylüyorlar.Birisini bitirip diğerine geçeceğim,günde artık ne ise 2 saatimi vereceğim.Sizce yeterli bir çalışma yöntemi mi.Soru bankası alacak paramda yoktu açıkcası pahalıya geldi diyebilirim.Sıfırdan başlıyorum hepsi konu anlatım.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim,herkese başarılar. :)
Merhaba, Günde 2 saat çok yetersiz, en az 5 saat çalışmanızı tavsiye ederim, konu anlatımı olarak tek yayın yeterli ama soru bankası olarak farklı farklı yayınları almanızı tavsiye ederim, fasikül şeklinde çok daha ucuza kırtasiyelerde satılıyor. Bide deneme alıp her gün bir tane çözmeniz size hız, zamanı iyi değerlendirme, soruları iyi kavrama becerinizi geliştirir....
Matematik aslında pahalı değil FEM de pahalı, Körfez, Karekök, Kavram, Eksen veya Extrem alın matematik için...
Bide bol bol paragraf çözün, günde 30-40 paragraf çözseniz yeterli gibi, başlangıç olarak az çözün ama sonra yükseltin, hedefinize iyice odaklanın, kesinlikle yılmayın, Allah zihin açıklığı versin İnşallah, Başarılar diliyorum...

Realsteel
Acemi

Re: Ygs hakkında...

Mesaj gönderen Realsteel » 08 Eki 2015, 12:15

Açıkçası yoğun olacağım için pek zamanımın yeteceğini sanmıyorum ama zamanımı elimden geldiğince güzel bir şekilde kullanmaya çalışacağım,onu Uğur yayını olarak aldım.Birde benim kitaplar soru bankalı diye biliyorum birde konu anlatımı var.Kitaplar bitince dediğiniz gibi denemelere ve soru bankalarına yönebilirim.5 Saat çalışmak sıkar sanırım ve dikkatimin dağılmasına sebep olabilir.Fakat elimden geldiğince çok çaba vereceğim.Değerli yorumunuz için çok teşekkürler :) .
Toplam Kredi : 200
Zorunlu Ders : 0

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön