kafam çok karışık

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
tebessümm
Doçent

kafam çok karışık

Mesaj gönderen tebessümm » 04 Oca 2016, 14:57

arkadaşlar,
benim dönemim altı oldu, bu sınavdan 23 kredi bekliyorum toplamda 136 kredim olacak
zorunlu dersim 14 tane kaldı.bu sene ygs ye girmeyi düşünüyordum :26: ama planladığım gibi olmadı :23:
bu sınavım çok kötü geçti mat 3 ve 4 ten kaldım :23: :23: şimdi benim aklım çok karıştı ygs mi yoksa aöl sınavına mı çalışmalıyım? :shock:
bana karar vermemde yardım eder misiniz?okumak istediğim bölüme karar veremedim :26: doktorluk, optisyenlik ve odyometri arasında kaldım ama sayısalım iyi olmadığı için pek umudıum yok :26: bu bölümler için ygs kaçtan ve hangi derslere çalışmalıyım bana önereceğiniz bir şey var mı? :26: :26:

Kredi:193
Dönem:8
<3mezun<3 :tipik:

bakansiz
Doktor

Re: kafam çok karışık

Mesaj gönderen bakansiz » 04 Oca 2016, 16:09

Senin lys işi seneye kaldı bence.
2 sınavdan full çekmen lazım en az mezuniyet için.

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Mesaj gönderen missguard » 04 Oca 2016, 16:44

Kaç kredin varken yas ye girebiliyorsun bunu tam bilmiyorum ama sen sıkı çalışırsan bu sene bitirirsin. Kredin ve dönemin yeterli bence yapabilirsn. Yas çalışırken aol dersleri vermek baya zor olur senin için. Yani ikisinin de sınavı Mart'ta. Şöyle ki sanırım sadece YGS ile girilecek baraj aşıp girilecek bölümler değil de LYS ile 4 yıllık yüksek bölümler istiyorsun. Bunun için sana tavsiyem bu sene YGS düşünmeyin Aol sınavlarına asılman 3. Dönemde çok rahat mezun olursun hem 8 dönem de tamamlıyorsun. Ek sınava bile ihtiyacın yok.

3. Dönem aol sınavından sonra YGS ye çalışmanızı tavsiye ediyorum. YGS baraj sınavı 9. Ve 10. Sınıftan çıkıyor sorular. Eylül'e kadar YGS çalışıp Eylül'den sonra da Hem YGS hem LYS yi birlikte çalışınız. LYS den de istediğiniz bölüme göre gireceğiniz sınavı belirleyip çalışacağınız dersleri ayarlamalısınız. İstediğiniz bölüme hangi alandan giriliyor vs..

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 04 Oca 2016, 18:40

bakansiz yazdı:Senin lys işi seneye kaldı bence.
2 sınavdan full çekmen lazım en az mezuniyet için.
ben bu sene aölü bitiririm :26: :26: 35 kredi almak zor değil :26: sadece nasıl nerden başlayacağmı bilmiyorum
:26:

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 04 Oca 2016, 18:49

missguard yazdı:Kaç kredin varken yas ye girebiliyorsun bunu tam bilmiyorum ama sen sıkı çalışırsan bu sene bitirirsin. Kredin ve dönemin yeterli bence yapabilirsn. Yas çalışırken aol dersleri vermek baya zor olur senin için. Yani ikisinin de sınavı Mart'ta. Şöyle ki sanırım sadece YGS ile girilecek baraj aşıp girilecek bölümler değil de LYS ile 4 yıllık yüksek bölümler istiyorsun. Bunun için sana tavsiyem bu sene YGS düşünmeyin Aol sınavlarına asılman 3. Dönemde çok rahat mezun olursun hem 8 dönem de tamamlıyorsun. Ek sınava bile ihtiyacın yok.

3. Dönem aol sınavından sonra YGS ye çalışmanızı tavsiye ediyorum. YGS baraj sınavı 9. Ve 10. Sınıftan çıkıyor sorular. Eylül'e kadar YGS çalışıp Eylül'den sonra da Hem YGS hem LYS yi birlikte çalışınız. LYS den de istediğiniz bölüme göre gireceğiniz sınavı belirleyip çalışacağınız dersleri ayarlamalısınız. İstediğiniz bölüme hangi alandan giriliyor vs..
çok teşekkür ederim aslında bende 1 yıl ara vermek istiyorum ama eşim en azından şansını dene diyor :26: iki sınav aynı ayda olduğu için beni korkutuyor :22: :22: :22: optisyenlik ve odyometri 2 yıllık olduğu için bu bölümler bana uygun çocukla okumak çok zor :26:

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Mesaj gönderen missguard » 06 Oca 2016, 00:57

Ben bu sene giremiyorum sanırım.
Aol ü bırakıp YGS ye çalışmayın söa siz yine de sınava girim. Ortamımı süresini bir tadmış olursunuz. :)

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 06 Oca 2016, 02:14

tebessümm yazdı:arkadaşlar,
benim dönemim altı oldu, bu sınavdan 23 kredi bekliyorum toplamda 136 kredim olacak
zorunlu dersim 14 tane kaldı.bu sene ygs ye girmeyi düşünüyordum :26: ama planladığım gibi olmadı :23:
bu sınavım çok kötü geçti mat 3 ve 4 ten kaldım :23: :23: şimdi benim aklım çok karıştı ygs mi yoksa aöl sınavına mı çalışmalıyım? :shock:
bana karar vermemde yardım eder misiniz?okumak istediğim bölüme karar veremedim :26: doktorluk, optisyenlik ve odyometri arasında kaldım ama sayısalım iyi olmadığı için pek umudıum yok :26: bu bölümler için ygs kaçtan ve hangi derslere çalışmalıyım bana önereceğiniz bir şey var mı? :26: :26:

Neden Matematik 3 , 4 seçtiğinizi anlamadım , AÖL okuyorsanız sözel derslere ağırlık gösterip bitirebilirsiniz matematik dersleri anlatım yapılmadan öğrenilecek dersler değildir . Size tavsiyem sözel dersler alıp ezberleyip test çözüp girin hem yüksek notlar alırsınız hemde kredinizi tam alırsınız .

Optisyenlik , Odyometri , Doktorluk YGS den almıyor LYS den alıyor kaç kaç olduğunu bilmiyorum sanırım 4 , 5 falandı. Öncelikle YGS ye girip barajı geçip LYS gireceksiniz matematik ağırlıklı olması gerekiyor derslerin ... Ona LYS kaç kaçtan girecekseniz ona göre LYS girerken belirtin .

YGS ve LYS ye her halükarda girin derim , AÖLede sözel destekli çalışın ... Örnek verirsem Felsefe , Seçmeli Coğrafya , H.z. Muhammedin Hayatı , Seçmeli Felsefe , Seçmeli Dil Ve Anlatım ... diye devam eder bu .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 06 Oca 2016, 14:40

Dersatatürk yazdı:
tebessümm yazdı:arkadaşlar,

Neden Matematik 3 , 4 seçtiğinizi anlamadım , AÖL okuyorsanız sözel derslere ağırlık gösterip bitirebilirsiniz matematik dersleri anlatım yapılmadan öğrenilecek dersler değildir . Size tavsiyem sözel dersler alıp ezberleyip test çözüp girin hem yüksek notlar alırsınız hemde kredinizi tam alırsınız .

Optisyenlik , Odyometri , Doktorluk YGS den almıyor LYS den alıyor kaç kaç olduğunu bilmiyorum sanırım 4 , 5 falandı. Öncelikle YGS ye girip barajı geçip LYS gireceksiniz matematik ağırlıklı olması gerekiyor derslerin ... Ona LYS kaç kaçtan girecekseniz ona göre LYS girerken belirtin .

YGS ve LYS ye her halükarda girin derim , AÖLede sözel destekli çalışın ... Örnek verirsem Felsefe , Seçmeli Coğrafya , H.z. Muhammedin Hayatı , Seçmeli Felsefe , Seçmeli Dil Ve Anlatım ... diye devam eder bu .

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 06 Oca 2016, 15:30

matematik 3 ve 4 zorunlu olduğu için seçtim aslında özel ders alıyordum yüksek puan bekliyordum malesef kötü geçti
zorunlu derslerimi bitirmeye çalışıyorum bu sene kesin mezun olurum diye düşünüyorum :26: :26: inşallah.doktorluk hariç diğer bölümler 2 yıllık ve ygs1 den alınıyor.tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim :40: :40: :40: :40:

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 06 Oca 2016, 16:00

tebessümm yazdı:matematik 3 ve 4 zorunlu olduğu için seçtim aslında özel ders alıyordum yüksek puan bekliyordum malesef kötü geçti
zorunlu derslerimi bitirmeye çalışıyorum bu sene kesin mezun olurum diye düşünüyorum :26: :26: inşallah.doktorluk hariç diğer bölümler 2 yıllık ve ygs1 den alınıyor.tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim :40: :40: :40: :40:
Matematik 3 - 4 zorunlu mu ? AÖL sistemi mi değişti ? Ben mezun olduğum sırada ki bu yakın geçmiş 5 6 ay oluyor sadece 1 2 zorunluydu .

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 06 Oca 2016, 19:19

Dersatatürk yazdı:
tebessümm yazdı:matematik 3 ve 4 zorunlu olduğu için seçtim aslında özel ders alıyordum yüksek puan bekliyordum malesef kötü geçti
Matematik 3 - 4 zorunlu mu ? AÖL sistemi mi değişti ? Ben mezun olduğum sırada ki bu yakın geçmiş 5 6 ay oluyor sadece 1 2 zorunluydu .
evet zorunlu ama yeni öğrenci olanlara zorunlu oldu hatta fizik 3,4 kimya 3,4 byoloji 3,4 gibi :26: :26:

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 06 Oca 2016, 20:16

tebessümm yazdı:
Dersatatürk yazdı:
evet zorunlu ama yeni öğrenci olanlara zorunlu oldu hatta fizik 3,4 kimya 3,4 byoloji 3,4 gibi :26: :26:
O zaman özür dilerim iyi ki o piyango bana vurmadı matematik'den nefret ederim ... :43:

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 06 Oca 2016, 20:37

:39: :39: malesef bende sevmiyorum ama bitek 2 mat kaldı :26:

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön