YGS Başvurusu

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
grhanyldz

YGS Başvurusu

Mesaj gönderen grhanyldz » 05 Oca 2016, 22:49

Arkadaşlar benim toplam dönemim 10 kredim 136
bu yıl ygs başvurabiliiyim?
Nasıl başvurabilirim?
az önce 147'yi aradım tam net bir bilgi alamadım
yardımcı olurmusunuz?

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Re: YGS Başvurusu

Mesaj gönderen Dersatatürk » 05 Oca 2016, 23:54

Halk eğitim merkezine gidiyorsunuz YGS ye başvuracağınızı söylüyorsunuz bir belge verecekler ardından en yakın liseye gidin ve YGS ye başvuru yapacağınızı belirtin bu kadar . 136 Krediniz var girebilirsiniz ama şöyle bir uyarıda bulunayım size 3 . dönem ve ya ek sınavlar ile mezun olamazsanız üniversiteyi kazansanız bile kayıt yaptıramazsınız .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

grhanyldz

Mesaj gönderen grhanyldz » 06 Oca 2016, 00:08

teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Mesaj gönderen missguard » 06 Oca 2016, 01:02

YGS'ye girmek için dönem mi önemli yoksa kredi mi tam olarak nasıl olmalı?

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 06 Oca 2016, 02:08

missguard yazdı:YGS'ye girmek için dönem mi önemli yoksa kredi mi tam olarak nasıl olmalı?

Dönem zorunluluğu yok dönem zorunluluğu sadece mezun olmak içindir . Kredi zorunlu diyorlardı ama şuan onuda kaldırdılar sanırım 105 kredi zorunluluğumu ne vardı .

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Mesaj gönderen missguard » 07 Oca 2016, 03:19

Dersatatürk yazdı:
missguard yazdı:YGS'ye girmek için dönem mi önemli yoksa kredi mi tam olarak nasıl olmalı?

Dönem zorunluluğu yok dönem zorunluluğu sadece mezun olmak içindir . Kredi zorunlu diyorlardı ama şuan onuda kaldırdılar sanırım 105 kredi zorunluluğumu ne vardı .
Hmm ben bunu bir araştırayım. 125 kredim olacak son sınavla inşallah. Çalışığımdna değil ama süreyi prtamı görmek için girmek istiyorum.

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 07 Oca 2016, 03:22

missguard yazdı:
Dersatatürk yazdı:

Hmm ben bunu bir araştırayım. 125 kredim olacak son sınavla inşallah. Çalışığımdna değil ama süreyi prtamı görmek için girmek istiyorum.
Sınava girin o reaksiyonu almak için ama kesinlikle bölüm seçmeyin eğer bölüm seçer ve tutturur gitmezseniz OBP orta öğretim başarı puanınız ikinci yıl tekrar girdiğiniz için yarı yarına düşer ... Söylemedi demeyin ... :)

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Mesaj gönderen missguard » 07 Oca 2016, 03:35

Dersatatürk yazdı: Sınava girin o reaksiyonu almak için ama kesinlikle bölüm seçmeyin eğer bölüm seçer ve tutturur gitmezseniz OBP orta öğretim başarı puanınız ikinci yıl tekrar girdiğiniz için yarı yarına düşer ... Söylemedi demeyin ... :)
Bak bunu bilmiyordum. Teşekkür ederim tavsiyeniz için. :)

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön