TIP MI HUKUK MU (KARARSIZIM)

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
herzaman

TIP MI HUKUK MU (KARARSIZIM)

Mesaj gönderen herzaman » 06 Şub 2016, 16:33

Evet arkadaşlar bu iki bölüm arasında kaldım çok iyi puan alacağım siz ne yapardınız?

cevaplar için teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Re: TIP MI HUKUK MU (KARARSIZIM)

Mesaj gönderen Dersatatürk » 06 Şub 2016, 21:43

herzaman yazdı:Evet arkadaşlar bu iki bölüm arasında kaldım çok iyi puan alacağım siz ne yapardınız?

cevaplar için teşekkürler...

İkisi'de apayrı bölümler yalnız siz bunu kafanıza göre seçemezsiniz ... Seçseniz bile birinden birini yapamazsınız , kadavra görmeye dayanabilecek misiniz ? ve ya durmadan kan görmeye eğer hekim olursanız seçeceğiniz branşa göre işler daha'da karışıyor beyin , bağırsak , genital bölgeler gibi devam eder . He yok ben pratisyen hekim olacağım sağlık ocağında bunları görmem derseniz yanılırsınız aynı şekilde göreceksiniz . ''Tıpta utanma , iğrenme yoktur ama her insan'da mide vardır kimi kaldırır kimi kaldıramaz .'' Ayrıca bu uygulama kısmıydı birde dersleri var anatomi , biyoloji , biyomoleküler , fizyoloji gibi daha nicesi var bu tarz derslere yetiniz varsa bence yazın. Bir arkadaşım şu narkoz verilen bölüm vardı ismini tam hatırlamıyorum sadece kadavra yüzünden bölümü bıraktı dayanamadı. Bu arada bende tıp okuyor sayılırım Laborantlık ve Veteriner sağlık okuyorum açık öğretim fakültesinde .

Hukuk konusunda pek fazla bilgim yok ama dersleri sözel dersler ezberlemeniz gereken koskocamanhukuk kitapları olacak ama hukuk okursanız sizden ricam içlerinde adalet olmayan adalet sarayları ile dolu olan ülkemize biraz'da olsa adalet getirin .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: TIP MI HUKUK MU (KARARSIZIM)

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 07 Şub 2016, 00:20

Tıp sayısaldan alıyor, Hukuk ise Eşit ağırlık...
LYS de hangi alana girecekseniz onu seçeceksiniz puana göre de tabi...
Kararınızı etkilemek istemem ama Tıp daha iyi, Hukuk azıcık üç kağıtçılık ister...

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön