YGS ve mezuniyet.

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
DaliDulu

YGS ve mezuniyet.

Mesaj gönderen DaliDulu » 06 Mar 2016, 18:33

merhaba arkadaşlar bi sorum vardı ama bildiğiniz gibi 1 hafta sonra ygs var 155 kredim var bu sene sonuna kadarki sınavlarla kesin mezun oluyorum son 37 kredi lazım ve derslerim kolay dersler geçebilecegim dersler yani ben şimdi ygsden iyi bi puan yaptım diyelim okuldan mezun olmadan tercih yapabilecekmiyim yoksa puanım yanacakmı bu sene son sınav sonuçları 28 temmuzda acıklanır diyor ozamana ygs tercih süresi bitermi şimdiden cok sagolun

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: YGS ve mezuniyet.

Mesaj gönderen foundreform » 09 Mar 2016, 00:42

DaliDulu yazdı:merhaba arkadaşlar bi sorum vardı ama bildiğiniz gibi 1 hafta sonra ygs var 155 kredim var bu sene sonuna kadarki sınavlarla kesin mezun oluyorum son 37 kredi lazım ve derslerim kolay dersler geçebilecegim dersler yani ben şimdi ygsden iyi bi puan yaptım diyelim okuldan mezun olmadan tercih yapabilecekmiyim yoksa puanım yanacakmı bu sene son sınav sonuçları 28 temmuzda acıklanır diyor ozamana ygs tercih süresi bitermi şimdiden cok sagolun
Mezun olmadan nasıl YGS'ye girebiliyorsanız,tercih de yapabilirsiniz.
Kazandığınız üniversiteye mezun olmadan kayıt yaptıramazsınız.Ama bu durumda Yök ile Aöl'nin anlaşması ile sadece AÖL ve MAÖL öğrencilerine belirli bir tarihe kadar üniversiteye kayıt hakkı veriliyor.
Eğer mezun olamazsanız,kazandığınız bölüme kayıt yaptıramazsınız ve puanınız yanar.Seneye bir daha girmek mecburiyetinde kalırsınız...
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

hulya21

Mesaj gönderen hulya21 » 12 Mar 2016, 12:34

iyi gunler ...gunlerdir cevabini aradigim bi sorum var..aol ogrencisiyim ..102 krediyi gectikten sonra universiteye sinavinna girmeye hak kazaniyor muyum?ve universiteyyi kazandiktan sonra 90 kredim kaldigi halde universiteye gidebiliyor muyum???

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 12 Mar 2016, 13:20

hulya21 yazdı:iyi gunler ...gunlerdir cevabini aradigim bi sorum var..aol ogrencisiyim ..102 krediyi gectikten sonra universiteye sinavinna girmeye hak kazaniyor muyum?ve universiteyyi kazandiktan sonra 90 kredim kaldigi halde universiteye gidebiliyor muyum???
İyi günler.Öğrenciyken Ygs sınavına girebilirsiniz,fakat kazandığınız üniversiteye kayıt yaptırmak için mezun olmanız gerekiyor yoksa kayıt hakkınız yanar.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön