Ygs sınavlarımız nasıldı :)

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
la tahzen
Doktor

Re: Ygs sınavlarımız nasıldı :)

Mesaj gönderen la tahzen » 14 Mar 2016, 23:13

Realsteel yazdı:Benimde kötü geçti diyebilirim,bir kısmını salladım kalanını kendim yaptım.2 senelik özel bir üniversitenin myo'unu istiyorum adalet olabilir.Sonradan 4 yıllığa çıkarabilirim ama sonuç kötü gelirse lys sınavına çalışacağız artık en azından çalıştığının hakkını verebiliyorsun.Bu arada inşallah herkes emeğinin karşılığını alır . :)
Bende özel uni dusunuyorum ama kıbrısta :26:

Üyecik
Çırak

Mesaj gönderen Üyecik » 16 Mar 2016, 22:46

Dersatatürk yazdı:
Üyecik yazdı:
Dersatatürk yazdı:Sınava giren herkese geçmiş olsun , umarım YGS 'de kötü geçenlerin LYS de daha iyi geçer sınavları... Hepinize tekrar tekrar başarılar. :)

Üniversite mezunu bir birey oluyorsun , okuduğun bölüm ile ilgili mesleğin oluyor ve meslek sahibi bir birey olarak kendi ayaklarının üstünde durabiliyorsun. Hepsini geçtim ufkun açılıyor tarihini , sanatını , kültürünü ve hayatın her alanına dahil olmak üzere bir çok bilgi sahibi oluyorsun. Okuman tavsiyesi ile iyi günler.
Üni okumadan da insan ufkunu geliştirebilir ve meslek sahibi olabilir, üzülmeye gerek yok demeye çalışmıştım. Bence üni okumayanların şöyle bir avantajı var. Daha erken iş ve evlilik hayatına giriyorlar. Bu da güzel bir şey tabii. Mesela bir abla var tanıdığım. Üni okudu, kariyer yaptı ama keşke üni okumayıp evlenseydim diyor. Kariyer, unvan insanı mutlu eden şeyler değil.
Günümüz Türkiyesin'de ve dünyasında Üniversite evliliğe engel olan bir şey değil ki , evinde çocuğuna bakan bir kadın bile okul okuyabiliyor. Açık Öğretim Fakülteleri bu olanağı sağlıyor. Okul okumak şuan için kimseye ve hiç bir şeye engel değildir . Ben 22 yaşımdayım ne yazık ki lise'de bir çok engel çıktı önüme Açık Öğretim Lisesine geçtim 20 yaşımda mezun oldum bir yandan çalıştım bir yandan okudum , şuan'da Açık Öğretim Fakültesin'de okuyorum önümüzdeki yılda mezun olacağım. Hem okul hem iş hemde evliliği hayatıma sığdırabildim.

Evet dediğin gibi üniversite okumamış bir insanda ufkunu geliştirebilir meslek sahini olabilir ama bu genel olarak erkekler için geçerli bir şey , birde şu açıdan bakın kadınlar için geçerli değil istisnai durumlar vardır ama bir çok kadın kocası ve evladı için kocalarının dayaklarına , geçimsizliklerine ve daha nicesine katlanmak zorunda kalıyor çünkü okul okumadığı için elinde mesleği olmadığı için açıklamasını tam olarak yapamadım ama maddi özgürlükleri olmadığı için çocuğuna bakamadığı için bunlara katlanıyor. Ben nişanlımı bu konuda destekliyorum tanrım bana'da bahşederse bende bir kız babası olmak istiyorum ve ona'da bunu empoze edeceğim maddi özgürlüğü olmadan evlendirmeyeceğim hatta.
Tamam üni okumak güzel bir şey :D

Kızının ekonomik özgürlüğü oluncak kocası ona zarar veremeyecek mi? Abi ahlaklı adamla evlendirsen sorun bitecek, ahlaklı adamla evlendir en iyisi.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 16 Mar 2016, 23:49

la tahzen yazdı:

Herkes aynı durumda ya :( Lysde daha iyi puanlar alabiliriz umarım. Amin üzdü.s
İnşallah... :29:

leny151180
Acemi

Mesaj gönderen leny151180 » 17 Mar 2016, 12:07

kimsenin sınavı iyi geçmedi mi ya. kime sorduysam berbattı diyor.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 17 Mar 2016, 19:34

leny151180 yazdı:kimsenin sınavı iyi geçmedi mi ya. kime sorduysam berbattı diyor.
Aynen.Benim de forumdan sınava girenlerden beklentim yüksekti ama neden böyle oldu acaba? Başka sınava girenlerde var ama onlar daha cevap yazmadı :)
Neyse yaa üzülmeyin,bir şekilde üniversiteye yerleşirsiniz.Üniversite kazanmak zor değil.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
ertan.deniz

Mesaj gönderen ertan.deniz » 17 Mar 2016, 21:44

arkadaşlar forumda yeniyim bi kac sorum olacaktı
maol de 4 yıllık muhasebe ve finans bölümü okuyorum son sınıftayım 2 dersim kaldı inşallah bu sene mezun oluyorum
aöf e sınavsız geçiş yapabiliyormuyum diploma not ortalamasının kaç olması gerekiyor.

yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 18 Mar 2016, 23:53

ertan.deniz yazdı:arkadaşlar forumda yeniyim bi kac sorum olacaktı
maol de 4 yıllık muhasebe ve finans bölümü okuyorum son sınıftayım 2 dersim kaldı inşallah bu sene mezun oluyorum
aöf e sınavsız geçiş yapabiliyormuyum diploma not ortalamasının kaç olması gerekiyor.

Bölümünüz ile ilgili olan 2 yıllık bölümlere sınavsız geçiş hakkınız var.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
ertan.deniz

Mesaj gönderen ertan.deniz » 19 Mar 2016, 03:29

foundreform yazdı:
ertan.deniz yazdı:arkadaşlar forumda yeniyim bi kac sorum olacaktı

Bölümünüz ile ilgili olan 2 yıllık bölümlere sınavsız geçiş hakkınız var.

üstad teşekkür ederim

SkyBlue
Acemi

Mesaj gönderen SkyBlue » 19 Mar 2016, 09:17

Benim sınavım düşündüğümden çok daha iyi geçti.Bu kadar iyi olmasını hiç beklemiyordum.Hele kardeşimin geçen ygs için söylediklerinden sonra :) Ama liseden mezun olamayacağım.Bu kısım biraz üzücü...
Resim

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 20 Mar 2016, 14:14

Felsefe de kavramlar zordu ama çalışmış bir öğrecinin bilgileri taze olduğu için çok zor gelmemiştir herhalde.

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön