EK SINAVA GİREBİLİRİMİYİM ?

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Cihan25

EK SINAVA GİREBİLİRİMİYİM ?

Mesaj gönderen Cihan25 » 02 Tem 2016, 22:22

Ortak + Seçmeli : 175
AOL'de Okuduğu Dönem : 5
Toplam Dönemi : 12
Toplam Kredi : 175

ARKADAŞLAR BU YAPILACAK EK SINAVA GiREBİLİYORMUYUM ? KREDİ VE DÖNEM BİLGİSİ YUKARIDA YAZAN . BİLGİSİ OLAN YARDIMCI OLABILIRMI ACABA ?

:cay: :cay: :cay:

Kullanıcı avatarı
liderim07

Re: EK SINAVA GİREBİLİRİMİYİM ?

Mesaj gönderen liderim07 » 02 Tem 2016, 23:39

ÇIK ÖĞRETİM LİSESİ EK SINAVI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
Ek sınava, Açık Öğretim Lisesi ve Yurtdışı Programları öğrencilerinden;

1) [b]Toplam dönemi 8, toplam kredisi 157 ve üzeri olan öğrencilerden[/b], öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik olan bütün öğrencilerimiz başvurabileceklerdir.

2) Ayrıca 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde yapılan Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi sınavlarında yaşanan hava muhalefeti, güvenlik tedbirli sokağa çıkma yasağı uygulamaları nedeniyle 1 inci ve 2 inci dönem sınavlarına katılamayan öğrencilerimiz ders seçimlerini ilan edilen tarihlerde yapacaklardır. Bu kapsamda değerlendirilecek öğrencilerin listesi için tıklaynız.

3) Ek sınavın 24 Temmuz 2016 Pazar günü aşağıdaki listede belirtilen il merkezlerinde iki oturum halinde yapılacaktır.

4) Ek sınava katılacak öğrencilerin 30 Haziran - 08 Temmuz 2016 tarihleri arasında başvurularını yapacaklardır.

5) Ek sınava başvuracak öğrencilerimiz ilgili banka şubelerine belirtilen tarihler arasında (T.C Ziraat Bankası, T.C. Vakıflar Bankası, T.C. Halk Bankası ) T.C kimlik numarası ile 30 TL ek sınav başvuru ücretini mutlaka ek sınav için açılan hesaba yatıracaklardır.

6) Ek sınav başvuru işlemi yapan öğrenciler 9 Temmuz 2016 tarihi (saat 12:00'a) kadar sınavına girecekleri dersleri seçmeleri ve varsa sınav merkezlerini güncellemeleri gerekmektedir.

7) Öğrencilerimiz ek sınav ücretini yatırdıkları gün bitiminden yaklaşık bir saat sonra öğrencilik durumları sistem tarafından aktif hale getirilecektir.

8) Öğrencilik durumu aktif hale gelen öğrencilerimiz sınava gireceği merkezi aşağıdaki Açık Öğretim Lisesi Sistemi üzerinden 32 il merkezlerinden birini mutlaka seçmelidir.

kutay221

Mesaj gönderen kutay221 » 07 Tem 2016, 02:19

Aynı konuyu bende merak ediyorum. Bu kredi ve dönem mevzusu birliktemi değerlendirilecek? Mesela 8 dönem ve 157 kredi üstü mü? Yoksa bunlardan birini tasıyan mesela 8 dönem okumuş bir kişi sınava girebilir mi?

Benim kredim 120 ve dönem sayım suan 7, Bu ek sınavda bir dönemden sayılacakmış, ben bu sınava girebilirmiyim? Yarın son gün. Bugünden ücreti ona göre yatırcam ama aöl'nin paylaştığı şartları tam olarak anlamadım. Ayrıca 18 yaş üstü gruptayım. 3.sınava katıldım.

ahmetturanPro
Çırak

Mesaj gönderen ahmetturanPro » 07 Tem 2016, 03:26

kutay221 yazdı:Aynı konuyu bende merak ediyorum. Bu kredi ve dönem mevzusu birliktemi değerlendirilecek? Mesela 8 dönem ve 157 kredi üstü mü? Yoksa bunlardan birini tasıyan mesela 8 dönem okumuş bir kişi sınava girebilir mi?

Benim kredim 120 ve dönem sayım suan 7, Bu ek sınavda bir dönemden sayılacakmış, ben bu sınava girebilirmiyim? Yarın son gün. Bugünden ücreti ona göre yatırcam ama aöl'nin paylaştığı şartları tam olarak anlamadım. Ayrıca 18 yaş üstü gruptayım. 3.sınava katıldım.
Maalesef bu sınav dönemden sayılmıyor. Ben kayıt oldum ve ders seçtim. 9dönemim vardı hala 9 dönemim var. Katılamassınız maalesef ikisinide taşıyor olmanız gerekiyor
hata

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Mesaj gönderen missguard » 07 Tem 2016, 06:05

Off çok kötü ya keşke sıkı çalışanlar için de bir güzellik yapsaydılar.
Dönemden sayılmadığını bilmiyordum. :/ sırf ek sınava girebilmek için (kredi 192 olup dönem tamamlama şartı olursa diye) bu senebaya bir yırttım kendimi ve 6 dönemde 193 kredi yaptım. :/ bu sene aol ile uğraşmadan ygs çalışmak istiyordum. :/

“Sınavlar” sayfasına dön