Açık liseye geçeceğim fakat devamsızlık ?

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Crenna

Açık liseye geçeceğim fakat devamsızlık ?

Mesaj gönderen Crenna » 10 May 2017, 10:27

Arkadaşlar 10. sınıf öğrencisiyim daha önce de sınıfta kaldım. Bu sene açık liseye geçmek istiyorum ortalamam iyi ancak dvamsızlıktan dolayı sınfıta kaldım.

Şimdi açık liseye geçtiğim zaman 10. sınıfı tekrarlayacak mıyım ? yani 10. sınıfta geçtiğim dersler vs sıfırlanıp tekrar açık lisede bunlar için sınava girecek miyim yoksa dersleri geçtiğim için muaf mı sayılacak ?

Kullanıcı avatarı
burakmertkose
Yardımcı Uzman

Re: Açık liseye geçeceğim fakat devamsızlık ?

Mesaj gönderen burakmertkose » 10 May 2017, 12:15

Açık lisede dönem var. Yani sınıf olarak 10 11 12 die ayrılmıyor. Dönem olarak ayrılıyor. 10 sınıfta geçtiğin dersler kredi olarak sana dönecek. Çünkü kendimden biliyorum. Geçemediğin dersler ya muafsın yada ortak olarak sana geri dönecekler. Yani muaf olması için baya bir o dersten kalman gerekiyor. Misal ben 9,10 ve 11 de hiç bir zaman kimya ve Tarihten geçememiştim. Açığa geçtim o derslerden fazla kaldığım için direk olarak muaf olarak işlendi.

Başarılar...
Belki Bana Ulaşırsın!" ;]

arthurdayne45
Asistan

Mesaj gönderen arthurdayne45 » 10 May 2017, 15:49

Arkadaşımızın dediği gibi açık lisede devamsızlık yok yani devamsızlıktan kaldıysan bile o derslerin kredisini alıyorsun.
İnsan gerçekleri sadece kalbiyle görebilir. En temel şeyi gözler göremez.

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 10 May 2017, 15:50

10. Sınıf devamsızlıktan kaldığın için 9. Sınıf kredileri alarak devam edersin. 10. Sınıf 1. Dönem kredisi verirler mi bilmiyorum ancak muhtemelen vermezler.
50-60 krediyle başlarsın muhtemelen. Çalışırsan 2 yılda biter.

arthurdayne45
Asistan

Mesaj gönderen arthurdayne45 » 10 May 2017, 15:56

bakansiz yazdı:10. Sınıf devamsızlıktan kaldığın için 9. Sınıf kredileri alarak devam edersin. 10. Sınıf 1. Dönem kredisi verirler mi bilmiyorum ancak muhtemelen vermezler.
Transkript belgesinde tüm girdiğin derslerin ortalaması veriliyor bence ona göre yapılıyordur devamsızlıktan kalıp kalmadığına bakmazlar.
İnsan gerçekleri sadece kalbiyle görebilir. En temel şeyi gözler göremez.

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 10 May 2017, 16:14

arthurdayne45 yazdı:
bakansiz yazdı:10. Sınıf devamsızlıktan kaldığın için 9. Sınıf kredileri alarak devam edersin. 10. Sınıf 1. Dönem kredisi verirler mi bilmiyorum ancak muhtemelen vermezler.
Transkript belgesinde tüm girdiğin derslerin ortalaması veriliyor bence ona göre yapılıyordur devamsızlıktan kalıp kalmadığına bakmazlar.
Ben kayıt yaptırırken bu şekilde söylenmişti.
Şu an kayıt yaptıramaz zaten Eylülde geçebilir. O zaman kesinleşir.

Kullanıcı avatarı
burakmertkose
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen burakmertkose » 11 May 2017, 09:01

Fark etmiyor 1. dönemin de kredilerini alacaktır. Büyük bir ihtimal 80 Krediyi geçer
Belki Bana Ulaşırsın!" ;]

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön