acil bilgili birileri

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
immanuelkant
Doktor

Re: acil bilgili birileri

Mesaj gönderen immanuelkant » 16 Tem 2017, 17:38

deli sorular yazdı:Zorunlu derslerim 3. sınav da bitiyor yani ek sınav da zorunlu dersim kalmıyor eğer hani oldu ya zorunlu ders çıktı kaç tane çıkar hangileri çıkar en azından bunları öğrenemez miyinm? 35 krediden fazla çıkar mı misal? ve bu gerçekten büyük saçmalık neden şimdiden eklemiyorlar biz de ona göre mezuniyet planımızı yapsak?
Mezuniyeti yakin olan arkadaşlari Ankara/m.egitim bakanligindan arayip konu hakkında bilgilendiriyorlar . Temmuz 1/2 'deki üçüncü dönem sinavlarina girmeden 1 hafta önce beni aradilar . 154 kredim ve 14 zorunlu dersim vardi . Bunlarin 10 tanesini yüzde 99 - 3. dönem sinavlarinda verecegimi düsünüyorum . Aşşagi yukari 26 kredi alırım . 180 ediyor . Ek sinav ile geri kalan 4 dersede toplamda 3. kez girmiş olacagim icin muaf olacaklar ve diplomayi alacagımı hesapliyordum . Beni arayip geçmiş dönemlerde bazi derslerimin oldugunu ve onlari eklediklerini söylediler . Evet tam 8 ders kitlediler argo tabirle. Ama problem yok ... O diploma buraya gelecek 8)

Bu arada üstte soruma cevap veren arkadaşa da teşekkür ederim.

zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

deli sorular
Acemi

Mesaj gönderen deli sorular » 18 Tem 2017, 02:58

immanuelkant yazdı:
deli sorular yazdı:Zorunlu derslerim 3. sınav da bitiyor yani ek sınav da zorunlu dersim kalmıyor eğer hani oldu ya zorunlu ders çıktı kaç tane çıkar hangileri çıkar en azından bunları öğrenemez miyinm? 35 krediden fazla çıkar mı misal? ve bu gerçekten büyük saçmalık neden şimdiden eklemiyorlar biz de ona göre mezuniyet planımızı yapsak?
Mezuniyeti yakin olan arkadaşlari Ankara/m.egitim bakanligindan arayip konu hakkında bilgilendiriyorlar . Temmuz 1/2 'deki üçüncü dönem sinavlarina girmeden 1 hafta önce beni aradilar . 154 kredim ve 14 zorunlu dersim vardi . Bunlarin 10 tanesini yüzde 99 - 3. dönem sinavlarinda verecegimi düsünüyorum . Aşşagi yukari 26 kredi alırım . 180 ediyor . Ek sinav ile geri kalan 4 dersede toplamda 3. kez girmiş olacagim icin muaf olacaklar ve diplomayi alacagımı hesapliyordum . Beni arayip geçmiş dönemlerde bazi derslerimin oldugunu ve onlari eklediklerini söylediler . Evet tam 8 ders kitlediler argo tabirle. Ama problem yok ... O diploma buraya gelecek 8)

Bu arada üstte soruma cevap veren arkadaşa da teşekkür ederim.

peki bana sonradan ders ekleyip eklemeyeceklerini şuan nasıl öğrenebilirim kimi aramalıyım?

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 18 Tem 2017, 16:42

MEB ' i arayabilirsin . 147 .
güclü insanlar affeder ,

deli sorular
Acemi

Mesaj gönderen deli sorular » 20 Tem 2017, 00:04

immanuelkant yazdı:MEB ' i arayabilirsin . 147 .
aradım ama net bir cevap alamadım. peki sonradan ders çıkaracak olurlarsa kaç kredilik çıkabilir? ve zorunlu ders ekleyeecek olurlarsa da ek sınavdan önce eklerler değil mi çünkü ek sınava kadar vericem tüm zorunlu dersleri. şu olayı bilen yok mu ya neye göre çıkabiliyor bu dersler?

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 20 Tem 2017, 06:09

Bu derslerin neye göre çıktığı çok açık aslinda . Benim geçmiş dönemlerde ' sinava girmememe ragmen ' Girdi olarak gösterilen ve muaf ' a atilan matematik , fizik ve kimya derslerim oldugunu söylediler . Ki bu dogru olabilir zira Yaklasik 4-5 sene ara vermiştim öncesinde ne oldu bitti kestiremiyorum . Bende peki dedim önüme bakıyorum şimdi... Senin böyle bir durumun yoksa rahat olabilirsin.
güclü insanlar affeder ,

Saekouki

Mesaj gönderen Saekouki » 20 Tem 2017, 11:47

Uzun süre kayıt yenilemeyenler alan yoktan alan 2 oluyor ve yeni zorunlu dersler ekleniyor bilginize o yüzden kayıt yenilemeleri aksatmayın :)

deli sorular
Acemi

Mesaj gönderen deli sorular » 20 Tem 2017, 14:06

Saekouki yazdı:Uzun süre kayıt yenilemeyenler alan yoktan alan 2 oluyor ve yeni zorunlu dersler ekleniyor bilginize o yüzden kayıt yenilemeleri aksatmayın :)

hiçbir kayıt yenilemeyi kaçırmadım. kayıt olduğum günden beri de alan yok yazıyor zaten.

deli sorular
Acemi

Mesaj gönderen deli sorular » 20 Tem 2017, 14:16

immanuelkant yazdı:Bu derslerin neye göre çıktığı çok açık aslinda . Benim geçmiş dönemlerde ' sinava girmememe ragmen ' Girdi olarak gösterilen ve muaf ' a atilan matematik , fizik ve kimya derslerim oldugunu söylediler . Ki bu dogru olabilir zira Yaklasik 4-5 sene ara vermiştim öncesinde ne oldu bitti kestiremiyorum . Bende peki dedim önüme bakıyorum şimdi... Senin böyle bir durumun yoksa rahat olabilirsin.
öyle bir durumum yok. peki oldu ya ders çıkardılar bu sonradan gelen dersleri ek sınavdan önce verirler değil mi? ek sınava kadar tüm zorunlu dersleri vericem ders ekleyecek olurlarsa ek sınav da eklerler değil mi?

deli sorular
Acemi

Mesaj gönderen deli sorular » 21 Tem 2017, 15:09

up arkadaşlar bana sonradan ders ekleyip eklemeyeceklerini nasıl öğrenebilirim?

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 22 Tem 2017, 01:44

deli sorular yazdı:up arkadaşlar bana sonradan ders ekleyip eklemeyeceklerini nasıl öğrenebilirim?
bu numaralardan cevap alabilirsin 90 312 413 21 46 //// 90 312 413 21 47
Resim

deli sorular
Acemi

Mesaj gönderen deli sorular » 24 Tem 2017, 14:26

mail attım ankara'dan aradılar görevli büyük ihtimalle çıkmaz ama yine de kesin diyemem dedi. mağdur edilmezsiniz falan dedi ama bilmiyorum ne kadar güvenebilirim. böyle bir şey olursa mağdur edilir miyim?

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön