Nereye yerleştirildiniz?

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
bakansiz
Doktor

Nereye yerleştirildiniz?

Mesaj gönderen bakansiz » 09 Ağu 2017, 19:20

Ben 2 yıllık meslek yüksek okulu elektrik bölümüne girdim. İlk tercihimdi.Meslek lisesi çıkışlı olmadığım halde girebilmek sürpriz oldu.Hedefim DGS ile mühendislik. Sizde durumlar ne ?

Kadersagban123
Çırak

Re: Nereye yerleştirildiniz?

Mesaj gönderen Kadersagban123 » 10 Ağu 2017, 01:17

bakansiz yazdı:Ben 2 yıllık meslek yüksek okulu elektrik bölümüne girdim. İlk tercihimdi.Meslek lisesi çıkışlı olmadığım halde girebilmek sürpriz oldu.Hedefim DGS ile mühendislik. Sizde durumlar ne ?
Çankırı Karatekinde Iktisadi ve idari bilimler fakültesi Siyaset bilimi ve kamu yönetimine yerleştirildim. Ama büyük ihtimal ek sinava giremezsem mezun olamayacağımdan hazırlığa kalıcam. Bu arada DGS ile 4 seneliğe tamamlamak zor gözüküyor hocam çevremdeki insanlardan gördüğüm kadarıyla. Şimdiden başarılar..

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 10 Ağu 2017, 04:39

Kadersagban123 yazdı:
bakansiz yazdı:Ben 2 yıllık meslek yüksek okulu elektrik bölümüne girdim. İlk tercihimdi.Meslek lisesi çıkışlı olmadığım halde girebilmek sürpriz oldu.Hedefim DGS ile mühendislik. Sizde durumlar ne ?
Çankırı Karatekinde Iktisadi ve idari bilimler fakültesi Siyaset bilimi ve kamu yönetimine yerleştirildim. Ama büyük ihtimal ek sinava giremezsem mezun olamayacağımdan hazırlığa kalıcam. Bu arada DGS ile 4 seneliğe tamamlamak zor gözüküyor hocam çevremdeki insanlardan gördüğüm kadarıyla. Şimdiden başarılar..
Muhtemelen zor ama denemekte fayda var. YGS ile tercih yaptım 2 yıllık okumaya değer bir bu vardı. Elektrik bölümünde DGS için geçiş alanı çok fazla en kötü elektrik teknikeri ünvanı alınıyor. Ben de ek sınav bekliyorum. Ön kayıt yaptır yine de.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 10 Ağu 2017, 05:20

bakansiz yazdı:
Kadersagban123 yazdı:
Muhtemelen zor ama denemekte fayda var. YGS ile tercih yaptım 2 yıllık okumaya değer bir bu vardı. Elektrik bölümünde DGS için geçiş alanı çok fazla en kötü elektrik teknikeri ünvanı alınıyor. Ben de ek sınav bekliyorum.Ön kayıt yaptır yine de.
Aslında DGS Basit Ondan Sonrası Zor 4 Senelik Bölümü 4 Senede Bitirme De. 2 Senede Çok Güzel Temel Mat 1 - 2 Hazırlanıp DGS İyi Sonuçlar Alınır.

Fakat Mühendislikte Matematik Oluyor "Lineer Cebir , İNTEGRAL ve Katları , Trigonometri , Statik" Olay Bu Derslerde Başlıyor Temelde Kalmayıp İlerletilebilirse Mühendislikte Biter Fakat Sayısalla Aranızdaki Sevgiye Bağlı.

Bu Arada Tebrik Ederim. İnşallah Bitirmekte Nasip Olur :gozkırkma:

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 10 Ağu 2017, 05:35

Jezxy yazdı:
bakansiz yazdı:
Kadersagban123 yazdı: Çankırı Karatekinde Iktisadi ve idari bilimler fakültesi Siyaset bilimi ve kamu yönetimine yerleştirildim. Ama büyük ihtimal ek sinava giremezsem mezun olamayacağımdan hazırlığa kalıcam. Bu arada DGS ile 4 seneliğe tamamlamak zor gözüküyor hocam çevremdeki insanlardan gördüğüm kadarıyla. Şimdiden başarılar..
Muhtemelen zor ama denemekte fayda var. YGS ile tercih yaptım 2 yıllık okumaya değer bir bu vardı. Elektrik bölümünde DGS için geçiş alanı çok fazla en kötü elektrik teknikeri ünvanı alınıyor. Ben de ek sınav bekliyorum.Ön kayıt yaptır yine de.
Aslında DGS Basit Ondan Sonrası Zor 4 Senelik Bölümü 4 Senede Bitirme De. 2 Senede Çok Güzel Temel Mat 1 - 2 Hazırlanıp DGS İyi Sonuçlar Alınır.

Fakat Mühendislikte Matematik Oluyor "Lineer Cebir , İNTEGRAL ve Katları , Trigonometri , Statik" Olay Bu Derslerde Başlıyor Temelde Kalmayıp İlerletilebilirse Mühendislikte Biter Fakat Sayısalla Aranızdaki Sevgiye Bağlı.

Bu Arada Tebrik Ederim. İnşallah Bitirmekte Nasip Olur :gozkırkma:
İleri matematik için dershane düşünebilirim. Sonuçta sıfırdan mühendislik hedefim olsa da Ygs ve Lys gerçeği var. Her halükarda bu karşıma çıkacak bir sorun. İstedikten sonra olacağına inanıyorum. Üstelik 2 yıllık bittikten sonra hemen DGS'ye gir diye bir şart da yok. Vaktim var.

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön