tıbbi lavabatuar

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
tylerdurden34
Acemi

tıbbi lavabatuar

Mesaj gönderen tylerdurden34 » 10 Ağu 2017, 16:35

daha önceden okuyan varmı acaba aöl düz den gidicem tam burslu tuttu beklemiyordum bi eksigim kalırmı sizce dersleride kimya biyoloji var halledebilirmiyim sizce dgs ye de başlıycam zaman kaybetmeden :22:

kutay221

Re: tıbbi lavabatuar

Mesaj gönderen kutay221 » 10 Ağu 2017, 17:05

Bence rahat mezun olursun. Zaten mezun olmak sorun olmaz. Dersi verme sistemine dayalı Türkiye deki eğitim. Ama ben kendimi geliştircem dersen ne kadar çalışırsan çalış az olur. Ayrıca dgs sınavı ile hemşireliğe filan geçmeyi düşünüyorsan tekrar düşünmeni tavsiye ederim. Çünkü dgs ile geliş yapmayı hak kazandığında sana üniversiteden aldığın dersleri soracaklar ve geçeceğin üniversite kredisi uymuyor yok şu içerik duymuyor diye aldığın bir çok dersi saymayacak. Benim sana tavsiyem geçişi normal sınavla yap ilk yıldan git aldığın derslerin daha azını boşa görmüş olursun böylece.

tylerdurden34
Acemi

Mesaj gönderen tylerdurden34 » 10 Ağu 2017, 20:31

Benim sana tavsiyem geçişi normal sınavla yap ilk yıldan git aldığın derslerin daha azını boşa görmüş olursun böylece. surda ne demek istedin pek anlyamadım yenidenmi sınava giriyim demek istedin :43:

tylerdurden34
Acemi

Mesaj gönderen tylerdurden34 » 10 Ağu 2017, 20:41

bi de bi sorum daha olucaktı 3.sınıftan başlatanlarda varmış 2 de sanırım o dersleri ilaki veriyormussun zorunlu olarak ama 2.sınıftan da başlamak istemem acıkcası

Kullanıcı avatarı
siyahiasker
Asistan

Mesaj gönderen siyahiasker » 11 Ağu 2017, 02:59

tylerdurden34 yazdı:daha önceden okuyan varmı acaba aöl düz den gidicem tam burslu tuttu beklemiyordum bi eksigim kalırmı sizce dersleride kimya biyoloji var halledebilirmiyim sizce dgs ye de başlıycam zaman kaybetmeden :22:
kaç puan ile tutturdun hocam ? bi de 2 senelik dimi
Bildiğimiz şeyler arttıkça, bilmediğimiz şeylerin ne kadar çok olduğunu daha iyi anlarız, çünkü onların çerçevesi büyüdükçe, bilinmeyenlerle olan temasları da artar.

tylerdurden34
Acemi

Mesaj gönderen tylerdurden34 » 11 Ağu 2017, 14:52

EVET BRO

kutay221

Mesaj gönderen kutay221 » 12 Ağu 2017, 17:19

tylerdurden34 yazdı:bi de bi sorum daha olucaktı 3.sınıftan başlatanlarda varmış 2 de sanırım o dersleri ilaki veriyormussun zorunlu olarak ama 2.sınıftan da başlamak istemem acıkcası
Evet tekrar sınava girip gitmen daha iyi olur gibime geliyor. 2. sınıftan ya da 3.sınıftan başlatıyorlar mevzusu aslında o kadar basit değil. Üniversitede biraz aöl ye benziyor. Transkip diye bir belge senin üniversitede aldığın dersleri ve derslerin kredilerini gösteriyor.
Sen tibbi lavabatuar bölümünde atıyoryum a,b,c,d derslerini görmüşssün.
Hemşireliğe gececeksin, hemşirelik bölümüne dgs ile yada tekrar sınava girerek başvurdun geçtin. Üniversite hemşirelik bölümü senin transkipini istiyor ve gördüğün derslerinin içeriği hakkında belge. a dersinin kredisine ve ders içeriğine bakıyor, hemşirelik bölümündeki a dersi için gerekli krediye sahip ve ders içeriği uygunsa senin hemşirelik bölümünde a dersini görmene gerek kalmıyor. a dersi muaf sayılıyor.
Otomotiv bölümünden makine mühenndisliğe geçen tanıdıklarım vardı. Gördükleri derslerin çoğunu saymamışlardı mesala. 1.sınıftanda ders alıyorlardı 2.sınıftanda 3.sınıftanda. Seni 3.sınıf olarak alsalar bile alt sınıflarda tekrardan görmen gereken dersler olabilir.

Ama hangi dersler kalır dersen şimdi kazandığın üniversitenin sayfasında ders içerikleri diye bir bölüm olmalı. Kendi bölümününün derslerine ve içeriklerine bak. 1.sınıf güz-bahar dönemleri dersleri, 2.sınıf güz-bahar dönemleri ve içerikleri gösteriliyordur kesin. Sonra geçmek istediğin üniversitedeki bölümün derslerine bak. Bu dersleri bi karşılaştır. Ders içeriklerini karşılaştır. Krediler uygunsa içerikleri yüzde 70 oranında aynıysa bu dersi görmüş sayılırsın.

tylerdurden34
Acemi

Mesaj gönderen tylerdurden34 » 13 Ağu 2017, 00:05

saolasın bakmıstım sen diyince önceden cok bi fark yok arada sadece 3 4 ders var oda hemşirelik okuyanlar icin hemsirelik alanları zorunlu falan yazıyordu

Kullanıcı avatarı
siyahiasker
Asistan

Mesaj gönderen siyahiasker » 13 Ağu 2017, 23:47

tylerdurden34 yazdı:EVET BRO

Kaç puanla gittin hocam
Bildiğimiz şeyler arttıkça, bilmediğimiz şeylerin ne kadar çok olduğunu daha iyi anlarız, çünkü onların çerçevesi büyüdükçe, bilinmeyenlerle olan temasları da artar.

Kullanıcı avatarı
siyahiasker
Asistan

Mesaj gönderen siyahiasker » 24 Ağu 2017, 19:27

tylerdurden34 yazdı:daha önceden okuyan varmı acaba aöl düz den gidicem tam burslu tuttu beklemiyordum bi eksigim kalırmı sizce dersleride kimya biyoloji var halledebilirmiyim sizce dgs ye de başlıycam zaman kaybetmeden :22:

Hocam kac puanla yerlestin ygs lys calistinmi bi soylersen cok mutlu olucam..

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 25 Ağu 2017, 00:53

Tıbbi lavabatuar mı? Lavabo yani
O nasıl bi bölüm yaa ilk defa duyuyom

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 25 Ağu 2017, 02:44

Köylü Kızı yazdı:Tıbbi lavabatuar mı? Lavabo yani
:lol: :lol: :lol: 10 Numara Dikkat :ok:

Tıbbi Laboratuvar Bölümüdür de heyecandan olsa gerek böyle yazdı heralde :44:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 25 Ağu 2017, 23:18

Jezxy yazdı:
Köylü Kızı yazdı:Tıbbi lavabatuar mı? Lavabo yani
:lol: :lol: :lol: 10 Numara Dikkat :ok:

Tıbbi Laboratuvar Bölümüdür de heyecandan olsa gerek böyle yazdı heralde :44:
Heee olabilir evet

tylerdurden34
Acemi

Mesaj gönderen tylerdurden34 » 13 Eyl 2017, 19:09

neler olmuş ya valla kayıt olurken görevli bile yanlis yazdi oyle aklim da kalmisti valla yalan yok kodlayarak ezberledim şimdi :mrgreen: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
siyahiasker
Asistan

Mesaj gönderen siyahiasker » 13 Eyl 2017, 19:18

tylerdurden34 yazdı:neler olmuş ya valla kayıt olurken görevli bile yanlis yazdi oyle aklim da kalmisti valla yalan yok kodlayarak ezberledim şimdi :mrgreen: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
hocaaaam kaç puan ve kaç sıralamayla girdin bölüme ? bi de çok çalıştın mı ygs ye ?

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön