Yurt Dışından Geldim YARDIM

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Mertöztürk
Çırak

Yurt Dışından Geldim YARDIM

Mesaj gönderen Mertöztürk » 26 Ağu 2017, 14:21

Arkadaşlar Merhaba,
Ben bu yıl yurt dışından(Almanya dan) geldim . Almanya da 10. Sınıfı bitirdim ve 11.Sınıfa geçebilmek için Milli Eğitim den Denklik belgemi aldım.Sorum:Kaç Kredi almış olcam ve kaç kredi ile mezun olurum?
2.Sorum : Son karnem pek iyi değildi ama 11.Sınıfa geçme hakkı kazandım,denklik belgele mi bakarlar yoksa son karneme mi?
3.Soru : Sadece denklik belgeme bakarsalar kaç kredi almış olurum(resmi de 9. ve 10.sınıfı bitirdim ve 11 e geçiş yapdım).
Şimdiden Teşekkürler

Jezxy
Onursal Üye

Re: Yurt Dışından Geldim YARDIM

Mesaj gönderen Jezxy » 26 Ağu 2017, 14:32

Mertöztürk yazdı:Arkadaşlar Merhaba,
Ben bu yıl yurt dışından(Almanya dan) geldim . Almanya da 10. Sınıfı bitirdim ve 11.Sınıfa geçebilmek için Milli Eğitim den Denklik belgemi aldım.Sorum:Kaç Kredi almış olcam ve kaç kredi ile mezun olurum?
2.Sorum : Son karnem pek iyi değildi ama 11.Sınıfa geçme hakkı kazandım,denklik belgele mi bakarlar yoksa son karneme mi?
3.Soru : Sadece denklik belgeme bakarsalar kaç kredi almış olurum(resmi de 9. ve 10.sınıfı bitirdim ve 11 e geçiş yapdım).
Şimdiden Teşekkürler
Sizede Merhaba Hoşgeldiniz Bu Arada Türkiye'ye :.yehuu:

Denklik Belgesi Yanında Transkript Vermiş Olmanız Lazım Yani Almanyada Okurken Aldığınız Notların Tamamının Olduğu Kağıt. Oradaki 45 Üstü Geçer Not Aldığınız Dersler Kredileri Eklenicektir Öğrenci Sisteminize
192 Kredi Mezuniyet Şartı 10 11 12 Sınıfta Okumanız Bişey Değiştirmiyor Aksine Aldığınız Ders Notları Kredi Durumunuzu Belirliyor.

Mertöztürk
Çırak

Mesaj gönderen Mertöztürk » 26 Ağu 2017, 14:35

Sizin bahs ettiğiniz transkript yok,Sadece 10. sınıf karnemi milli eğitime verdim ve 11.sınıfdan devam ede bilmek için belge verdiler,bununlar halk eğitime gitsem 9 ve 10 un kredilerini almış olur muyum

Mertöztürk
Çırak

Mesaj gönderen Mertöztürk » 26 Ağu 2017, 14:44

Jezxy yazdı:
Mertöztürk yazdı:Arkadaşlar Merhaba,
Şimdiden Teşekkürler
Sizede Merhaba Hoşgeldiniz Bu Arada Türkiye'ye :.yehuu:

Denklik Belgesi Yanında Transkript Vermiş Olmanız Lazım Yani Almanyada Okurken Aldığınız Notların Tamamının Olduğu Kağıt. Oradaki 45 Üstü Geçer Not Aldığınız Dersler Kredileri Eklenicektir Öğrenci Sisteminize
192 Kredi Mezuniyet Şartı 10 11 12 Sınıfta Okumanız Bişey Değiştirmiyor Aksine Aldığınız Ders Notları Kredi Durumunuzu Belirliyor.

Bilen varmı

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 26 Ağu 2017, 14:45

Mertöztürk yazdı:Sizin bahs ettiğiniz transkript yok,Sadece 10. sınıf karnemi milli eğitime verdim ve 11.sınıfdan devam ede bilmek için belge verdiler,bununlar halk eğitime gitsem 9 ve 10 un kredilerini almış olur muyum
Resim

Ders Programı Bu Hocam. Transkript ( Not Dökümü ) Olmadan Bu Kredileri Size Nasıl Verecekler Anlamış Değilim Fakat.

• 9 SINIF 60 Kredi
  • 10 SINIF 54 Kredi
    • Toplam = 114 Kredi Eklerler

192 Kredi De Mezun Oluyorsunuz 78 Krediyi Tamamlamanız Gerekir

Mertöztürk
Çırak

Mesaj gönderen Mertöztürk » 26 Ağu 2017, 14:49

Jezxy yazdı:
Mertöztürk yazdı:Sizin bahs ettiğiniz transkript yok,Sadece 10. sınıf karnemi milli eğitime verdim ve 11.sınıfdan devam ede bilmek için belge verdiler,bununlar halk eğitime gitsem 9 ve 10 un kredilerini almış olur muyum
Resim

Ders Programı Bu Hocam. Transkript ( Not Dökümü ) Olmadan Bu Kredileri Size Nasıl Verecekler Anlamış Değilim Fakat.

• 9 SINIF 60 Kredi
  • 10 SINIF 54 Kredi
    • Toplam = 114 Kredi Eklerler

192 Kredi De Mezun Oluyorsunuz 78 Krediyi Tamamlamanız Gerekir
11.Denkleme bakıp "bu genç 9 ve 10. sınıfı kalmadan geçtiğine göre" diyip Ortalama kredi veremez mi

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 26 Ağu 2017, 15:02

Türkiye ye hoşgeldiniz :.yehuu: :dans:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 26 Ağu 2017, 15:07

Mertöztürk yazdı:11.Denkleme bakıp "bu genç 9 ve 10. sınıfı kalmadan geçtiğine göre" diyip Ortalama kredi veremez mi
Hocam Dediğim Gibi 12 Sınıfıda Okusanız Hangi Sınıfı Dönemi Okuduğunuz Kredilendirirken Dikkate Alınmıyor. Sadece Orada Başarılı Olduğunuz Dersler Ve Bizdeki Dersler Pekiştiriliyor. Geçer Not Aldığınız Derslerin Kredileri Veriliyor.

Mertöztürk
Çırak

Mesaj gönderen Mertöztürk » 26 Ağu 2017, 15:17

Jezxy yazdı:
Mertöztürk yazdı:11.Denkleme bakıp "bu genç 9 ve 10. sınıfı kalmadan geçtiğine göre" diyip Ortalama kredi veremez mi
Hocam Dediğim Gibi 12 Sınıfıda Okusanız Hangi Sınıfı Dönemi Okuduğunuz Kredilendirirken Dikkate Alınmıyor. Sadece Orada Başarılı Olduğunuz Dersler Ve Bizdeki Dersler Pekiştiriliyor. Geçer Not Aldığınız Derslerin Kredileri Veriliyor.

buraya resim nasıl ata bilirim cevap olarak???önemli açıklayıcı resim var dı

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 26 Ağu 2017, 15:22

Mertöztürk yazdı:buraya resim nasıl ata bilirim cevap olarak???önemli açıklayıcı resim var dı
https://hizliresim.com Bu siteye yükleyin size linkler vericekler oradaki linklerden birisini burada paylaşmanız yeterli olucak

Mertöztürk
Çırak

Mesaj gönderen Mertöztürk » 26 Ağu 2017, 15:27

Jezxy yazdı:
Mertöztürk yazdı:buraya resim nasıl ata bilirim cevap olarak???önemli açıklayıcı resim var dı
https://hizliresim.com Bu siteye yükleyin size linkler vericekler oradaki linklerden birisini burada paylaşmanız yeterli olucak

https://i.hizliresim.com/1gQYX1.jpg
(transkript boş)

ve

https://i.hizliresim.com/LnVpLJ.jpg
(denklik)

Mertöztürk
Çırak

Mesaj gönderen Mertöztürk » 26 Ağu 2017, 15:35

resimler gözüküyor mu

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 26 Ağu 2017, 15:37

Mertöztürk yazdı: https://i.hizliresim.com/1gQYX1.jpg
(transkript boş)

ve

(denklik)
Mertöztürk yazdı:resimler gözüküyor mu
Gözüküyor Hocam :gozkırkma:

Hocam Denklik Kağıdına Göre

Minimum 114 Kredi
Maksimum 140 Kredi Eklenir

Bizdeki Eğitim Sisteminde Seçmeli Dersler Diye Kavram Var Bunu Açık Öğretim Size Neye Göre Verecek Halkeğitime Başvuruda Belli Olur.

Ama Aşağı Yukarı Bu Krediler Yüklenir. Ne Azı Ne Fazlası Olur.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 26 Ağu 2017, 15:46

Bilgisayarınızda PDF Görüntüleyici Var İse

[PDF]Denklik Belgesi Girişi - Açık Öğretim Lisesi

Bu Kılavuzu Okuyun İsterseniz ... Halkeğitime Gidince Bunlarla Karşılaşıcaksınız.

Mertöztürk
Çırak

Mesaj gönderen Mertöztürk » 26 Ağu 2017, 15:54

Jezxy yazdı:
Mertöztürk yazdı: https://i.hizliresim.com/1gQYX1.jpg
(transkript boş)

ve

(denklik)
Mertöztürk yazdı:resimler gözüküyor mu
Gözüküyor Hocam :gozkırkma:

Hocam Denklik Kağıdına Göre

Minimum 114 Kredi
Maksimum 140 Kredi Eklenir

Bizdeki Eğitim Sisteminde Seçmeli Dersler Diye Kavram Var Bunu Açık Öğretim Size Neye Göre Verecek Halkeğitime Başvuruda Belli Olur.

Ama Aşağı Yukarı Bu Krediler Yüklenir. Ne Azı Ne Fazlası Olur.

beni bilgilendirdiğiniz - ve Morelimi yerine getirdiğiniz için ALLAH razı olsun :-))) çok teşekkür ettim
İyi allaha şükür 114 kredi olsa yine derslere iyice çalılşıp 1 yılda mezun ola bilirim + Üniversite sınavlara hazırlanma zamanım da olur :-)))))

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön